Nekorektní přenos obrazců při kopírování a vložení

Programy pro práci v kanceláři (Word, Excel, Access…=>Office)

Moderátor: Mods_senior

pavelo
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: březen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Nekorektní přenos obrazců při kopírování a vložení

Příspěvekod pavelo » 21 bře 2017 11:20

Dobrý den, mám ve WORDu 2016 v kreslícím plaátně vytvořeno pomocí obrazců (obdélníky s texty a spojovací čáry) organizační schéma. Když chci schéma (celé plátno či jen obrazce)přenést (kopírovat a vložit) do jiného dokumentu (stejná verze Wordu), tak se změní font písma, jeho barva, barvy obrazců, čar. A to přesto, že zvolím "zachovat formátování zdroje. Ví někdo, co s tím? Pracuji s WORDem od r. 1997 postupně se všemi verzemi a mám pocit, že pro všechna vylepšování je to dnes už zřejmě tak "dokonalé", že na to běžný uživatelský mozek nestačí. Platí to i o EXCELu. Děkuji předem za reakce.

Reklama
macfig
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: listopad 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nekorektní přenos obrazců při kopírování a vložení

Příspěvekod macfig » 21 bře 2017 14:41

Je stejný normal.dot? Tohle se stává, když jsou odlišně formátované základní styly v normal.dot.

pavelo
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: březen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nekorektní přenos obrazců při kopírování a vložení

Příspěvekod pavelo » 21 bře 2017 15:23

Mám za to, že normal.dot je výchozí šablona Wordu, jak je uložena u aplikace, ze které vycházejí nově vytvářené dokumenty (pokud při tom tedy nevyberu jinou), která zahrnuje i styly. Styly ale můžu v dokumentu změnit, aniž by se to projevilo v šabloně.
Ale přece když při vložení zadám zachovat formátování zdroje, tak nevím, co bych si pod tím mohl představit jiného, než že zkopírovaný text i ostatní věci budou vypadat po vložení tak jak jsou v originálním dokumentu. Ale co ty barvy obrazců, ty jsou také součástí stylu? A hlavně jak to pořešit?

MePExG
Level 2
Level 2
Příspěvky: 193
Registrován: srpen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nekorektní přenos obrazců při kopírování a vložení

Příspěvekod MePExG » 21 bře 2017 18:58

Skúste obrázky a texty pred kopírovaním zoskupiť do jedného objektu. Čo sa týka farieb (teda ich kombinácií) je to záležitosť nastavenia témy každého dokumentu (v ponuke Design-Vzhľad) a formátu každého (nakresleného) objektu.

macfig
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: listopad 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nekorektní přenos obrazců při kopírování a vložení

Příspěvekod macfig » 22 bře 2017 15:00

Normal.dot je sice výchozí, ale některá nastavení se do něj ukládají sama, některá po výzvě ("mají se změny uložit do normal.dot" nebo něco takového, což lze omylem snadno potvrdit). Pokud není normal.dot "read only", tak za chvíli je úplně jiný, než původní. Já mám v normal.dotu po 20 letech práce s Wordem spoustu klávesových zkratek, maker a stylů, ale mám jej "read only", abych to ani omylem nezničil.
Takže zkuste normal.dot ze zdrojového PC nakopírovat do cílového (původní si nejdříve přejmenujte a musí být zavřený Word) a zkuste to. Druhá možnost (pokud v normal.dot nemáte nic vlastního) tak jej na obou místech smažte a po spuštění Wordu se vytvoří "čistý" původní a mělo by to být stejné na obou.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • COUNTIFS pro interval - nekorektní vyhodnocení Příloha(y)
    od MK_Vs » 28 črc 2023 06:31 » v Kancelářské balíky
    3
    1593
    od MK_Vs Zobrazit poslední příspěvek
    28 črc 2023 10:06
  • Přenos product key na druhé PC Příloha(y)
    od sasshrek » 21 lis 2023 17:11 » v Windows 11, 10, 8...
    8
    1566
    od sasshrek Zobrazit poslední příspěvek
    22 lis 2023 08:45
  • Přenos souborů SD - USB flash bez PC
    od Asanoth » 29 črc 2023 17:35 » v Sítě - hardware
    11
    2032
    od Grander Zobrazit poslední příspěvek
    30 črc 2023 15:20
  • prenos suborov a konverzia formatu
    od Sami » 01 dub 2023 12:14 » v Multimédia (filmy, hudba, CDs/DVDs)
    2
    3046
    od Sami Zobrazit poslední příspěvek
    01 dub 2023 13:49
  • Přenos fotek + videí z iPhone do PC (WIN10)
    od Ghoust23 » 05 dub 2023 09:53 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    4
    1710
    od Ghoust23 Zobrazit poslední příspěvek
    05 dub 2023 11:45

Zpět na “Kancelářské balíky”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů