Excel - makro vzoreček - prosím poraďte

Programy pro práci v kanceláři (Word, Excel, Access…=>Office)

Moderátor: Mods_senior

checkboy
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: srpen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Excel - makro vzoreček - prosím poraďte

Příspěvekod checkboy » 17 srp 2016 18:18

Dobrý den,
jsem tu poprvé a doufám, že se tu nějak neztrapním, protože si lámu už nějakou hodinu hlavu nad jedním vzorečkem a ač si myslím, že to určitě bude jen nějaká kravina, tak nevím, jak to správně napsat, protože mi to vždy nefunguje, tak jak bych chtěl. :idea:

Mám jednu tabulku a do té chci podle nějaké konkrétní klasifikace zahrnout informace z tabulky z druhého listu, podle toho jaké klasifikace (sloupeček K) zadám v prvním listu. Bohužel jsem se dostal jen k tomu, jak tam zadám jednu a vyjedou mi potřebné informace, bohužel když tam zadám druhou, tak ať ho pozměním jak chci, tak se mi tam další informace, které obsahují dané klasifikace nezobrazí.

Je mi jasné, že to bude někde v oblasti $K$2, ale ať zkouším oblast zvětšit, jakkoli, tak se mi to nedaří.
=IFERROR(NajdiVice($K$2;Data!$A$2:$H$1501;2;B$69;$A2);"")

V příloze zasílám tabulku (nehledejte moc jiné řešení, protože to potřebuji, aby to fungovalo právě takto). Je mi jasné, že bych si tam mohl dát filtr a dané klasifikace by mi přímo v té tabulce vyjeli, ale takto to nepotřebuji.

Děkuji za případnou pomoc. :thumbup:

Pracovní - y3.xlsm
(72.4 KiB) Staženo 32 x

Reklama
guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Excel - makro vzoreček - prosím poraďte

Příspěvekod guest » 24 srp 2016 14:03

nejasné zadání = nulové řešení a chuť študovat, co tím chtěl básník říci...

checkboy
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: srpen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Excel - makro vzoreček - prosím poraďte

Příspěvekod checkboy » 25 srp 2016 13:16

Myslel jsem to tak, aby to z vedlejší tabulky (list data) po zadání více klasifikací (na pozici K2, K3, K4,...) v listu "vysledek" vyhodilo všechny řádky, které obsahují danou klasifikaci (ze sloupečku "B" na listu "data"). Chtěl bych aby se všechna vyhledaná data řadila za sebou (raději bez duplicit). Nyní mi rovnice vyhledá pouze jednu klasifikaci (vyhledá všechny firmy s danou klasifikací - viz příklad na příloze výše), bohužel právě jen tu jednu klasifikaci... a já bych jich potřeboval zadat více klasifikačních kódů.

Jednoduše řečeno, vyhledat všechny dostupné řádky, které obsahují zadané klasifikace.

lubo.
Level 2
Level 2
Příspěvky: 192
Registrován: červen 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Excel - makro vzoreček - prosím poraďte

Příspěvekod lubo. » 26 srp 2016 11:05

Nepochopil jsem co je špatně, chová se to podle popisu (jak jsem ho pochopil), jen je to zoufale pomalé.
Jinak, místo psaní špatného makra se podívejte na roušířený filtr, měl by umět všechno co jste popsal (jak to chápu) a řadu věcí navíc.

mikict
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: srpen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Excel - makro vzoreček - prosím poraďte

Příspěvekod mikict » 27 srp 2016 10:18

Nevím jestli to pomůže, moc jsem se v tom nehrabal, ale máte nazvanou oblast "data" a ta je pouze A1:H708. Dál používáte a data jsou až do řádku 1501.
Zkuste definovat novou oblast třeba "data1" a opravit vzorečky.

checkboy
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: srpen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Excel - makro vzoreček - prosím poraďte

Příspěvekod checkboy » 29 srp 2016 11:01

Zdravím,
rozšířený filtr nemůžu použít již z několika důvodů, ale jeden je např. že mi to nepojme všechny kritéria (prostě mi jich tolik nedokáže excel zobrazit). Toto je jen ukázka originál bude několikanásobně větší soubor (přes milion).

Špatně je to, že to bere jen a pouze jednu /první/ zadanou klasifikaci (01100). Jak vidíte, tak v souboru jsou pro příklad uvedeny další dvě klasifikace (0110002, 0111007), ale tyto další dvě klasifikace se již nepromítnou do vyhledávání. Vyhledá se pouze klasifikace 01100. Potřeboval bych aby se další vyhledané klasifikace z vedlejšího souboru taktéž zobrazovali (všechny klasifikace v tabulce za sebou - všechny s klasifikací 01100... poté všechny s kl. 0110002... poté všechny s kl. 0111007). PS: bude jich při vyhledávání rozhodně hodně. Tento sešit je pouze pro příklad.

Případně děkuji za pomoc.


lubo. píše:Nepochopil jsem co je špatně, chová se to podle popisu (jak jsem ho pochopil), jen je to zoufale pomalé.
Jinak, místo psaní špatného makra se podívejte na roušířený filtr, měl by umět všechno co jste popsal (jak to chápu) a řadu věcí navíc.


Dodatečně přidáno po 3 minutách 26 vteřinách:
Dobrý den,
koukal jsem a nevím, kde to přesně vidíte, já ve vzorečkách všude vidím 1501, ale je možné, že to tam někde je (když tak budu rád např. za printscreen, kde to tam je špatně), každopádně je tento soubor jen zkušební, ve finále to bude vypadat trochu jinak (mnohem více informací (ve statisících až nad milion), takže v tomto úplně problém není.. co se týká vyhledávání více klasifikačních kódů zároveň.

Děkuji za pomoc. ;)

mikict píše:Nevím jestli to pomůže, moc jsem se v tom nehrabal, ale máte nazvanou oblast "data" a ta je pouze A1:H708. Dál používáte a data jsou až do řádku 1501.
Zkuste definovat novou oblast třeba "data1" a opravit vzorečky.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Makro pro myš Rapture Python
    od mmmartin » 27 srp 2023 15:18 » v Problémy s hardwarem
    9
    1124
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    29 srp 2023 16:47
  • Poraďte GPU+Zdroj+Casu
    od ttomasek » 20 led 2024 20:00 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    7
    1180
    od Gerete Zobrazit poslední příspěvek
    23 led 2024 21:27
  • Minecraft kniha - poradte Příloha(y)
    od michal84 » 18 kvě 2023 16:14 » v Vše ostatní (Off topic)
    1
    2147
    od michal84 Zobrazit poslední příspěvek
    07 črc 2023 10:52
  • Excel a OneDrive
    od sginfo » 11 zář 2023 15:28 » v Kancelářské balíky
    16
    6174
    od mirekol Zobrazit poslední příspěvek
    20 říj 2023 08:31
  • Excel komparacedvou soborů Příloha(y)
    od teichmann.ondrej » včera, 17:26 » v Kancelářské balíky
    2
    139
    od elninoslov Zobrazit poslední příspěvek
    včera, 23:12

Zpět na “Kancelářské balíky”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: elninoslov a 1 host