Nefunkční_excel. soubor_na_NTB

Programy pro práci v kanceláři (Word, Excel, Access…=>Office)

Moderátor: Mods_senior

Nováček_123
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: listopad 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Nefunkční_excel. soubor_na_NTB

Příspěvekod Nováček_123 » 01 lis 2017 11:15

Dobrý den,

mám prosím velice zajímavý problém a nemohu se dopátrat řešení. Proto to zkusím zde :).

Máme ve firmě Office 2016. Pracuji na jednom makru ve VBA. které jenom importuje data z třech souborů uložených někde na serveru do jednoho (vždy vybrané data z těch tří souborů). Mám normální pracovní PC (standardní pracovní stanice. Žádný zázrak). Stejné PC mají kolegové v kanceláři a někteří mají NTB. Excelový soubor s makrem mám uložený také někde na sítí, tudíž mohou program spustit všichni, kterří do složky mají přístup. Zkoušel jsem, zda import dat funguje i na jiných PC, než jen na mém. Zkoušel jsem to na pěti stanicích a na všech stanicích export krásně proběhl.

PROBLÉM:

Jak jsem skusil export na NTB, program havaroval hned na druhém řádku a export neproběhl. Jedná se opět o standardní NTB se stejným systémem jako mají všechny pracovní stanice ve firmě. Stejné office, stejné přístupy do všech složek na síti, jednoduše, vše (co mě napadá) je stejné na NTB jako na PC, akorád je to ntb...

Nenapadá někoho, proč mi program jde spustit nas všech normálních stanicích ale na ntb havaruje hned ze startu?

Zkusím zde odpovědět na nějaké otázky, které mě napadají:

1) Jedná se o windows 10 (na všech PC stejná verze)
2) Office jsou verze 2016 (jedná se o firemní licenci, tudíž také máme všichni stejnou verzi)
3) NTB má povolený přístup do všech složek, kde stanice PC. Takže to nehavaruje ta tom, že by byly zdrojové soubory ve složce, kde by neměl dotyčný přístup.

Obracel jsem se i na naše IT, ale nepřekvapilo a neporadilo...

Možná je problém formulován hodně obecně... Pokud by někdo měl nějaký nápad a potřeboval by upřesnění, prosím, napište a odpovím. Myslím si, že v makru problém nebude, protože na všech stanicích funguje normálně.

Předem děkuji za případnou radu.

Reklama
Zivan
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2446
Registrován: leden 10
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Nefunkční_excel. soubor_na_NTB

Příspěvekod Zivan » 01 lis 2017 11:44

PC i ntb jsou v domene?
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Nefunkční_excel. soubor_na_NTB

Příspěvekod petr22 » 01 lis 2017 11:49

"Obracel jsem se i na naše IT, ale nepřekvapilo a neporadilo... "

To je vtip, toto ?

Okamzite eskalovat na nadrizeneho, ze IT odmita resit problem, tzn ze odmita delat svoji praci.

Byt to tady, tak nekdo nejde domu, dokud to nevyresi.

Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3202
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nefunkční_excel. soubor_na_NTB

Příspěvekod atari » 01 lis 2017 12:03

Chtělo by to minimálně řádek kódu, který havaruje a hlášky.

Zřejmě na tom ntb je něco jinak. Antivir, nějaké zabezpečení od výrobce ntb, nějaké hlídání portů, možná nějaké šifrování, nebo něco podobného. Ale jak píše Petr22, toto je práce IT oddělení.

Nováček_123
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: listopad 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Nefunkční_excel. soubor_na_NTB

Příspěvekod Nováček_123 » 01 lis 2017 12:19

Díky moc všem za rychlé reakce :).

přikládám řádek kodu, kde program padá. Mám dva comboboxy s volbou a na prvním to spadne...

Kód: Vybrat vše

Workbooks("summ").Worksheets("List1").Range("W2") = ComboBoxDraft.Value


petr22:

Samozřejmě jsem to nadřízenému říkal, jenže IT na to řeklo - přeinstalovat office a jinak že neví. Že je to hodně zajímavý problém... Že to je špatný přístup, mi říkat nemusíš... ale bohužel nic nenadělám. IT má mraky jiné práce (jsme velká firma) a na "malé" problémy nemá čas ani kapacitu...

Co se domény týče, je pravda, že já jsem na kabelu a ntb je na wifi. Ale to by problém být neměl ne?


Antivir, nějaké zabezpečení od výrobce ntb, nějaké hlídání portů, možná nějaké šifrování, nebo něco podobného


Je nějaký způsob jak porovnat toto nastevní (hlavně ty porty, šifrování apod) na stanici PC s NTB? Antivir máme všichni stejný a předpokládám, že i nastavení bude stejné. Ale osobně jsem ho neporovnával.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Nefunkční_excel. soubor_na_NTB

Příspěvekod petr22 » 01 lis 2017 12:23

Tady jsme taky velka firma, dokonce bych rekl ze hoooooodne velka :-)

1. v IE - Moznosti Internetu - Upresnit - Obnovit - zaskrtnout smazat osobni nastaveni - OK (resetuje i nastaveni Office)

2. skusit jineho uzivatele prihlasit na stejne PC - funguje/nefunguje, pokud ano, tak vytvorit novy profil uzivatele co to nefunguje

3. preinstalovat Office

4. preinstalovat pocitac

Toto je standardni postup pri podobnych problemech. Zadna preinstalace Office jako prvni - to neni IT, to je banda matlaku. Ze jim to vyrizuju.

Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3202
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nefunkční_excel. soubor_na_NTB

Příspěvekod atari » 01 lis 2017 12:27

Z toho kodu není poznat nějaký import.

Teoreticky může být u wifi nějaké omezení na routeru pro přenos dat, ale je to nepravděbodobné.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Nefunkční_excel. soubor_na_NTB

Příspěvekod petr22 » 01 lis 2017 12:44

Pockat - tak snad uz nekdo skusil pripojit ten notebook pres kabel, ne ?

Nováček_123
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: listopad 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Nefunkční_excel. soubor_na_NTB

Příspěvekod Nováček_123 » 01 lis 2017 12:46

petr22:

Díky moc za postup :). Vše vyzkoušíme. Až kolega příjde, zkusíme PC ještě připojit přes kabel. Jestli to nááhodou nebude
ono.

EDIT: Teď jsem se díval na dokovací stanici, kde má kolega ntb a do ní je ethernet připojený. Takže kabelem to asi nebude :(

Co se kódu týče, nemyslím si, že tam by byla chyba. Kdyby ano (aspoň podle mě), nejelo by to na X pevných stanicích.

No jo... Co se IT týče, tak nemám dobré zkušenosti z žádné větší firmy. Myslím firmy třeba v automotive. Ne IT programatorské firmy. Vše co se nedá vyřešit přes tiket nebo přes vzdálenou plochu do 5 min, neřeší... A věnují se hlavně podpoře produkce...


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Poškozený soubor excelu Příloha(y)
    od Jsimi » 06 úno 2024 22:43 » v Kancelářské balíky
    0
    770
    od Jsimi Zobrazit poslední příspěvek
    06 úno 2024 22:43
  • Nemožnost odstranit soubor Příloha(y)
    od Dolpi » 22 kvě 2023 18:54 » v Vše ostatní (sw)
    1
    1304
    od zeus Zobrazit poslední příspěvek
    23 kvě 2023 12:46
  • Soubor personal.xlsb je uzamčen pro úpravy
    od VOM » 04 říj 2023 14:33 » v Kancelářské balíky
    3
    3861
    od VOM Zobrazit poslední příspěvek
    04 říj 2023 16:12
  • Windows 11, AMD - zvětšující se DUMP soubor na disku
    od Sheriff » 08 kvě 2023 16:57 » v Windows 11, 10, 8...
    4
    1410
    od kecalek Zobrazit poslední příspěvek
    18 kvě 2023 17:36
  • Nefunkční USB porty
    od Mario711 » 27 črc 2023 23:05 » v Problémy s hardwarem
    2
    1067
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    27 črc 2023 23:42

Zpět na “Kancelářské balíky”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Funstorm007 a 6 hostů