Stabilita, odezva a rychlost LTE na domácnost - Vyplatí se?

Problémy s internetovými stránkami, internetovým prohlížečem atpod.

Moderátor: Mods_senior

SulFidD
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: duben 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Stabilita, odezva a rychlost LTE na domácnost - Vyplatí se?

Příspěvekod SulFidD » 21 pro 2017 12:54

Zdravím,

bydlím na "vesnici" a už pár let zde mám internet přes jednoho chasníka, o pár ulic vedle, který má smlouvu s GRAPEm. Internet je formou antény směrující na jeho barák o pár ulic vedle a ten to má snad nějak navedený snad přes antény k Grapu. Internet byl odjakživa stabilní s nízkou odezvou(proto nevím zda se tomuhle netu dá říct "přes vzduch"), ale trápí mě už nějakou chvíli nízká rychlost, stahuju průměrně 900kb/s, max 1mb/s, za 400 měsíčně.

Dnes jsem hledal různé nabídky internetových zprostředkovatelů, ale jelikož je to tady "na vesnici" tak ta nabídka není tak velká. Zaujalo mě o2 s jejich nabídkou internetem na domácnost pouze přes LTE (přitom připojení přes kabel-pevnou do baráku je), údajně orientační rychlost je 20mb/s (překvapilo mě to, nevím jestli slečna na online chatu náhodou nemyslela mbit/s) s podobnou cenou.

A já bych od vás chtěl vědět jestli se připojení přes LTE na domácnost vyplatí, poměrně často hraju hry, takže je pro mě odezva a stabilita dost důležitá, a právě nevím jak na tom už dnešní net přes vzduch s těmito parametry je, nemátě někdo nějaké zkušenosti či tipy/rady?:)

Reklama
Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Stabilita, odezva a rychlost LTE na domácnost - Vyplatí se?

Příspěvekod Pic » 21 pro 2017 13:19

Jednotka mb neexistuje.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
TRNX
Level 3
Level 3
Příspěvky: 598
Registrován: březen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Stabilita, odezva a rychlost LTE na domácnost - Vyplatí se?

Příspěvekod TRNX » 21 pro 2017 13:38

Pic píše:Jednotka mb neexistuje.


A jednotka Megabajtu je teda jaká? Jestli ti záleží na tom, že to napsal malým tak si děláš pr*** ne? Jde to jasně pochopit.
Naposledy upravil(a) TRNX dne 21 pro 2017 13:41, celkem upraveno 1 x.

Zivan
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2437
Registrován: leden 10
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Stabilita, odezva a rychlost LTE na domácnost - Vyplatí se?

Příspěvekod Zivan » 21 pro 2017 13:40

Problem u tohohle LTE internetu na doma je v tom, ze dokud neni moc zatizena BTS, tak to docela funguje, ale jak si to ve tvem okoli sjedna vic lidi, tak to zacne operator zpomalovat. Na mobilmanii daval nekdo odkaz na serii testu rychlosti a protoze byla BTS sporo porad pretizena, tak mu to jelo jen okolo 1Mb/s.

A O2 melo v minulosti prusvih, kdy to jelo prvni mesic naplno (narok na vraceni) a pak vzdy odpoledne ve stejny cas klesla rychlost treba na 5Mb/s.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

Melis
Level 3
Level 3
Příspěvky: 563
Registrován: říjen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Stabilita, odezva a rychlost LTE na domácnost - Vyplatí se?

Příspěvekod Melis » 21 pro 2017 13:59

TRNX píše:
Pic píše:Jednotka mb neexistuje.


A jednotka Megabajtu je teda jaká? Jestli ti záleží na tom, že to napsal malým tak si děláš pr*** ne? Jde to jasně pochopit.


Jednotky je třeba dodržovat. Jednotka megabajtu je MB a jednotka megabitu Mb, jinak se v tom prase vyzná a nedá se poradit.

Uživatelský avatar
TRNX
Level 3
Level 3
Příspěvky: 598
Registrován: březen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Stabilita, odezva a rychlost LTE na domácnost - Vyplatí se?

Příspěvekod TRNX » 21 pro 2017 14:05

Melis píše:
TRNX píše:
Pic píše:Jednotka mb neexistuje.


A jednotka Megabajtu je teda jaká? Jestli ti záleží na tom, že to napsal malým tak si děláš pr*** ne? Jde to jasně pochopit.


Jednotky je třeba dodržovat. Jednotka megabajtu je MB a jednotka megabitu Mb, jinak se v tom prase vyzná a nedá se poradit.


V tomhle kontextu to šlo jasně pochopit, navíc jednotku megabitu popsal mbit, takže sám ví, že je mezi tím rozdíl. To je fuk, nebudu to řešit, zachází to mimo téma. Jen mě rozčílilo, že zkušený a určitě i chytrý člověk tu napíše bezvýznamný příspěvek i když to moc dobře pochopil.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53532
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Stabilita, odezva a rychlost LTE na domácnost - Vyplatí se?

Příspěvekod petr22 » 21 pro 2017 14:52

Pochopit se da ledacos, i kdyz to clovek napise jinak nez to mysli. A pokud se zepta jestli nekdo mysli mb nebo mbit/s, tak tomu asi tak uplne nerozumi. Jednotky je treba psat spravne - asi by se ti taky nelibilo kdybys dostal tisicinu (m) misto milionu (M) a zacal se hadat, ze jsi napsal male m ale myslel velke M. Milion (Mega) se vzdy pise s velkym M, m (tisicina) s malym. Uci se to deti na zakladni skole, musi to znat kazdy.

"stahuju průměrně 900kb/s, max 1mb/s"

Tak schvalne - jake jsou to ve skutecnosti jednotky - 1 MB/s nebo 1 Mbit/s? Ja to nepoznam.

Zasadni problem LTE neni rychlost, ale datove limity a FUP. Ten "neomezeny" internet se zacne pekne zpomalovat vzdy, kdyz je na jednom uzlu hodne uzivatelu. A muze se zpomalovat i po preneseni urciteho objemu dat treba za 24 hodin.

SulFidD
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: duben 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Stabilita, odezva a rychlost LTE na domácnost - Vyplatí se?

Příspěvekod SulFidD » 21 pro 2017 16:30

Jako pardón pánové že to berete takhle. Vím že je v tom rozdíl a to že jsem to napsal špatně je moje chyba, ale že to začnete kvůli tomu takhle vyhrocovat je trošku moc. Viz poslední příspěvěk
petr22 píše:"stahuju průměrně 900kb/s, max 1mb/s"

Tak schvalne - jake jsou to ve skutecnosti jednotky - 1 MB/s nebo 1 Mbit/s? Ja to nepoznam.

Když napíšu průměrně 900kb/s tak by mě osobně docvaklo že to asi nebude kbps(ve skutečnosti 100kB/s).
Každopádně to je jedno, nebudu o tom diskutovat, mě šlo o něco jinýho.
Díky Zivanovi a Petrovi za vysvětlení problémů u LTE sítě, takže defacto bych od o2 sítě dostal max 2,5 MB/s přes LTE, kde by byla šance že net by se ještě zpomaloval a byly by slušný výkyvy rychlosti. Net bych měl pravděpodobně o ten 1 MB/s rychlejší ale za ty rizika nevím jestli mi to právě stojí. Takže díky za vaše rady kterých si vážim 8)

Zivan
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2437
Registrován: leden 10
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Stabilita, odezva a rychlost LTE na domácnost - Vyplatí se?

Příspěvekod Zivan » 21 pro 2017 17:39

Aby nedoslo k mylce, ja opravdu myslel 1Mb/s:
http://www.speedtest.net/results.php?sh ... 0d9c&ria=0
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

SulFidD
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: duben 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Stabilita, odezva a rychlost LTE na domácnost - Vyplatí se?

Příspěvekod SulFidD » 21 pro 2017 17:54

Tak to je jinej masakr no :-D


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Vyplatí se upgrade, ak ano tak aký?
    od Frank Burns » 02 úno 2024 19:32 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    5
    569
    od Frank Burns Zobrazit poslední příspěvek
    03 úno 2024 13:47
  • Vyplatí se upgrade ?
    od barinator » 01 říj 2023 14:53 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    8
    4192
    od peta501 Zobrazit poslední příspěvek
    10 říj 2023 00:45
  • Vyplatí se koupit Iphone 11 pro max
    od mtc » 30 dub 2023 20:51 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    0
    1333
    od mtc Zobrazit poslední příspěvek
    30 dub 2023 20:51
  • Rychlost RAM
    od zik9 » 03 dub 2023 23:17 » v Problémy s hardwarem
    8
    1433
    od zik9 Zobrazit poslední příspěvek
    04 dub 2023 21:24
  • rychlost USB Příloha(y)
    od Pajoš » 25 říj 2023 09:11 » v Problémy s hardwarem
    13
    2354
    od Pajoš Zobrazit poslední příspěvek
    01 lis 2023 10:43

Zpět na “Internet a internetové prohlížeče”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti