Je tu nějaká možnost?

Problémy s internetovými stránkami, internetovým prohlížečem atpod.

Moderátor: Mods_senior

pepol
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: říjen 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Je tu nějaká možnost?

Příspěvekod pepol » 29 čer 2005 07:37

Zdravím vás! Mám dotaz. Mám doma internetové připojení přes modem Eurotel data nonstop. Nedávno jsem synovi postavil druhý kompl a pořád mě otravuje s tím,aby mohl mít taky internet. Chtěl jsem se proto zeptat,zda je nějaká možnost tyto dva PC zesíťovat,aby jel internet i mladému?Ještě víc by se mi hodilo,aby to šlo nějak bezdrátově.Manželka si totiž nepřeje tahat přes byt kábly.Mezi PC jsou dvě stěny a vzdálenost asi 8 m. Díky za každý podnět,krom výměny manželky.

Reklama
miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 29 čer 2005 08:37

O manželku strach mít nemusíš, myslím že by to mohlo fungovat i s ní :lol:. Akorát to bude dražší a pomalejší. Pomalejší myslím při přenosu dat mezi PC, rychlost internetu bude na obou stejná. Klasický drátování je pořád nejlevnější. Dvě síťovky (gigabitový) i s kabelem by vyšly na nějakejch 700-800 korun.
Zajímavá alternativa je využití elektrickýho rozvodu. Je to nejpomalejší, nejdražší a ještě k tomu musíš znát zapojení elektriky. Takže to asi taky nebudeme řešit :wink:

Co by tě mohlo zajímat je wi-fi technologie. Do obou PC bys dal bezdrátový síťovky a přes ty bys je propojil. Nejlevnější se dají pořídit tak za 800, rychlost přenosu je 54 megabitů.

Uživatelský avatar
bobhy
Level 1
Level 1
Příspěvky: 62
Registrován: únor 05
Bydliště: Vyškov
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod bobhy » 29 čer 2005 12:04

Určitě to řešit jde. Právě přes Wifi. Dneska jsou ty karty na rozumných cenách. Za jednu dáš cca 500-1000Kč. Budeš potřebovat dvě. Jednu do svého PC a jednu k mladýmu. Co se týká těch rychlostí. Na stahování velkých kvant dat mezi Vámi to moc nebude, ale na I-net to plně postačí. Oba dva budete mít více méně stejně rychlý internet.
Bobhy


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Možnosť zrýchlenia downloadu
    od krakenus600 » 23 črc 2023 18:11 » v Sítě - hardware
    5
    1401
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    24 črc 2023 07:11

Zpět na “Internet a internetové prohlížeče”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů