Hromadná korespondence ve Wordu a formátování čísel

Programy pro práci v kanceláři (Word, Excel, Access…=>Office)

Moderátor: Mods_senior

BEPE
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: říjen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Hromadná korespondence ve Wordu a formátování čísel

Příspěvekod BEPE » 13 pro 2006 12:34

Zdravím všechny znalé a prosím o pomoc. Pro tisk mzdového výměru jsem použil systém hromadné korespondence s odkazem na bázi v Excelu. Vše je funkční až na to, že pole s čísly nemohu naformátovat na tvar jaký potřebuji (v tomto případě na tvar #0.00). Přes všechny pokusy, které jsem podnikl s přepínačem formátu čísel (\#), mě neustále při přepnutí do vizualizace pole se ukazuje číslo s cca 9 desetiným místem. Někde asi dělám chybu. Poraďte prosím někdo jakým způsobem naformátovat pole které odkazuje na číslo. Používám Word 2003.

Reklama
Sixi
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: říjen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Sixi » 18 pro 2006 09:15

Naformátovala bych buňku v excelu jako textovou s číslem ve formátu jaký udáváš, nebo bych vytvořila pomocný sloupec pro hromadnou korespondenci se sloupcem v textovém formátu (pro případ, že jinak potřebuješ mít v databázi formát číselný).
Já podobný případ řešila, když jsem potřebovala dosazovat čas pomocí HK, ale ve Wordu jsem měla čas ve formátu 8:40:00 AM a já tam chtěla pouze 8:40 jednalo se o pozvánky. V Excelu jsem měla problém převéct to do textu, aby číslo vypadalo jako čas a šlo to jedině, když jsem dala Alt+39 (vložila jsem apostrof do buňky) a pak jsem tam mohla psát cokoliv jen pak nešel čas dosazovat pomocí řady v Excelu (jednotlivé účastníky jsem zvala po 20 min)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Formatování SD karty
    od P. Sedlacek » 18 kvě 2023 14:27 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    7
    1448
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    19 kvě 2023 10:07
  • Podmíněné formátování poměru Příloha(y)
    od veselypettr » 25 kvě 2023 14:01 » v Kancelářské balíky
    7
    1744
    od veselypettr Zobrazit poslední příspěvek
    31 kvě 2023 14:00
  • Formátování SSD před prodejem
    od Honzis » 05 čer 2023 23:16 » v Vše ostatní (hw)
    11
    1170
    od Cemada Zobrazit poslední příspěvek
    06 čer 2023 13:07

Zpět na “Kancelářské balíky”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů