Excel - Odstranění přebytečných řádků/sloupců

Programy pro práci v kanceláři (Word, Excel, Access…=>Office)

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
Funstorm007
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2015
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Excel - Odstranění přebytečných řádků/sloupců

Příspěvekod Funstorm007 » 22 úno 2016 18:50

No tak zde na poradně se předpokládám asi počítá, že když sem někdo přijde s problémem, který neumí sám vyřešit tak to znamená, že tomu tak úplně nerozumí, jinak by si to mohl vyřešit sám, že? Snažim se to popsat jak nejlíp mohu a případné dotazy rád zodpovim. Druhou záložkou byl myšlen druhý list stejného dokumentu. Tam je umístěná jen jakási legenda k tomu prvnímu listu s tabulkou.

Zkoušel jsem to otevřít jak popisuješ, uložit to do novějšího formátu a mezitím dělat všechny možné kombinace s mazáním a ukládáním bohužel však bezúspěšně. S původní tabulkou to prostě nehne.

Největší úspěch jsem měl s překopírováním dat pouze jako hodnot (sice mi to totálně rozházelo formátování ale to se dá zpravit) kde to na začátku vypadalo slibně, tabulka končila tam kde měla ale problém nastává jakmile začnu mazat nebo i jen přesouvat sloupce nebo řádky. Pak se mi tam opět tvoří prázdné řádky nebo sloupce (záleží na tom co jsem zrovna přesouval nebo mazal) a ty zase nejdou smazat. Sice jich tam není tolik ale stejně, takhle by se excel chovat neměl ne? Není to nějaká zakopaná funkce?

Reklama
cmuch
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1544
Registrován: březen 11
Bydliště: Drsná Vysočina :D
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Excel - Odstranění přebytečných řádků/sloupců

Příspěvekod cmuch » 22 úno 2016 19:03

Je to divné chování,
nejsou v těch prázdných buňkách nějaké vzorce?
Nemáš tam nějaké makro co by to mohlo ovlivnit?

Ale jak píše lubo nebo je známá věc, že musíš odstranit vše (nemačkat pouze delete) a pak uložit.
Můžeš ještě zkusit sešit zavřít úplně a pak ho znovu otevřít.

Nebo sem ten sešit dát, ale třeba z jinými daty jestli rozumíš co mám na mysli.

lubo.
Level 2
Level 2
Příspěvky: 192
Registrován: červen 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Excel - Odstranění přebytečných řádků/sloupců

Příspěvekod lubo. » 22 úno 2016 19:51

Jde sešit uložit do formátu xlsx?

Uživatelský avatar
Branscombe
Level 3
Level 3
Příspěvky: 469
Registrován: červen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Excel - Odstranění přebytečných řádků/sloupců

Příspěvekod Branscombe » 24 úno 2016 09:30

Ahoj, nevím jestli je to ještě stále funguje ale já tento tvůj problém vždycky řešil takto:

1. Smaž všechny prázdné řádky od posledního až na konec
2. Klikni na první prázdný řádek ve sloupci A (měl by to být sloupec s nejvíce řádky)
3. Klikni END + šipka dolů
4. Nyní jsi na posledním řádku, napiš tečku - "."
5. Ulož
6. Smaž tečku
7. Klikni END + šipka nahoru
8. Ulož

Mělo by to fungovat

Uživatelský avatar
Funstorm007
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2015
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Excel - Odstranění přebytečných řádků/sloupců

Příspěvekod Funstorm007 » 29 úno 2016 15:03

cmuch píše:Je to divné chování,
nejsou v těch prázdných buňkách nějaké vzorce?
Nemáš tam nějaké makro co by to mohlo ovlivnit?

Ale jak píše lubo nebo je známá věc, že musíš odstranit vše (nemačkat pouze delete) a pak uložit.
Můžeš ještě zkusit sešit zavřít úplně a pak ho znovu otevřít.

Nebo sem ten sešit dát, ale třeba z jinými daty jestli rozumíš co mám na mysli.


No to že řádky musím odstraňovat a ne jen mazat vím a opravdu to nefunguje. Nic tam není, teda nic co bych byl schopný najít. Zkoušel jsem kde co s tím mazáním a nic nefungovalo

lubo. píše:Jde sešit uložit do formátu xlsx?


Ano, jde ale ničemu mi to nepomohlo.
Branscombe píše:Ahoj, nevím jestli je to ještě stále funguje ale já tento tvůj problém vždycky řešil takto:

1. Smaž všechny prázdné řádky od posledního až na konec
2. Klikni na první prázdný řádek ve sloupci A (měl by to být sloupec s nejvíce řádky)
3. Klikni END + šipka dolů
4. Nyní jsi na posledním řádku, napiš tečku - "."
5. Ulož
6. Smaž tečku
7. Klikni END + šipka nahoru
8. Ulož

Mělo by to fungovat


To vyzkouším a dám vědět.

Jinak, mám teorii o tom proč ty řádky/sloupce nejdou smazat a myslím že na tom opravdu něco bude... Napadlo mě, že důvodem proč ty řádky nejdou smazat je ten, že (jak jsem již psal v souvislosti s nově vytvořenou tabulkou kdy se mi při nějakém pohybu nebo i mazání řádků vytváří další stejný počet prázdných) když se pokusím ty řádky smazat, tak se sice smaže jejich obsah ale řádky tam zůstanou právě proto, že když je smažu tak se namísto nich vytvoří stejný počet prázdných řádků. takže je prostě nesmažu pokud se mi tam budou ty prázdné řádky donekonečna generovat...

rambajs
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: září 16
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Excel - Odstranění přebytečných řádků/sloupců

Příspěvekod rambajs » 19 zář 2016 02:09

Zdravim. Sice na konci tohoto tematu, ktere vyznelo do prazdna, neni zadna odpoved, zda se dotycnemu podarilo vyresit schizofrenii s dlouhym posuvnikem, ci ne, hadam ze cas od casu se s tim nekdo periodicky potyka, a je naprosto zmaten.

Nivmene, z meho pohledu, jse to tady tomu chudakovi (v dobrem slova smyslu) nandali teda fest :-)

Ta jeho tabulecka, co s ni mel problemicky totiz mohla projit klidne rukama nekoho, kdo mel Excel 95 v AJ verzi, cili jine kodovani znakove sady, nezli je klasika, treba Ansi.

Je treba rici, ze proste excel tak, jak si stoji a funguje je skvely. Ovsem uz ne tak, jak chape datova pole. Je to totiz mormalni nadupana vedecka kalkulacka v rade prve, v rade druhe, tabulukovy procesor a v rade treti, mate uzivatele v tom, ze se tvari tak dobre, ze si ho popletou i s databazi, ci uchovavanim dat, jakekoliv jine forny, nezli te, se kterou se pocita (provadeji vypocetni operace). Bezny uzivatel si pak mysli, ze to, co vidi v bunce, je pravda. Jak jinak ze? :-)

Protize jsem ve sve firme sbiral data, z ruznych programu a synchro-programu, co se tyka telefonu, a delal jsem z toho a dodnes delam databazi, narazil jsem na tyto problemy xkrat, a xkrat jsem je musel resit, a vyresit.

Kolego s dlouhym posuvnikem, ty jsi mel v tabulce, kterou jsi se snazil cistit, urputne a usilovne, jak sam tak dle mistnich navodu, nejaky kodovy znak v sade, kterou Excel velmi spatne chape v provedeni CZ destinace.

Dle meho soudu, a paskvilu, kterymi jsem prosel pri importech a praci s paskvilem ruznych progranu a verzi textovych formatu, vpravenych do Excelu, je jedina smysluplna rada zde, pokus s teckou, na posledni bunce, ktera muze zresetovat tabulku do "nova".

Pokud ovsem je v tabulce skryty paskvilni znak jiste znakove rady, nepomuze nic...Tedy pomuze, a nechapu, proc to tu nezaznelo.

Vyexportovat do <tab> text formatu (nejspolehlivejsi - lepsi nezli strednik). Pokud mate cele Ofiky, tak naimportovat do Access z definici poli, a pak ven z Access. Schvalne si muzete prohlednout, jak blbbe exportuje Excel, proti Access, v textovych formatech. A to cele znaci, jak blbe chape datova pole - protoze on chce porad jen pocitat, a bunkach provadet sve vypocty. Access. vam to cele promyje na spravne formaty text. a pak sup s tim zpet do Exlel. Neexistuje, ze by danny problem pretrvaval.

Pokud neni Access, tak vem s Excel do <tab> text, otevrit soubor v notepadu windows (nejspolehlivejsi preformatovavaci editor vsech dob, jinak nic), a pak dat jen volbu Ulozit. Tim vam Notepad preformatuje vse nestandartni na standartni :-) Pro sichr je mozno dat Ulozit jako, zvolit patricne kodovani, sup a je hotovo.

Tento souburek pak importovat do tabulecky a pohrat si "bohuzel" z formatovanim. Pokud ale vse importujeme jako "text", coz doporucuju, jde jen o barvicky a hovadinky typu datum, pocet desetinych mist atd, nedejboze "vlatni format" :-) Stejne harakiri ovsem zazijete pri vlozit jinak, s nulovym vysledkem navic, jako bonus:-)

Ted je tabulka jako nova, a nebude nikdy delat problemy. Tedy pokud clovek neni blbec. Bude svihat bleskovou rychlosti, a makra v ni budou mit rychlost mrknuti oka Zebry spanile :-)

Preklepy prosim omluvte. Pisu u prace, tak prstiky letaji kolikrat, kam nemaji .-)
Mejte se pekne a zase nekdy nashledanou:-)
r


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • excel text na konec více řádků najednou Příloha(y)
    od Myerina » 03 led 2024 11:51 » v Kancelářské balíky
    5
    782
    od Zivan Zobrazit poslední příspěvek
    04 led 2024 09:42
  • PowerQuery - import dat do sloupců Příloha(y)
    od MK_Vs » 31 říj 2023 10:00 » v Kancelářské balíky
    9
    1902
    od MK_Vs Zobrazit poslední příspěvek
    02 lis 2023 09:26
  • Kopírování řádků s funkcí když Příloha(y)
    od Martyn20 » 20 črc 2023 16:50 » v Kancelářské balíky
    3
    1789
    od Melvidor Zobrazit poslední příspěvek
    21 črc 2023 08:41
  • Ukotvení prvního a posledního řádku v tabulce.
    od Kopusek » 13 pro 2023 10:50 » v Kancelářské balíky
    2
    1415
    od Kopusek Zobrazit poslední příspěvek
    14 pro 2023 08:55
  • Windows 11 OneDrive automatické odstranění
    od ArtisPier » 26 zář 2023 11:41 » v Programy ke stažení
    4
    4294
    od ArtisPier Zobrazit poslední příspěvek
    26 zář 2023 12:29

Zpět na “Kancelářské balíky”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů