FTP (vyřešeno)

Problémy s internetovými stránkami, internetovým prohlížečem atpod.

Moderátor: Mods_senior

Bany
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: březen 05
Bydliště: Kutná Hora
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

FTP (vyřešeno)

Příspěvekod Bany » 27 črc 2005 21:25

Ahoj lidi, mám takovej menší problém s FTP. Zkoušim si udělat www stránky pomocí fronpage, dneska jsem se zaregistrovala na webzdarma, abych si vyzkoušela, jestli mi tam bude fungovat všechno co jsem vytvořila, pak jsem se zase chtěla smazat. Nevěděla jsem ale, že názvy dokumentů, který jsem tam zkoušela nesměj mít háčky a čásky atd., voni mi totiž nejdou smazat, ani přejmenovat, prostě nic. Na fóru mi tam poradili ať to smažu přes ftp, např. pomocí totalcomanderu. Tak jsem to zkoušela, ale pořád mi to píše spojení se nezdařilo. Každá rada dobrá, předem díky :?

Reklama
Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Rimmer » 28 črc 2005 00:24

Ahoj, háčky - čárky na web opravdu nepatří 8) Teda co se pojmenování složek, obrázků atd. týče..

V TotalCommanderu máš zřejmě něco špatně - možná to bude jen adresa ftp serveru nebo jméno/heslo?? Zkus se mrknout, co přesně ti to hlásí za chybu - nějaký číslo??

Jinak pro ftp bych ti mohl doporučit např SMARTFTP:
http://www.smartftp.com/download/
Je to jednoduchej klient, zkus a uvidíš :wink:
Rimms

Bany
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: březen 05
Bydliště: Kutná Hora
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

FTP

Příspěvekod Bany » 28 črc 2005 08:55

Zjistila jsem, že to je firewallem, protože když ho vypnu, tak to funguje. Jde ten firewall nějak nastavit, aby ni to šlo. Já ho totiž chci mít raději zapnutej.
Díky

Uživatelský avatar
Jinx
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 116
Registrován: prosinec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Jinx » 28 črc 2005 10:30

Odblokuj si porty ve firewallu pro ftp na prenos tam i zpet. Cisla portu jsou tusim 20 pro upload a 21 pro download.

Bany
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: březen 05
Bydliště: Kutná Hora
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

FTP

Příspěvekod Bany » 28 črc 2005 17:35

Ja ale vůbec nevim jak! Když si otevřu centrum zabezpečení, tak mi to nabídne nastavení aktualizace, možnosti internetu a bránu firewall systemu windows - to by mělo bej asi ono. Teď už ale zas nevim co dál?

Uživatelský avatar
Jinx
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 116
Registrován: prosinec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Jinx » 28 črc 2005 22:02

Nekde by tam melo byt neco jako "Povolit" nebo "Vyjimky" a tam by se to melo pridat, ale jen hadam, windowsy jsem uz dlouho nevidel, kdyby to byl linux nebo bsd tak bych poradil vice.

Bany
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: březen 05
Bydliště: Kutná Hora
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

FTP

Příspěvekod Bany » 28 črc 2005 22:50

Našla jsem tam ty vyjímky a je tam i přidat port, když na to kliknu tak tam mám zadat název a číslo portu a pak tam je výběr mezi TCP a UDP. Co tam mám napsat? Jinak zatim díky za spolupráci

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 29 črc 2005 08:25

Co myslíte že je lepší... Otevřít port, nebo dát výjimku jednomu programu? :wink: Přikláněl bych se k programu.
Jak seš v nastavení firewallu na těch vyjímkách spíš než port zkus Přidat program. Najdi na distu spouštěcí soubor Total Commander (jmenuje se "totalcmd.exe") a přidej ten. Zkus to a když nebude fungovat přidej port. Název můžeš dát jakej tě napadne (třeba FTP1 a FTP2), porty 20 a 21 a protokol TCP.

Bany
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: březen 05
Bydliště: Kutná Hora
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

FTP

Příspěvekod Bany » 29 črc 2005 10:21

To jsem všechno udělala, ale pořád mi to nefunguje - spojení se nazdařilo. Nemůže to bejt ještě nějak jinak blokovaný v tom firewallu (třeba v možnostech internetu). Jinak se omlouvám za blbý otázky, vím že vypadám jako blbec. Každá rada dobrá, děkuju

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 29 črc 2005 10:36

No, von to zas až tak blbej dotaz nebude, když ti nedokážem jednoduše poradit :lol:. Žádnej učenej z nebe nespad :wink:
Když mrkneš v Total Commanderu na nastavení toho připojení (pusť tcmd, dej Ctrl+F a Editovat), zkus zaškrtnout dole položku "Použít pasivní režim přenosu".
Nezrušili ti tu registraci mezitím náhodou? Když se zkusíš přihlásit přes prohlížeč dostaneš se tam, nebo skončíš na 404 - soubor nebyl nalezen? Zkontroluj správnost IP, přípandě jména a hesla...

Bany
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: březen 05
Bydliště: Kutná Hora
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

FTP

Příspěvekod Bany » 29 črc 2005 11:33

Zrušený to nemám, přes prohlížeč mi to normálně funguje. V tom totalcomanderu ten pasivní režim mám zaškrtlej - jinak bych tam měla mít všechno dobře nastavený, protože když ten firewall vypnu, tak se mi to připojí. Proto si myslim, že problém musí bejt v tom nastavení firewallu.
:mad:

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 29 črc 2005 12:01

Nooo, tak co bys pověděla na to nahradit wokenní firewall něčím výkonnějším? Nechce se ti vyzkoušet Kerio personal Firewall?


Zpět na “Internet a internetové prohlížeče”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host