Nenačte se a nenačte

Problémy s internetovými stránkami, internetovým prohlížečem atpod.

Moderátor: Mods_senior

Frenkk
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: červenec 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Nenačte se a nenačte

Příspěvekod Frenkk » 21 črc 2018 13:19

Zdravím, před pár dny jsem kupoval nové ssd, tudíž znova instaloval windows, všechny ovladače atd. Systém by měl být maximálně fresh, jenže mám problém s načítáním stránek, zkoušel sem více prohlížečů, ale problém přetrvává. Občas se něco načte, ale trvá to extrémně dlouho a často to hodí chybu. Internet jede vpohodě, ping, download všechno v cajku jenom vtom prohlížeči to nějak nejede...

Nesetkal se už někdo s podobným problémem?
Přílohy
Bez názvu.png
Naposledy upravil(a) Frenkk dne 21 črc 2018 17:12, celkem upraveno 1 x.

Reklama
Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nenačte se a nenačte

Příspěvekod Pic » 21 črc 2018 15:27

Vlož sem do přílohy příspěvku obr "Správce zařízení" s rozkliknutím "Síťová připojení".
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Frenkk
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: červenec 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Nenačte se a nenačte

Příspěvekod Frenkk » 22 črc 2018 09:59

:(

lubo007
Level 3
Level 3
Příspěvky: 510
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nenačte se a nenačte

Příspěvekod lubo007 » 22 črc 2018 11:35

takze ked pingnes nejaku stranku tak v poho, ale cez prehliadac to nejde? mne podobny problem sposoboval spusteny utorrent a stary/slaby router...kedtak este skus pozriet ako mas nastavene DNS a kedtak nastav google DNS:
8.8.8.8
8.8.4.4

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nenačte se a nenačte

Příspěvekod ITCrowd » 22 črc 2018 11:50

Jaký prohlížeč? Zkusil jsi nějaký jiný?
Dělá to jakákoli stránka (např. google, či seznam), nebo jen určitá?
Jaký používáš antivir? Máš v něm zapnutou funkci testování stránek?
Dej sem screen z pingplotter na problematickou stránku - viz. můj podpis diagnostika sítě.
Dej sem výpis ipconfig /all
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Frenkk
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: červenec 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Nenačte se a nenačte

Příspěvekod Frenkk » 22 črc 2018 12:45

Zkoušel sem více prohlížečů, všude stejné.
Jo dělá to většina stránek.
Používám ESET, zkoušel sem ho vypnout na dočasnou dobu, problém přetrvává.
Přílohy
3.png
2.png
1.png
Bez názvu.png

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nenačte se a nenačte

Příspěvekod ITCrowd » 22 črc 2018 12:54

Na vině je tvůj router, který zahazuje více než 50% paketů.
Může to být i nekorktním nasatvením QoS. Co je to zač?
proč nemáš nastaveno DNS poskytovatele?
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Frenkk
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: červenec 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Nenačte se a nenačte

Příspěvekod Frenkk » 22 črc 2018 13:15

Nikdy jsem nenastavoval DNS poskytovatele, jak se to dělá? To něco vyřeší? Netuším co je QoS, ale bedna je přímo od UPC nějaká.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nenačte se a nenačte

Příspěvekod ITCrowd » 22 črc 2018 13:36

Pochybuji o tom, že by UPC mělo ve výchozím nasatvení DNS od googla. Takže někdo to nastavit musel. DNS je server, který zajišťuje překlad IP adres na jména, která jsou pro lidi srozumitelnější. Takže ty, když zadáš do prohlížeče http://www.seznam.cz, tak se prohlížeč nejprve spojí s DNS serverem, kde se zeptá - co to je http://www.seznam.cz? A dostane odpověď 77.75.79.53. A s touto adresou tě spojí. Logocky vzato, je DNS server providera vždy blíže, než googlovský DNS => rychlejší odpověď.
QoS se stará o přednostní doručování paketů. Např. pro video, či hlas je třeba, aby pakety přišly dříve, než je přehrávač přehraje. Výpadek takového paketu by se pak projevil chybějícím elementem obrazu, nebo výpadkem zvuku. Datové pakety mohou počkat, síťová karta si je pak poskládá, jak patří a v případě, že by některý chyběl požádá o jeho nové doručení.
Jak se internet chová na jiném PC? Má stejné problémy?
No a pokud je ti zatěžko podívat se na bednu, co je na ní napsáno, pak už nemám co dál říct. :-(
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Frenkk
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: červenec 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Nenačte se a nenačte

Příspěvekod Frenkk » 22 črc 2018 13:43

To nastavení DNS od googla jsem tam zkusil dát na radu kamaráda, mám to tedy vrátit do automatiky?
Jiný počítač problémy nemá, i na mobilu mi jede vše vpohodě.
Myslel sem to tak, že je bedna celá bílá a je tam jen logo UPC, mohu ti vyfotit štítek s passwordem na wify ale nevím jestli ti to k něčemu bude :D.
Přílohy
37730043_10214929245558972_2808664726161063936_n.jpg

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nenačte se a nenačte

Příspěvekod ITCrowd » 22 črc 2018 14:00

V tom případě beru zpět router, zřejmě UPC zahazuje pakety, aby regulovalo rychlost připojení.
Ověř ještě pingplotter z počítače, který nemá problémy, ať máme jasno.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Frenkk
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: červenec 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Nenačte se a nenačte

Příspěvekod Frenkk » 22 črc 2018 16:14

Druhý počítač jede vpohodě, jak říkám začalo to dělat po tom reinstalu na nove SSD, myslel sem že win10 si všechna tato nastavení okolo internetu pošéfuje samo :/.


Zpět na “Internet a internetové prohlížeče”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti