Výpis a graf z dat

Programy pro práci v kanceláři (Word, Excel, Access…=>Office)

Moderátor: Mods_senior

brczko
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: březen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Výpis a graf z dat

Příspěvekod brczko » 31 bře 2017 11:58

Zdravím vás,

Pracuji v callcentru a mám za úkol vytvořit v excelu graf vytíženosti z dat hovorů. Něco obdobného jsem již vytvořil, avšak musel jsem časy vypisovat ručně, změnit formát buňky na text a použít funkci "=ZLEVA" která zobrazila pouze hodiny a podle toho se do grafu přičetla hodnota. Bylo to zdlouhavé a nepřesné.

Mám takovou představu, že do listu Data vložím export hovorů, a v listu Přehled si pomocí kontingenční tabulky zvolím den, který mi vyfiltruje hovory z listu Data a následně zobrazí graf. Společně s grafem se zobrazí jména operátorů, počty a časy hovorů.

Má někdo nějaké nápady, jak to provést? Já jsem už v koncích.

Předem mockrát děkuji.

Reklama
Pavlus - Excel
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: leden 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výpis a graf z dat

Příspěvekod Pavlus - Excel » 31 bře 2017 14:25

A v čem je problém? Postup jsi již vymyslel, tak kde to vázne?
Opravdu jsi nenahrál k tématu přílohu? :wtf:
P.

brczko
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: březen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Výpis a graf z dat

Příspěvekod brczko » 31 bře 2017 14:57

Vázne to v tom kódu. Nevím co tam použít. Zkoušel jsem všelijaké vyhledávací funkce a žádný úspěch. Nevím když vyberu z kont. tabulky datum, tak aby to třeba z měsíčních záznamů v listu Data vybralo jen ty buňky obsahující ten určitý datum a pokud bude souhlasit jméno telefonisty, tak k němu napsalo čas. Ten čas by byl přesnější než je můj provizorní bastl v příloze.


Pavlus - Excel píše:A v čem je problém? Postup jsi již vymyslel, tak kde to vázne?
Opravdu jsi nenahrál k tématu přílohu? :wtf:
P.
Přílohy
vytíženost.xlsx
(64.21 KiB) Staženo 29 x

MePExG
Level 2
Level 2
Příspěvky: 193
Registrován: srpen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výpis a graf z dat

Příspěvekod MePExG » 31 bře 2017 16:10

Verím, že to viazne v kóde lebo nadefinovať toľko podmienok by som nechcel. Preto ponúkam riešenie pomocou troch kontingenčných tabuliek [kt], pre ktoré sú podmienky výpočtov vynesené názvy stĺpcov do riadkov, stĺpcov a výpočtov v kt. Príklad v prílohe (funkčný [rýchli filter] od verzie 2010). Stačí vložiť údaje do listu Data (neprepísať posledný stĺpec so vzorcom) a aktualizovať všetky tri kt (v kt Alt+F5, alebo data-refresh).
Pomocou Power Query, by sa dali údaje načítať aj z viacerých Excleov (alebo iných zdrojov súčasne) a zase by to bola len aktualizácia údajov, ktorá by mohla prebehnúť samočinne pri otvorení súboru.
Přílohy
Kt.xlsx
(54.47 KiB) Staženo 28 x


Zpět na “Kancelářské balíky”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů