Jak na seskupování objektů?

Programy pro práci v kanceláři (Word, Excel, Access…=>Office)

Moderátor: Mods_senior

Albeda
Level 3
Level 3
Příspěvky: 570
Registrován: červenec 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Jak na seskupování objektů?

Příspěvekod Albeda » 14 bře 2016 14:53

Zdravím,

píši BP a vůbec mi nejde vytváření grafů a tabulek. Resp. jde, udělám si to přesně tak, jak chci.

Problém je v tom, že když vytvořím například graf (viz. příloha), tak si tam nahážu textové pole ('malá střižná vůle'), tvary (ta šipka vlevo nahoře), atd ...
Nejde mi to nějak rozumně všechno seskupit (tlačítko seskupení je zašedlé), takže se mi všechno "rozjede", jakmile graf trochu posunu.

Napadlo mě použití printscreenu (celkem prasárna), ale pořád nemůžu přijít na správné zvětšení na obrazovce tak, aby nic nebylo rozkostičkovaný.

Protože podle mě by mě mohlo stačit všecko podobné vložit jako obrázek(printrscreen), který by měl stejnou kvalitu pro tisk A4 jako původní zdroj.

Nevím jestli mi budete rozumět :wtf: , díky ...
graf.jpg

Reklama
Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak na seskupování objektů?

Příspěvekod mmmartin » 14 bře 2016 16:41

A máš vybrané objekty, které seskupuješ - držet Shift a klikat postupně na jednotlivé objekty k seskupení - a teprve pak lze zvolit v menu Seskupit.
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11

Albeda
Level 3
Level 3
Příspěvky: 570
Registrován: červenec 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Jak na seskupování objektů?

Příspěvekod Albeda » 14 bře 2016 17:50

Jo to mám, ale jde mi seskupit vždycky jenom něco a nějaký věci jakoby se spolu nechtěly sloučit.
graf2.jpg

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak na seskupování objektů?

Příspěvekod mmmartin » 14 bře 2016 19:01

Zkusil bych vybrat dva objekty, sloučit je a pak k nim postupně přidávat další. Ale je to jen pokus.
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11

Albeda
Level 3
Level 3
Příspěvky: 570
Registrován: červenec 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Jak na seskupování objektů?

Příspěvekod Albeda » 14 bře 2016 19:10

Noo to taky moc nepomůže, protože seskupím něco a pak s tím zbytkem to nelze. BTW. nejdou mi třeba ani sloučit ty dvě čary (Obrazec - čára) asi protože jsou vevnitř v grafu ...

EDIT: Zřejmě lze sloučit "všechno", ale to "všechno" nelze sloučit s grafem.

Teď mě tak napadlo ... neexistuje nějakej <DIV></DIV> jak v HTML? :lol: Vše by se napozicovalo vzhledem k tomu DIVu a potom ten DIV plaval jako jeden objekt v dokumentu.

lubo.
Level 2
Level 2
Příspěvky: 192
Registrován: červen 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Jak na seskupování objektů?

Příspěvekod lubo. » 14 bře 2016 22:33

Proč seskupovat? Nastav si rovnou graf:

tak si tam nahážu textové pole ('malá střižná vůle'), - To dej do názvu řady
tvary (ta šipka vlevo nahoře), - Naformátuj osu grafu, styl čáry, koncový bod, vybrat šipku

atd.

To Fmax může být jediný trik.

Pokud jsou grafy xy je to jednoduché. Vlož další řadu, kterou tvoří jediný bod [0,y]. Vyber tento bod, vlož popisek dat (s čímkoliv). Vyber popisek, F2, napiš co potřebuješ. Vyber znovu bod, nastav značky na žádné, v legendě vyber tuto řadu (klik myší), delete.

Pokud vložíš 2 body, dostaneš tu čárkovanou čáru.


Zpět na “Kancelářské balíky”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů