Dobrá rada potěší Vyřešeno

Problémy s internetovými stránkami, internetovým prohlížečem atpod.

Moderátor: Mods_senior

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53627
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Dobrá rada potěší

Příspěvekod petr22 » 30 lis 2023 18:47

"Teď pojede měření v 17:30 oblíbená doba klesání rychlosti."

Ostatni uzivatele prichazeji z prace a zapinaji net. Zkratka pretizena linka.

To nema reseni nez vymenu poskytovatele nebo dratu, coz ale stavajici poskytovatel nezaplati.

Reklama
Stenatko
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: červen 23
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Dobrá rada potěší

Příspěvekod Stenatko » 30 lis 2023 19:03

Jsou v tom asi nevině. Teď se objevil článek na Novinky.cz, že na slunci řádí geomagnetické bouře.

Dodatečně přidáno po 6 minutách 9 vteřinách:
petr22 píše:Presne takhle to bylo u spoluzaka, vesnice kde ty draty tahal jeste Telecom blahe pameti. Sama stara zastavba
nejnovejsi baraky 1960. Technici tvrdili ze je to doslova na nejnizsi hranici pouzitelnosti, kdyz si zaplati 400.000 Kc
vsichni co chteji v miste internet, tak ty draty vymeni, jinak ze se to nevyplati. Jenze ten net chteli jednotlivci,
ne vsichni.


Ahoj,
nebydlí Tvůj kamarád u nás, tady jsou i staré roubenky, tak 150 let staré a 1 domeček loni postavený.
Njn. v CHKO II. stupně i králíkárna musí mít schválení CHKO.Vtipné je, že za silnicí 3 m širokou si můžeš postavit i panelákovou králíkárnu, zde jim vadí i bazén :D

Dodatečně přidáno po 10 minutách 2 vteřinách:
ITCrowd píše:Nikoli, žádná vyšší moc. Je to přesně tak, jak psal petr:
petr22 píše:Podle popisu se to chova jako ADSL/VDSL na hranici vzdalenosti od ustredny, kdy jeste nejak funguje.
A neodpověděla jsi, jestli to dříve fungovalo.


Fungovalo, za týden jsem stáhla 80 GB filmů....jinak jak je ta tabulka Internet u W10 tak mám od začátku měsíce stažených 97 GB¨

Děkuji poradcům, fajn se s Vámi kecá, ale uzavřete téma. O2 je v tom vyjímečně nevinně. Měla jsem pravdu, vyšší mocnosti, hahaha

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53627
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Dobrá rada potěší

Příspěvekod petr22 » 30 lis 2023 19:36

Jenze to jeste nedorazilo od Slunce k Zemi, takze to zcela urcite neni pricina.

V 17:30 kdyz problemy zacinaji je Slunce stejne davno pod obzorem.

Stenatko
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: červen 23
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Dobrá rada potěší

Příspěvekod Stenatko » 30 lis 2023 22:55

Uvidíme zítra.
V článku píší několik dní, hodin, co já vím. Začalo to v sobotu jemnými výpadky rychlosti, pak po obědě, večer nic, další den už večer, ale jen hoďku a další den v oba časy a večer od 17:30 do 23:00 a dnes to jelo ráno 2,2 Mb a dalšími měřeními to pomalu vylezlo na 4,2, večer rychlost 5 Mb. Když to jede hodně dobře, jede to 5,7 Mb, což je maximum linky bo snese 6 Mb. Osobně si myslím, že je to nějaké divné, erupce sice mohou působit, ale ne ve stejné časy, to je blbost. Poruchu O2 nemá, signál nejede od nich, protože měřili to stejné co manžel 0 b. Ráno v jednom měření to jelo 0,19 Mb a pomalu se to zvedalo.

Chyba u mne není, je tu zkontrolované vše i kočkám blechy, sloup, ústředna a ty zbylé 3 účastníky ani nepoznám, když to jede jak má.
Ale slyšela jsem od kamaráda, že odešel od O2, přešel k místní firmě a ta taky neměla rychlost, hodlal se vrátit k O2 a ti ho odmítli jako prý problematického klienta. Takhle dopadnout nemohu, páč do banky chodí manžel přes nb a po infarktu mu ochrnula pravá ruka a necítí špičky prstů, takže psaní čehokoliv na chytrém nehrozí. (minule mi zadával nové heslo na wifi a těch 10 znaků mu trvalo půl hodiny, až nakonec ten telefon málem letěl z okna)

Takže pokud Petr má pravdu a O2 netestuje, co zákazníci vydrží, že by si hráli s rychlostí, tak už není vysvětlení, proč to takhle blbne. Je tu pila, hotel nebo penzion a soused, není možné aby vzali 6 Mb a v okolí není nic co by signál mohlo rušit. Tedy nic co by se takhle zapínalo.

Ale po stížnosti na Vaše stížnosti, kdy se má vyjádřit O2 najednou jedeme jak máme. Taky zajímavé.
To, že podpora je tam na prd už jste vysvětlili, že to nejsou technici, bo ten to pochopil hned, že nejede signál, ale proč by to někdo dělal?


Je tu ještě jedna věc, manžel si koupil jakýsi prográmek, co vše nepodstatné na pozadí apod. vypne, má prioritní pouze prohlížeč, jede to buď na pingy nebo šířku pásma a je to nakalibrované na naši max. rychlost 5,7 Mb a když net jede jak má, čistě teoreticky, tak tu rychlost udrží. A protože je u toho běžící graf pro hráče online her, tak vidíte kolik to má śoučastných připojení, rychlost, pingy, vytížení CPU a já nevím co, nerozumím tomu. Když se měřilo, bylo to vypnuté. A jede to v plovoucím okně a měří to rychlost stejně jak nettest. Myslím stejné hodnoty, takže je přesný.

Ještě blbá otázka: jak rychlé wifi potřebuje chytrý telefon? Když to manželovi nejelo, já stále byla připojená, ale občas se to přeplo na LTE, pak to nejelo 100%- Kolik tomu telefonu stačí, aby jel?

Ahoj, teď ráno jedu 5,98 Mb :D

Stenatko
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: červen 23
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Dobrá rada potěší

Příspěvekod Stenatko » 01 pro 2023 11:04

petr22 píše:Jenze to jeste nedorazilo od Slunce k Zemi, takze to zcela urcite neni pricina.

V 17:30 kdyz problemy zacinaji je Slunce stejne davno pod obzorem.


Krásné ráno Petře,
koukám na americkou stránku SpaceWeather a podle toho co se tam píše, tak geomagnetická bouře na slunci ovlivní vše nad 20 MHz a je jedno zda je tam v danou dobu noc nebo den, ale já jsem ženská, tak je mi to jedno. A rychlost erupce má 532,8 km / s.....a vzdálenost slunce od země je nějakých 150 000 000 km, tak mu to zas tak dlouho netrvá. Určo je to rychlejší jak svolání nějaké akce v ČR :D

O2 dostalo stížnost a rychlost se zvedla, jsem pod hranicí 6 Mb, on ten kábl v zemi stejně víc nezvládne.
Děkuji poradcům

Hoďte tam prosím LOCK

Uživatelský avatar
kecalek
Level 3
Level 3
Příspěvky: 603
Registrován: říjen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Dobrá rada potěší

Příspěvekod kecalek » 04 pro 2023 16:43

:offtopic:
petr22 píše:Jenze to jeste nedorazilo od Slunce k Zemi, takze to zcela urcite neni pricina.

V 17:30 kdyz problemy zacinaji je Slunce stejne davno pod obzorem.

Síce neskoro, ale predsa ťa poopravím. To, že Slnko zapadá o 17:30 - to znamená je svetlo (ktoré mimochodom k nám dorazí za 8 minút) nevidíme, ale výron zo Slnka k nám letí aj niekoľko hodín. Takže poruchy o 17:30 MOHLI byť, ale nie od svetla, ale výronu elektrónov slnečného výronu rýchlosťou cca 800tis. m/s = cca 2,9 mil. km/h. A pri vzdialenosti 150 mil. km je to cca 50 hodín.
Len trochu astrofyziky.

Stenatko
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: červen 23
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Dobrá rada potěší

Příspěvekod Stenatko » 05 pro 2023 19:33

Je to 607 km/sec. a na Zemi to letí "Při aktuální rychlosti bude slunečnímu větru trvat 40 minutu než se rozšíří ze DSCOVR na Zemi."
SpaceWeatherLive.
Nejsem tak chytrá používám jen net. A jelikož se to měří v UTC, tak +1 hod. + 40 minut.
Zajímavé je, že ty výpadky mého nízko rychlostního netu těmhle výpadkům odpovídají. Podle mne u rychlosti třeba 100Mb se ten výpadek ani nepozná, ale u mé srandovní rychlosti odejde net do kopru. Totálně.

Stenatko
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: červen 23
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Dobrá rada potěší

Příspěvekod Stenatko » 08 pro 2023 16:30

LOCK!

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Dobrá rada potěší  Vyřešeno

Příspěvekod mmmartin » 08 pro 2023 22:49

bude-li váš problém zdárně vyřešen, nezapomeňte celé téma označit za "Vyřešené" (kliknutím na ikonku "fajfky" vpravo).


Zdroj: Pravidla fóra, odst. 2 d
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • iPhone SE 2022 - dobrá volba?
    od HelFix » 06 úno 2024 06:10 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    4
    789
    od HelFix Zobrazit poslední příspěvek
    09 úno 2024 17:48
  • ASRock X570 Phantom Gaming 4 - dobrá deska pro 5950x (VRMs atd...?)
    od TomiDomi » 01 srp 2023 00:54 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    1011
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    02 srp 2023 11:54
  • Rada s upgradem PC na CS2
    od gikox54986 » 31 bře 2024 14:11 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    1009
    od Vlada47 Zobrazit poslední příspěvek
    31 bře 2024 17:08
  • Rada s windowsem
    od Mladkov204 » 31 črc 2023 20:07 » v Windows 11, 10, 8...
    13
    2342
    od Mladkov204 Zobrazit poslední příspěvek
    14 srp 2023 09:36
  • Upgrade RAM - rada
    od Zidy » 16 kvě 2023 21:31 » v Problémy s hardwarem
    8
    1373
    od Zidy Zobrazit poslední příspěvek
    17 kvě 2023 19:14

Zpět na “Internet a internetové prohlížeče”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů