Kolísání rychlosti

Problémy s internetovými stránkami, internetovým prohlížečem atpod.

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
respex
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: září 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Kolísání rychlosti

Příspěvekod respex » 26 zář 2007 21:44

Ahoj,

můj problém začal před deseti dny a už jsem z něj opravdu na dně. Mám pocit, že si ze mě moje PC dělá legraci, ale o co jde.
Mám připojení přez Wi-Fi (2,4GHz) rychlost připojení je 3,2 Mb/s. Rychlost kolísá +/- 200 Kb/s jinak je to ok. Ale před několika dny se mi stalo, že internet začal kolísat mnohem více. Jednou to jede 2,5 Mb jednou 2 Mb a pak 50 Kb až se to úplně vypne a nahodí se to až za několik minut nebo třeba hodinu.
Nejdříve jsem myslel, že problém je u poskytovatele, ale tuto možnost jsem už vyloučil. Ke mě jde plný signál. Vyměnil jsem anténu i router, ale je to pořád stejný.
Když jsem to s technikem testoval, tak jsme přišli na to, že můj PC má strašně pomalou odezvu na router a vytěžuje linku. Zkusil jsem ho vypojit a na ten samý lan kabej zapojit laptopu no a ejhle rychlost byla 3 Mb/s.
Teď už bylo jasné, že problém je v PC. ¨
Stáhly jsme proto Spybot SD a projeli jsme to. Našlo to nákých 85 chyb, a tak jsem je opravil. Chvilku se zdálo, že to pomohlo, ale to nebyla pravda. Projel jsem proto PC Avastem a našel tři nebezpečný kody a dal je do truhly. Ani to nepomohlo. Je mi jasné, že po reinstalo XP by byl problém vyřešen, ale to dělat nechci.
Tady jsou ty kody a hovadiny co mam v truhle Avastu.

Název souboru: A0070753.dll
Popis viru: Win32:Agent-JJU [Trj]

Název souboru: A0074002.exe
Popis viru: Win32:Detnat [Wrm]

Název souboru: hanonvt.ini
Popis viru: Win32:Agent-KHU [Trj]

Nevim jestli je mam smazat nebo nechat v truhle. Nejvíc si nejsem jist u posledního souboru. Jednu chvíly jsem dokonce myslel, že se na mě někdo napích, ale to jsem vyloučil ten net by se choval jinak. Tedy alespon doufám.
Pokud by vás někoho na padl nějaký program, kterým bych to mohl projet, tak budu moc rád.

Dík všem :-)

Reklama
Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod X » 26 zář 2007 21:52

Wi-Fi prostě kolísá, to že to chvilku jede na laptopu bych spíš tipoval na náhodu. Samozřejmě se virů zbav, tedy spíše spywaru. Zkus NetLimiter pro sledování zátěže downloadu/uploadu. Ale pořád si myslím, že tam problém nebude.

Uživatelský avatar
respex
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: září 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod respex » 26 zář 2007 22:13

X píše:Wi-Fi prostě kolísá, to že to chvilku jede na laptopu bych spíš tipoval na náhodu. Samozřejmě se virů zbav, tedy spíše spywaru. Zkus NetLimiter pro sledování zátěže downloadu/uploadu. Ale pořád si myslím, že tam problém nebude.


Musí tam bejt. Protože to jelo rok bez problémů a teď to skáče naprosto šíleně nebo to i padá. Zrovna teď mi to ukazovalo kolem 300 Kb/s a za 10 min jedu 2,6 Mb/s.
Dik za názor

Uživatelský avatar
mike007
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5860
Registrován: srpen 07
Bydliště: Pardubice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mike007 » 26 zář 2007 23:13

Asi tvůj soused nebo někdo, kdo s tebou sdílí připojení je vášnivý warezák :lol:
Viry to nebudou. Wifi prostě takto kolísá. U mě to třeba rok jelo dost rychle ( víc než bylo napsáno ve smlouvě ) a po roce mi to asi měsíc jelo strašně pomalu. Půl hodiny rychle, dvě hodiny dost pomalu, 10 min internet nešel vůbec.... a takto to jelo pořád dokola. Pak to zas jelo nad limit.

Teď mám jiného providera a internet jede stabilně rychle, protože lidí, kteří se mnou net sdílí není mnoho a navíc je vysílač na protějším domě. Vzdálenost mezi anténou a vysílačem je cca 100m :wink:
Nejlepší hra je Excel!
Pravidla fóra PC-helpJak označit téma za vyřešené
»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»
UPOZORNĚNÍ - můj Skype, Soukromé zprávy či email neslouží jako tech. podpora.
Dotazy pište do fóra. Od toho tu je.

Uživatelský avatar
respex
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: září 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod respex » 27 zář 2007 00:34

mike007 píše:Asi tvůj soused nebo někdo, kdo s tebou sdílí připojení je vášnivý warezák :lol:
Viry to nebudou. Wifi prostě takto kolísá. U mě to třeba rok jelo dost rychle ( víc než bylo napsáno ve smlouvě ) a po roce mi to asi měsíc jelo strašně pomalu. Půl hodiny rychle, dvě hodiny dost pomalu, 10 min internet nešel vůbec.... a takto to jelo pořád dokola. Pak to zas jelo nad limit.

Teď mám jiného providera a internet jede stabilně rychle, protože lidí, kteří se mnou net sdílí není mnoho a navíc je vysílač na protějším domě. Vzdálenost mezi anténou a vysílačem je cca 100m :wink:


No nevim nevim, už asi jiná možnost nezbývá. Popoženu poskytovatele ať provede monitoring sousedů. :)

Uživatelský avatar
zlobyl
Tvůrce článků
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1760
Registrován: duben 06
Bydliště: Slaný
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod zlobyl » 27 zář 2007 14:32

respex píše:
mike007 píše:Asi tvůj soused nebo někdo, kdo s tebou sdílí připojení je vášnivý warezák :lol:
Viry to nebudou. Wifi prostě takto kolísá. U mě to třeba rok jelo dost rychle ( víc než bylo napsáno ve smlouvě ) a po roce mi to asi měsíc jelo strašně pomalu. Půl hodiny rychle, dvě hodiny dost pomalu, 10 min internet nešel vůbec.... a takto to jelo pořád dokola. Pak to zas jelo nad limit.

Teď mám jiného providera a internet jede stabilně rychle, protože lidí, kteří se mnou net sdílí není mnoho a navíc je vysílač na protějším domě. Vzdálenost mezi anténou a vysílačem je cca 100m :wink:


No nevim nevim, už asi jiná možnost nezbývá. Popoženu poskytovatele ať provede monitoring sousedů. :)


Záleží také na kvalitě tvé ,,aparatury", protože mi jeden můj spolužák, který se zabýval bezdrátovou technologií, řekl, že s dobrou technikou jde klidně sousedovi ten signál doslova přebrat. :lol:
Prosím, omluvte mou častou nepřítomnost na fóru.Bohužel jsou věci, které člověk nemůže ovlivnit a já tudíž nemám moc času, abych se sem dostal.Budu se snažit tady být vždy, když to bude možné, ale nic zaručit nemohu.Je mi to líto.

Uživatelský avatar
benik.martin
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 968
Registrován: květen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod benik.martin » 27 zář 2007 15:06

jasnej případ wifiny:-D taky mám a znám tyto problémy...samozřejmě ale záleží i na poskytovateli jak to má zařízený...sežeň si nějakej porgrámek,abys viděl jak to je, já používám D-Link AirPlus...to že ti windows hlásí že máš velmi dobrej signál,to neřeš...tohle windowsácký měření je asi tak stejně na ovno jako ta jejich firewallka;-):-D
nicméně můžeš zkusit net na jinym kompu,treba napoj noutas...
zákl: MSI K9N6SGM-V
proc: AMD Sempron 3000+
RAM: 2GB DDR2 667 MHz - integr. graf: 256 MB
HDD: 149 GB
Windows XP Home SP3


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Problém s rychlostí internetu v RD
    od David79 » 17 zář 2023 16:51 » v Sítě - hardware
    7
    4044
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    28 zář 2023 09:53
  • Problém s rychlosti wifi
    od Mladkov204 » 20 led 2024 19:37 » v Sítě - hardware
    5
    1049
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    20 led 2024 20:07
  • Reálná ztráta rychlosti přes WIFI
    od Micmen » 10 říj 2023 09:49 » v Sítě - hardware
    3
    2714
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    10 říj 2023 10:24

Zpět na “Internet a internetové prohlížeče”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů