Excel zobrazení vždy poslední nenulové hodnoty v novém listu Vyřešeno

Programy pro práci v kanceláři (Word, Excel, Access…=>Office)

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
aliiik
Level 1
Level 1
Příspěvky: 57
Registrován: srpen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Excel zobrazení vždy poslední nenulové hodnoty v novém listu

Příspěvekod aliiik » 18 pro 2009 12:08

Ahoj,

do přílohy jsem zde přiložil excelovský soubor a potřeboval bych, abych mohl vždy poslední nenulovou hodnotu ze sloupce G zobrazit v novém listu, kde s touto hodnotou chci dále pracovat. Můžete mi poradit jak na to?

Díky Aleš
Přílohy
Sešit1.xls
(70.5 KiB) Staženo 129 x
...zijeme jen jednou...

Reklama
Uživatelský avatar
Poki
Level 2
Level 2
Příspěvky: 237
Registrován: prosinec 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Excel zobrazení vždy poslední nenulové hodnoty v novém listu

Příspěvekod Poki » 18 pro 2009 12:53

Zdravím,

nalezení poslední neprázdné buňky je snadné díky funkci Počet2 - je u ní však nutné, aby nepotřebné hodnoty nebyly nulové, ale prázdné (upravil jsem lehce vzorec ve sloupci G).
Na listu2 jsem pak do bunky A2 vlozil vzorec, ktery posledni bunku ve sloupci G na listu seznam zobrazi..

snad je to tak, jak to melo byt
Přílohy
Sešit1.xls
(78.5 KiB) Staženo 455 x

navstevnik
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1142
Registrován: srpen 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Excel zobrazení vždy poslední nenulové hodnoty v novém listu

Příspěvekod navstevnik » 18 pro 2009 12:59

Vytor pro sloupec G pojmenovanou oblast, napr.: data - =List1!$G$1:$G$10000 (muzes vytvorit i dynamickou pojmenovanou oblast).
Na listu2 pouzij vzorec =INDEX(data;MAX(KDYŽ(data<>"";ŘÁDEK(data)))) nutno zadat jako maticovy vzorec Ctrl+Shift+Enter

PS: Pro nalezeni posledniho radku muzes pouzit i jiny vzorec z http://www.dataspectrum.cz/pages/glossary/glossary.htm - Přehled(2) - poslední buňka obsahující hodnotu

Uživatelský avatar
aliiik
Level 1
Level 1
Příspěvky: 57
Registrován: srpen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Excel zobrazení vždy poslední nenulové hodnoty v novém listu

Příspěvekod aliiik » 18 pro 2009 13:31

Tak ta prvni rada bohuzel muj problem neresi - presto dekuji za snahu (nepotrebuju vedet, kolik je cisel ve sloupci G, ale jaka je aktualni posledni hodnota - aktualne 9785,09) a u te druhe si nejsem jistej, jestli jsem to tam zadal dobre.
Pojmenoval jsem si oblast data, stejne jak jste mi uvedl v prikladu a do druheho listu jsem vlozil do jedne z bunek ten vzorec
=INDEX(data;MAX(KDYŽ(data<>"";ŘÁDEK(data)))) - presne takto

Ctrl+Shift+Enter jsem taky zmackul, ale nevim jestli se to ma mackat predtim, nebo potom, ale vypadlo mi z toho cislo 5954,18, ktere je v bunce G3 a ja v tom mem pripade aktualne potrebuju hodnotu z bunky G41

A ten soubor z toho internetoveho odkazu vypada silene, tam asi nezvladnu najit, co potrebuju.
...zijeme jen jednou...

navstevnik
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1142
Registrován: srpen 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Excel zobrazení vždy poslední nenulové hodnoty v novém listu

Příspěvekod navstevnik » 18 pro 2009 14:04

Predpokladam, ze definovany nazev byl vlozen spravne> nabidka Vlozit>Nazev>Definovat.
Vzorec =INDEX(data;MAX(KDYŽ(data<>"";ŘÁDEK(data)))) je nutno vlozit do editacniho radku rovnic a potom ulozit Ctrl+Shift+Enter, pokud byl vlozen do bunky, pak nelze zadat maticovy vzorec ( no, musis kliknout na editacni radek a pak Ctrl+Shift+Enter).
PS: V editacnim radku je pak vzorec uzavren ve slozenych zavorkach {=INDEX(data;MAX(KDYŽ(data<>"";ŘÁDEK(data))))}, ty vlozi Excel!

Uživatelský avatar
aliiik
Level 1
Level 1
Příspěvky: 57
Registrován: srpen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Excel zobrazení vždy poslední nenulové hodnoty v novém listu  Vyřešeno

Příspěvekod aliiik » 18 pro 2009 20:33

Diky, vyreseno. Akorat mam Office 2007 a vlozeni toho nazvu se provadi na karte Vzorce -> Definovat název

Pokusim se jeste pochopit, proc se to tak dela. Excel je proste nejlepsi "hra" :smile: ---> samozřejmě ;) // mike007
...zijeme jen jednou...


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Kancelářské balíky”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 104 hostů