Šum ve videu

Problémy s internetovými stránkami, internetovým prohlížečem atpod.

Moderátor: Mods_senior

Kincl6
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 115
Registrován: červen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Šum ve videu

Příspěvekod Kincl6 » 18 pro 2016 19:27

Dobrý den, vyrenderuju video ve formátu QuickTime (codec h,24) a když si ho přehraju v PC vše ok, jakmile ho nahraju ve kvalitě 1080 50p na youtube tak se tam utvoří takové kostičky a prostě obraz není čistý, zkoušel jsem aktualizovat flash player a nic, může to být i připojením? Občas mi i jiná videa jedou čistě a pak třeba na 5 sekund to jakoby přeskočí obraz a jsou tam kostičky,

https://www.youtube.com/watch?v=jl4nk18Dtlg

Zde přikládám video přehrajte si ho v HD 1080 50p, v mém prohlížeči po sekunde jakoby se obraz přepne a jsou tam malé kostičky ale jak píšu víše, v PC to mám ostré všechno.

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53611
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Šum ve videu

Příspěvekod petr22 » 18 pro 2016 19:34

Artefakty MPEG komprese - YT pri rekompresi zrejmne pouzije maly datovy tok.

Kincl6
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 115
Registrován: červen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Šum ve videu

Příspěvekod Kincl6 » 18 pro 2016 19:37

petr22 píše:Artefakty MPEG komprese - YT pri rekompresi zrejmne pouzije maly datovy tok.


Mohu se zeptat zda Vám se video přehraje jak má? Tady přikládám můj výsledek v PC a na youtube. http://www.jpeg.cz/obrazek/gZE7

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53611
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Šum ve videu

Příspěvekod petr22 » 18 pro 2016 19:39

Rikam ze Youtube pri rekompresi videa pouzije nizky datovy tok - takze to ctvereckuje.

To video se v puvodni kvalite neprehraje nikde, protoze na Youtube neni.

https://support.google.com/youtube/answer/1722171?hl=cs

Kdyz zdrojove video neni dostatecne kvalitni, vznikaji z toho po rekompresi na YT ruzne podivne paskvily.

Uživatelský avatar
Eldan
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 691
Registrován: leden 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Šum ve videu

Příspěvekod Eldan » 18 pro 2016 20:27

1) Staň se YT partnerem a dostaneš možnost uploadovat s vyšším datovým tokem.
2) Reenkóduj do 4K 60Mbps a to nahraj, YT automaticky downscaluje, ale líp než kdybys sám nahrál FHD.
3) Uploaduj jinam - vimeo, stream.

Kincl6
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 115
Registrován: červen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Šum ve videu

Příspěvekod Kincl6 » 18 pro 2016 20:41

Napíšu to takto, nejsem v tom moc zběhlý, ale věc se má takto, měl jsem after effect CS6 kde jsem renderoval ve formátu H,264 a bitrate settings jsem měl nastavený na 20MBs, přešel jsem na After effect CC 2015 kde formát musím nastavit QuickTime a v options setting musím vybrat právě ten H,264, jenže tam mám kolonku Bitrate settings a limit je tam 1 000kbs jenže ta kolonka není zaškrtlá, tak chápu dobře že bitrate nemá při renderu nastavenou hranici, tudíž chápu asi dobře, že když vyberu 20480 kBs tak by to video mělo jet, když se podívám na odkaz na youtube kde se doporučuje datový tok na videa HD 1080 50p.


Zpět na “Internet a internetové prohlížeče”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů