Problém s internetem Vyřešeno

Problémy s internetovými stránkami, internetovým prohlížečem atpod.

Moderátor: Mods_senior

Stenatko
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: červen 23
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Problém s internetem

Příspěvekod Stenatko » 01 úno 2024 19:14

Dobrý večer páni poradci,

můžete mi prosím vysvětlit, jak kabel, asi dvojlinka položená před 22 lety s průchodností 6 Mb, může při vichřici a stahování jet rychlostí až 9,5 Mb, když je po vichřici, jede rychlostí 0,15 Mb a 3 GB film manžel stahoval celý den a technici z O2 nejsou schopni dojít na to co tomu je?
Ano jsme 4 km od ústředny, na lince jsou jen 4 uživatelé, technici vše vyměnili, pak byla pohoda, jelo to 5,5 Mb, platila jsem 20Mb, dostala slevu, že linka nesplňuje parametry, takže platím 250.
Dnes jsem volala do O2, vyzkoušely na mě všechny varianty od vzdálenosti, přes blbý modem (tenhle je dle certifikovaného měření rychlejší o 2 MB jak ten co nabízí), a rychlost klesala a klesala až skončila na rychlosti 0,15Mb, budu ráda když odešlu dotaz.

Manžel nahrál do modemu zálohu co má uloženou, modem je nastavený jak má, je po reinstalu nb, kde ještě může být chyba? Pingy jsou kolem 45, ale i třeba 170. Kde ještě u sebe hledat chybu?

Ještě dodám co manžel nebyl schopen vydejchat: download byl 0,15Mb a upload byl 5,2 mb

Reklama
Hoff
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 821
Registrován: leden 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém s internetem

Příspěvekod Hoff » 01 úno 2024 20:46

upload byl 5,2 milibitu?
Tak to jsem ještě neslyšel.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53627
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Problém s internetem

Příspěvekod petr22 » 01 úno 2024 21:35

Pri vichrici vsichni paranoidni sousedi vypli proud nebo aspon internetove pripojeni? Jine vysvetleni me nenapada.

Stare vedeni a kvuli par lidem nikdo nebude vymenovat draty, jedine rozumne reseni je zvolit jiny zpusob pripojeni.
Napr. Starlink je k dispozici naprosto vsude kde je vyhled na oblohu.

Jednotky je treba specifikovat spravne: 1 MB je 8x vetsi nez 1 Mb a jednotka mb neexistuje vubec. Rychlost se vzdy udava
v MB nebo Mb za jednotku casu, tedy napr. 6 Mb/s (porad plati, ze 1 MB/s = 8 Mb/s). Jestli nekecaji se da zjistit jedinym
zpusobem - provest mereni sam. Coz je technicky neproveditelne, takze nezbyva nez jim verit.

Zkusenost s pripojenim na kraji vesnice jsem uz uvadel. Je to neresitelne, muze se to nelibit nebo nesouhlasit s tim, ale
to je vse co se s tim da delat. ADSL/VDSL neni jedina moznost pripojeni. Videl jsem i pripad, kde borec chodil po vesnici
a vypinal napajeni do baraku na sloupech a v rozvadecich aby zjistil, jestli tim zrychli svuj net kdyz vypne pulku vesnice.
Nestalo se nic krome velice rozlobenych sousedu.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém s internetem

Příspěvekod ITCrowd » 02 úno 2024 07:23

Platí to, co již bylo napsáno zde: viewtopic.php?f=3&t=227549
Stejné chyby, stejné známky...
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Stenatko
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: červen 23
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Problém s internetem  Vyřešeno

Příspěvekod Stenatko » 02 úno 2024 07:49

Ahoj Petře22, problém je, že všichni okolo záhadně jedou na wifi PODA, když jsem zkusila dostupnost, poslalo mě to do háje. Technik z O2 tu na takovou tu venkovní popelnici na wifi chytil 60 Mb, zkusila jsem T-mobile, protože oni tu pixli mají na pronájem a nemusím ji jak u O2 kupovat za 5000 a T-mobile mi sdělilo, že mám skočit taky do zdi, že tu nejdou sloupy. Sloup je na Harusáku v NMnM, v Dolní Rožínce a v Zubří, ale to je za kopcem. Včera večer si s tím manžel hrál, znovu přeinstaloval modem, znovu vše vyčistil, jelo to min.120kb max 300 kb. Pak zkusil rychlý DNS server a nic to neudělalo, jako když to jede jak má, tak to zrychlí. A pokud mi tahle stránka: speedof.me ukazuje 8,5 Mb, tak to tu rychlost mělo. Tohle měří stejně přesně jak stránka ČTÚ. Jinak k Tvé skepsi o rychlosti, technik v O2 taky viděl rychlost 7,8Mb, ale jsou to na grafu takové ty skoky, jak to občas dělá.
S O2 jsem domluvená, že net pojede pod hranicí 6 Mb, protože ten kabel víc nezvládne, takže když to jede, jede to tak 5,8. Mě zajímalo, zda vichřice s tím něco může udělat. A mb byl sakra překlep, vypla se mi podsvícená kláveska.

Včera si tam manžel něco stahoval, asi 100 MB soubor a ukázal mi, jak to kleslo. Jelo to 1280 b, pak to vypadlo a hned zas naskočilo a jelo 300 kilo.

Tak jsem se páni poradci vzdělávala.
Přijel frajer v obleku s nb a telefonem. "Tady větší rychlost jak 3,5 nebude," prohlásil ve dveřích, zkusil kabel, jelo to 2,3 na wifi 3,8. Nechápal. Padla otázka zda vzduchem nebo zemí. Manžel řekl, že asi vzduchem a od sloupu zemí a že ty rozprsky wifi vypadají jak přetržené telefonní dráty co je ve větru otírají o sebe. Tak frajer měřil a měřil, přemýšlel a nakonec říká, to dole je co? Manžel že hotel, ale že to tam vypadá jak pobočka čínského shopu s pyrotechnikou, protože tam slaví klasika konec roku, zimní prázdniny, jarní prázdniny, normální prázdniny.....začátek a konec a že se tam pálí rachejtle furt.
Pak z frajera vypadlo, že dole je poškozeno na 20 m drátu a že se to asi bude muset vyměnit :evil:
Manžel koukal jak vrah a pak říká, vy tu oblbujete s rychlostí a až nakonec z vás vypadne, že dole u hotelu je poškozeno 20 m drátu a že se to bude muset asi opravit. Opravář popadl nb a beze slova odešel. :evil: :evil:

Tak pitomá nejsem já, ale opraváři co čumí do rozvodů a nekoukají nad sebe. Na Nový rok to tu vypadalo jak v Ově, tam pálí týden před a týden po silvestru. :lol:
Teď to jede 4,5


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Problém s internetem Příloha(y)
    od Fantousek » 08 led 2024 13:07 » v Internet a internetové prohlížeče
    27
    3647
    od rhsCZ Zobrazit poslední příspěvek
    14 led 2024 21:44
  • USB HDD - problém Příloha(y)
    od andrej71 » 13 pro 2023 13:29 » v Problémy s hardwarem
    17
    2272
    od RIKI22 Zobrazit poslední příspěvek
    14 pro 2023 17:30
  • Vir? - CMD problém Příloha(y)
    od glajdowicz » 09 lis 2023 15:49 » v Windows 11, 10, 8...
    6
    1745
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    09 lis 2023 21:09
  • Problem s fps Příloha(y)
    od Shokata88 » 02 úno 2024 00:10 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    15
    1345
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    03 úno 2024 12:32
  • Problem s Cat6a a 5e
    od bugs » 19 čer 2023 15:37 » v Sítě - hardware
    9
    2010
    od bugs Zobrazit poslední příspěvek
    22 čer 2023 18:39

Zpět na “Internet a internetové prohlížeče”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů