O2 100 Mb/s vs místní 40 Mb/s poskytovatel

Problémy s internetovými stránkami, internetovým prohlížečem atpod.

Moderátor: Mods_senior

Nowada
Level 1
Level 1
Příspěvky: 56
Registrován: říjen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

O2 100 Mb/s vs místní 40 Mb/s poskytovatel

Příspěvekod Nowada » 02 pro 2017 21:00

Zdravím, bydlím v Benešově a kvalitních poskytovatelů na výběr tady moc není. Momentálně mám internet od poskytovatele UVT internet, je to přes Anténu a běží to prakticky nonstop 40 Mb/s, ping je taky celkem ucházející, občas si poskočí ale nic hrozného. Dneska jsem se jen ze zvědavosti koukal, zda tady není něco lepšího a našel jsem, že na mé adrese O2 nabízí 100 Mb/s internet a ještě o něco málo levnější než platím teď. Většinou internet používám klasicky stahování/hry/browser/videa. Tak jsem se chtěl zeptat co byste mi doporučili, případně zda tu někdo má zkušenosti s tím O2 100Mb/s netem? Díky Nowada

Reklama
Uživatelský avatar
kasper
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 658
Registrován: srpen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: O2 100 Mb/s vs místní 40 Mb/s poskytovatel

Příspěvekod kasper » 02 pro 2017 21:38

ona je otázka jestli O2 těch 100 dodrží a pokud to nevyužiješ tak to je zbytečné snad ,že je to levnější
já bych zůstal u UVT internet
Dum Spiro Spero
Spem retine
S Rozumem a Odvahou
Audacem Fortuna Iuvat
Sciens Vincit 
Semper Fi

Uživatelský avatar
Speed_dead
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3213
Registrován: duben 10
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: O2 100 Mb/s vs místní 40 Mb/s poskytovatel

Příspěvekod Speed_dead » 02 pro 2017 21:55

Drtivá většina providerů píše "rychlost až". Takže když 100 Mb/s běží chvílema 20 Mb/s je pro některé providery "normální", jelikož v rozsáhlým textu obchodních podmínek se člověk dočte, že žádnou minimální rychlost negarantujou nebo enormě malou. A znám případ, kdy to neběželo 23 hodin vůbec a pak několik dní jako šnek, ale slevu nedali, jelikož na to podle obchodních podmínek nebyl nárok. Ten by býval byl po 24 hodinách úplného výpadku, což nebyl.
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

Nowada
Level 1
Level 1
Příspěvky: 56
Registrován: říjen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: O2 100 Mb/s vs místní 40 Mb/s poskytovatel

Příspěvekod Nowada » 02 pro 2017 21:59

Co jsem tak slyšel od kámoše tak rychlosti docela dodržují, ale zajímá mě jestli tu je někdo kdo O2 také má a ideálně i tenhle tarif a jakou s tím má zkoušenost. :) Těch 100Mb/s bych i využil docela často sleduju seriály/filmy a potrpím si na vysokou kvalitu

Uživatelský avatar
ChrisTaylor
Level 2
Level 2
Příspěvky: 161
Registrován: duben 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: O2 100 Mb/s vs místní 40 Mb/s poskytovatel

Příspěvekod ChrisTaylor » 02 pro 2017 22:03

Záleží na vzdálenosti po kabelu od rDLSAMu až k tobě domů. Pokud chceš zjistit vzdálenost od nejbližšího rDLSAMu a maximální rychlost dostupnou v této vzdálenosti, tak napiš dotaz CETINu, ti mají na starost tyto sítě. Pak si můžeš udělat představu, zda se ti to vyplatí, či nikoliv.
A co se týče zkušeností, tak roky jsem žil na ADSL, čili rychlosti 6/0,25 Mbps, ale od konce srpna jsem změnil tarif a nyní mám VDSL2+ tarif na rychlost 100/10 Mbps. Reálně dosahuje rychlost hodnot okolo 98/9.8 Mbps, takže jsem velmi spokojený. Od rDSLAMu jsem po kabelu vzdálen okolo 55 metrů, mám na něj výhled z okna.

Nowada
Level 1
Level 1
Příspěvky: 56
Registrován: říjen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: O2 100 Mb/s vs místní 40 Mb/s poskytovatel

Příspěvekod Nowada » 02 pro 2017 22:14

@ChrisTaylor Super díky, přesně takovou odpověď jsem potřeboval! Napsal jsem jim tam, máš nějakou představu do jaké vzdálenosti to je ještě v pohodě? Na cetinu mi to podle ověření rychlosti jinak taky ukazuje 100 Mbit/s.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53585
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: O2 100 Mb/s vs místní 40 Mb/s poskytovatel

Příspěvekod petr22 » 02 pro 2017 22:22

Samozrejmne ze je to "az" 100 Mbit/s. Neexistuje zadny zpusob, jak zvysit rychlost, kdyz je prenosova trasa z bodu A do bodu B pomalejsi. Tech 100 Mbit/s je to jen a pouze proti zarizeni poskytovatele internetu, dal uz nelze garantovat zadnou rychlost.

Ciste technicky - pokud treba koukam na video a rychlost je ze strany serveru omezena, tak to tech 100 Mbit/s nepojede ani za zlate prase. Take nesmime zapominat na FUP a agregaci.

Uživatelský avatar
ChrisTaylor
Level 2
Level 2
Příspěvky: 161
Registrován: duben 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: O2 100 Mb/s vs místní 40 Mb/s poskytovatel

Příspěvekod ChrisTaylor » 02 pro 2017 22:38

V článku, kde proběhl rozhovor s mluvčím CETINu, je zmíněno, že rychlost downloadu okolo 100 Mbps je dosažitelná do vzdálenosti 300 metrů, do 500 metrů se sníží na přibližně 90 Mbps, poté už výrazně klesá. Jenomže zde jsou brány ideální podmínky, takže ve tvém případě to nemusí být také tak.
Jinak co se týče té rychlosti downloadu, tak moc služeb už to využít neumí. Z mé zkušenosti jen YouTube při přehrávání 4K videí a Steam, na kterém mi stahování her jede v průměru 9,5 MB/s.
V podstatě jak píše @petr22, zde už to omezuje i rychlost právě těch služeb.

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: O2 100 Mb/s vs místní 40 Mb/s poskytovatel

Příspěvekod X » 02 pro 2017 22:51

Nemusíš mít O2, technologie je CETINu a providera si můžeš vybrat jakého chceš. Já si vybral providera 365internet a na mém maximu až 50 / 5 Mb/s jedu často i přes 51 / 5 Mb/s + nejlevnější sazbu z providerů + nejlevnější taxu za veřejnou IP.

Nowada
Level 1
Level 1
Příspěvky: 56
Registrován: říjen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: O2 100 Mb/s vs místní 40 Mb/s poskytovatel

Příspěvekod Nowada » 05 pro 2017 13:20

Jo po tom co jsem zjistil, jak to funguje, a že si providera můžu takhle vybrat, tak jsem na ten 365internet jsem koukal a taky se mi z nich zdá nejlepší. Z cetinu mi napsali, že nejbližší DSLAM je od mé adresy cca 250 metrů, to by mělo snad být v pohodě ne?

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: O2 100 Mb/s vs místní 40 Mb/s poskytovatel

Příspěvekod X » 05 pro 2017 14:18

Já mám nejbližší rDSLAM asi 80 m kabelově, ale jsem připojený na ten, co je ode mě kabelově 408 m. Ten bližší jede nyní až 250 Mb/s, po novém roce pojede nejspíš až 1 Gb/s. Můj jede max. až 100 Mb/s (a zrychlovat se nemá), na mojí adrese ale jen až 50 Mb/s, okolo mě to jede ještě hůře, záleží na jakém kabelu jsi připojený.

Nowada
Level 1
Level 1
Příspěvky: 56
Registrován: říjen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: O2 100 Mb/s vs místní 40 Mb/s poskytovatel

Příspěvekod Nowada » 05 pro 2017 16:58

No rozvedené už to tam je někdy od doby co se v domě zařizovala pevná linka, takže tipuju tak někdy od 80-90. let. Hádám, že jak to reálně poběží asi nemám šanci zjistit, bez toho abych platil poskytovali, že? A jak jsi na tom jinak s pingem na těch 400 metrů? :)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Internet a internetové prohlížeče”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti