Vyšel ODF konvertor 1.0 pro MS Word

Programy pro práci v kanceláři (Word, Excel, Access…=>Office)

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
fredik
člen Security týmu
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4680
Registrován: červenec 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Vyšel ODF konvertor 1.0 pro MS Word

Příspěvekod fredik » 03 úno 2007 00:16


Reklama
Uživatelský avatar
alias75
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1173
Registrován: listopad 05
Bydliště: Liberec
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod alias75 » 03 úno 2007 07:19

No docela dobrý ,ale podstatný se mě jeví :

článek živě ; uživatel-Chupacabras píše:Microsoft veľmi dobre vie, čo robí. Tento plug-in je nepoužiteľný (a o to ide, v záujme Microsoftu je, aby sa používali jeho formáty a nie ODF).

1. ten plug-in slúži iba ako import/export, nie je to implementované na úrovni ukladania/otvárania súborov
2. tým pádom sa nedá použiť Ctrl+S, Ctrl+O a pod. (čo je podstatná prekážka pre ľudí, čo chcú používať ODF namiesto proprietárneho formátu Microsoftu)
3. ak chcem uložiť (vlastne exportovať) dokument do ODF, tak ho najskôr MUSÍM uložiť do Microsofťáckeho formátu, inak mi nedovolí export

Pri jednom, dvoch súboroch človeka tieto prekážky nejako moc nezaťažia, ale v prípade, že niekto pracuje denne s desiatkami dokumentov, tak pre neho je to nepoužiteľné.
Hádajte čo budú radšej ľudia používať? Áno, správne, proprietárny formát Microsoftu...


Pokud je toto pravda tak to nic neřeší.OpenOffice jsem nainstalovaný měl ,ale protože moje drahá polovička odesílá desítky dokumentů denně tak jsem jistým způsobem pořídil MicrosoftOffice.Spoustě lidí dokumenty prostě nešli otevírat.A teť konečně převod.Ale poněkud krkolomným způsobem.Jestli autor příspěvku má pravdu ,tak děkuji ,nemám zájem.
Největší životní moudro je,vědět na koho se VYSRAT a před kým POSRAT .
_______________________________________
Když píšu bez diakritiky ta je to z:
G1 Android.Root. rom Canyogen 3.6.2 Theme HTC Hero 1.4.0; SonyEricsson XperiaX10; HTC Wilfire

Uživatelský avatar
fredik
člen Security týmu
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4680
Registrován: červenec 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod fredik » 03 úno 2007 08:27

Až tak detailně jsem to nestudoval ale jak je vidět na obrázcích tak se přidá jako položky pod Soubor a funguje to na principu otevření a uložení dokumentu. Bod 3 je pravdivý. MS projevil snahu ale jak to bývá u něho tak tam zůstalo to ale...

Je dobré že něco takového existuje a člověk nebude mít s tím formátem problémy (už sem se s tím setkal), ale pochybuji že by si běžný uživatel instaloval nějaký převodník a budou dál pracovat s tím co jim Word, potažmo jiné aplikace z Office poskytnou.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Kancelářské balíky”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů