Acces M:N

Programy pro práci v kanceláři (Word, Excel, Access…=>Office)

Moderátor: Mods_senior

chlewy
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Acces M:N

Příspěvekod chlewy » 29 bře 2016 11:10

Dobrý den,
omlouvám se, jestli už tady někde podobné téma je, bohužel jsem neměl čas jej vyhledávat, ale myslím si, že se mi zdá unikátní. Píši diplomovou práci, při které sestavuji databázi. Narazil jsem na problém, při kterém mám objekty, které se nejméně 5x opakují a pro každý objekt potřebuji, aby se opakovaly také souřadnice, které jsou v podřízené tabulce. Vím, že se jedná o relaci databáze M:N, a také vím, že musím vytvořit vázací tabulku, bohužel doplňování každého políčka je pro mě časově vytěžující, a proto bych potřeboval poradit a poprosit Vás, jestli neznáte způsob, jak by se dala nastavit v primární tabulce možnost duplicity, aby se vždy pro daný objekt mohly duplikovat také souřadnice v podřízené tabulce. Pokud tento způsob není, nevíte popřípadě o možnosti, při které se dají v rozevřené tabulce kopírovat záznamy napříč podřízeným tabulkám, když je mám rozevřené? Je to opravdu mnoho záznamů a nerad bych je všechny znovu kopíroval zvlášť
Předem moc děkuji za jakoukoliv pomoc a doufám, že jsem svůj problém popsal dostatečně zřetelně :)

Reklama
LUSEM
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: září 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Acces M:N

Příspěvekod LUSEM » 29 bře 2016 13:55

Je docela možné, že relace mezi tabulkami jsou od základu špatně.
Dej to sem do přílohy, podívám se na to.


Zpět na “Kancelářské balíky”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host