Opět IP adresa

Problémy s internetovými stránkami, internetovým prohlížečem atpod.

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
macicek
Level 2
Level 2
Příspěvky: 227
Registrován: říjen 05
Bydliště: Cvikov
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Opět IP adresa

Příspěvekod macicek » 24 bře 2006 07:21

Zdar opět otravuji s IP adresou. Nechal jsem si od svého poskytovatele připojení udělat veřejnou IP adresu on mi nahlasil nové IP číslo které jak tvrdí je veřejné ale já v PC nemám nic přepisovat. CHtěl jsem to kůli DC++ abych mněl větší možnosti a tam mi tvrdí že moje IP není veřejná tudíž nemohu být aktyvní takže jsem pasiv a to je býda. Jak mám zjistit že moje IP je skutečně veřejná?

Reklama
Uživatelský avatar
hroch123
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1363
Registrován: březen 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod hroch123 » 24 bře 2006 14:09

Pokuď Ti poskytovatel přidělil pouze porty pro DC, tak si v DC nastav aktivní a správný čísla portů s veřejnou adresou poskytovatele a adresou svoji současnou(adresu poskytovatele zjistíš na http://www.whatismyip.com) a pokuď Ti poskytovatel přidělil veřejnou adresu, tak si ji musíš nastavit v nastavení sítě (popřípadě v nastavení síťový karty, třeba u wifi) a porty v dc si dej přiřadit automaticky, pak to bude chodit, takže si zjisti jestli vůbec tu veřejnou adresu máš nebo ne. Pak se řiď tímhle návodem.

Uživatelský avatar
macicek
Level 2
Level 2
Příspěvky: 227
Registrován: říjen 05
Bydliště: Cvikov
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod macicek » 24 bře 2006 16:38

A kde zjistím že mám veřejnou IP. Poskytovatel tvrdí že ano ale já si nejsem jistý.Když dám v StrongDC abi to našlo IP tak to najde tu starou.

Uživatelský avatar
hroch123
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1363
Registrován: březen 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod hroch123 » 24 bře 2006 18:34

Když máš teď nastavenou adresu v pc o který tvrdí poskytovatel že je veřejná, tak najeď na http://www.whatismyip.com a tam se Ti zobrazí tvá adresa, pokuď se bude schodovat s Tvojí zadanou v PC, tak je to v pořádku, pokud bude jiná, tak veřejnou nemáš. Když bude stejná, tak napiš a já Ti řeknu jak nastavit Stronga.

Uživatelský avatar
macicek
Level 2
Level 2
Příspěvky: 227
Registrován: říjen 05
Bydliště: Cvikov
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod macicek » 24 bře 2006 19:52

stejná není

Uživatelský avatar
Jinx
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 116
Registrován: prosinec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Jinx » 24 bře 2006 20:13

Hmm, v tom pripade by mela byt ta IP zrejme registrovana na tebe, zjisti pomoci whois sluzby, muze se jednat o pouhe presmerovani portu a ne verejnou IP
Obrázek

Uživatelský avatar
hroch123
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1363
Registrován: březen 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod hroch123 » 24 bře 2006 21:44

Tak kolega má pravdu, ať Ti poskytovatel řekne UDP a TCP porty a v DC pak zadáš tu adresu co se Ti objevila na http://www.whatsismyip.com+vyplníš ty porty (u starší verze DC), nebo u nový verze 10 vyplňuješ obě adresy+porty+nastavení firewalu. Moc toho tam k nastavení není, na to přijdeš, přinejhorším napiš. Odzkoušíš to jednoduše (musí ti to ztahovat v DC filelisty a musí to vyhledávat, pokuď ne, tak jsi otočil nastavení).


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Změnila se MAC adresa na 88:88:88:88:87:88
    od Karrex » 20 kvě 2023 10:36 » v Administrace sítě
    7
    1937
    od Karrex Zobrazit poslední příspěvek
    22 kvě 2023 10:20

Zpět na “Internet a internetové prohlížeče”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů