Adresa DNS serveru nebyla nalezena

Problémy s internetovými stránkami, internetovým prohlížečem atpod.

Moderátor: Mods_senior

WolfGunsCZ
Level 3
Level 3
Příspěvky: 643
Registrován: listopad 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Adresa DNS serveru nebyla nalezena

Příspěvekod WolfGunsCZ » 06 kvě 2017 13:36

Zdravím, mám takový problém, že na některých stránkách například CZC mi to píše hlášku "Adresa DNS serveru http://www.czc.cz nebyla nalezena.". Neděje se to jen na mém PC, ale i na mobilu, notebooku, no prostě kdekoliv, kde se připojím na naší Wi-Fi, když hledám CZC na datech v mobilu, tak to jde bez problémů. Neděje se to na všech stránkách, děje se to zřídka. Zkoušel jsem vypnout a zapnout router, změnu prohlížeče, diagnostiku a poradce při potížích s internetem (který je ve Windowsu), našlo to chybu, ale neopravilo ji, viz v příloze. Nic z těchto věcí nepomohlo. Takže přišla řada na optání se zkušenějších, co s tím.

Předem děkuji za odpovědi a rady. :-)

Edit: Tak mezitím, co pořád čekám na rady, tak jsem ještě googlil, jako před tím, než jsem dotaz napsal, ale teď jsem našel více a to to, že mám v Centrum síťových přípojení a sdílení -> Wi-Fi stav -> vlastnosti -> Protokol IP verze 4 -> vlastnosti. Změnit z "Získat adresu serveru DNS automaticky" na "Použit následující adresy serverů DNS" a tam vyplnit 8.8.8.8 a 8.8.4.4, viz příloha. Toto jsem udělal, ale opět to nepomohlo.. :-/
Přílohy
Snímek obrazovky (609).png
uweghf.png

Reklama
Turion
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2879
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Adresa DNS serveru nebyla nalezena

Příspěvekod Turion » 06 kvě 2017 14:42

Jo to je správně, že pátráš sám:). Nespíš budeš muset dát log do sekce hijackthis. Bude to zavirované.

WolfGunsCZ
Level 3
Level 3
Příspěvky: 643
Registrován: listopad 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Adresa DNS serveru nebyla nalezena

Příspěvekod WolfGunsCZ » 06 kvě 2017 14:47

Kdyby to bylo zavirované, tak by to přeci na ostatních mobilech, počítačích, ntb, tabletech a vše co doma máme s připojením na internet šlo, ne?

Turion
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2879
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Adresa DNS serveru nebyla nalezena

Příspěvekod Turion » 06 kvě 2017 15:13

Jo to jsem špatně četl popis závady. Zapnout vypnout router je asi k ničemu, ale resetování by mohlo pomoct víc.

Hloupej Zbaky
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: květen 17
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Adresa DNS serveru nebyla nalezena

Příspěvekod Hloupej Zbaky » 06 kvě 2017 15:23

To že občas není nějaký server dostupný, není závada na tvé straně. Pokud to dělá, zadej přímo adresu czc.
82.99.173.173

WolfGunsCZ
Level 3
Level 3
Příspěvky: 643
Registrován: listopad 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Adresa DNS serveru nebyla nalezena

Příspěvekod WolfGunsCZ » 06 kvě 2017 15:36

Po zadání adresy, kterou jsi mi poslal, tak mi to napsal o úplně to stejné, jako vždy.. :-/

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Adresa DNS serveru nebyla nalezena

Příspěvekod ITCrowd » 06 kvě 2017 20:55

Zkontroluj v nastavení routeru nastavení DNS - mělo by souhlasit s tvým poskytovatelem.
Je taky možné, že tvůj router chytil nějakou breberku - tomu by nasvědčovalo to, že je internet nepřístupný z každého zařízení v síti. V tom případě si na nenapadené síti stáhni nejnovější firmware pro svůj router. Resetni jej do továrního nasatvení, přehraj firmware, opět resetni do továrního nastavení a pak znovu nastav dle propozic providera. A zabezpeč.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Luking
Level 2
Level 2
Příspěvky: 230
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Adresa DNS serveru nebyla nalezena

Příspěvekod Luking » 06 kvě 2017 21:52

Resetuj router natvrdo a znovu ho nastav.
Photoshop, AutoCAD, Excel - Kontingenční tabulky, WebDesign
Jestli potřebuješ poradit, neváhej napsat, když bude v mých silách ti pomoct? Rád pomůžu :evil:

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Adresa DNS serveru nebyla nalezena

Příspěvekod ITCrowd » 06 kvě 2017 23:36

Pouhý reset do továrního nastavení virus z routeru nemusí odstranit (a taky neodstarní). Virus žije ve flash paměti, odkud se načítá systém, a ta se přepíše až instalací firmwaru.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Internet a internetové prohlížeče”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů