Vysoký ping při jakémkoliv přenosu dat

Problémy s internetovými stránkami, internetovým prohlížečem atpod.

Moderátor: Mods_senior

jesoun
Level 1
Level 1
Příspěvky: 87
Registrován: listopad 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Vysoký ping při jakémkoliv přenosu dat

Příspěvekod jesoun » 06 lis 2016 19:55

Ahoj,
poslední cca 2 měsíce se mi stává to, že jakmile dochází k nějakému přenosu dat (ať už stahování nebo například jen otevírání webových stránek), tak mi brutálně narostou pingy. Stačí například otevřít 2 webové stránky a stane se toto (vlevo je ping na router, jsem na něj připojen ethernetovým kabelem): https://postimg.org/image/imrk50gax/. Jakmile se stránky donačtou, ping se vrátí do normálu. Při stahování se to zase chová tak, že dokud stahuji například 400 kB/s, tak ping jede normálně, jakmile ale překročím 500 kB/s, tak ping vyskočí a stahování spadne třeba na 100 kB/s. Při hraní obecně problém nemám, tam ping narůstá minimálně.

Zkoušel jsem na ten samý kabel od routeru připojit k notebooku a ten nic takového nědělá, čili routerem to asi nebude (internet mám od UPC, 100 mbit, router Technicolor TC 720).

Zároveň jsem nechal PC projet AVGčkem, ESETem i BitDefender, ale žádný vir jsem nanašel. OS mám Windows 10, přičemž takové ty věci jako zjišťování polohy nebo odesílání aktualizací Windows pomocí P2P sítí jsem vypínal.

Netušíte někdo prosím, v čem by mohl být problém?

Díky

Reklama
Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Vysoký ping při jakémkoliv přenosu dat

Příspěvekod X » 06 lis 2016 20:10

Provider ... UPC s O2 patří mezi nejhorší, co si můžeš v ČR dopřát. Před pár lety jsem měl na RapidShare Premium účet, dělili jsme se ještě s jedním známým. Jednou nám pomáhal stahovat další člen, co měl větší rychlost než my a měl UPC. Já s 8 / 0,5 Mb/s ADSL stáhl přes noc víc, než on s několikanásobně rychlejším připojením ... U něho bylo z grafu zřetelné, že po chvíli (na neomezeném účtu a připojení) došlo k zaškrcení downloadu.

jesoun
Level 1
Level 1
Příspěvky: 87
Registrován: listopad 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vysoký ping při jakémkoliv přenosu dat

Příspěvekod jesoun » 06 lis 2016 20:37

Jo, UPC není ideální, ale spíš je mi divný, je že na jednom PC to jde v pohodě a na druhém to takhle blbne (na tom samém routeru). Napadá mne, že je to buď OS (na druhém PC je totiž Linux) a nebo že tu mám virus, který mi ty antiviry nedokázaly najít, ale nikdy se mi nestalo, že by mi vir dělal podobný problémy.

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Vysoký ping při jakémkoliv přenosu dat

Příspěvekod X » 06 lis 2016 20:47

Problémový stroj máš doma připojený WiFinou?

jesoun
Level 1
Level 1
Příspěvky: 87
Registrován: listopad 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vysoký ping při jakémkoliv přenosu dat

Příspěvekod jesoun » 06 lis 2016 21:19

Nene, právěže přes kabel, je to klasickej desktop....ještě ho můžu zkusit připojit skrze mobil přes Wifi tethering, ale obávám se, že to bude to samé. Jinak přes Wifi mobil i notebook fungujou bez problému...stejně tak ten notebook funguje bez problému i po kabelu. Je nějaká šance, že byse něco našlo přes ten výpis pomocí programu Hijack this?


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Hodně vysoký ping
    od Mladkov204 » 21 čer 2023 13:37 » v Sítě - hardware
    1
    1162
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    21 čer 2023 13:44
  • Mega vysoký ping
    od Mladkov204 » 20 čer 2023 22:12 » v Sítě - hardware
    1
    1070
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    20 čer 2023 22:27
  • velký ping Příloha(y)
    od Mladkov204 » 19 dub 2023 14:08 » v Sítě - hardware
    14
    2771
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    24 čer 2023 13:35

Zpět na “Internet a internetové prohlížeče”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů