Excel-pomoc s makrem (vyřešeno)

Programy pro práci v kanceláři (Word, Excel, Access…=>Office)

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Excel-pomoc s makrem (vyřešeno)

Příspěvekod Jan Pašek » 31 led 2006 14:32

Protože se s Excelem teprve učím dovolil bych si nesměle poprosit o pomoc s napsáním makra které vyhledá v seznamu čísel číslo odpovídající dnešnímu dni.
Čísla 1 až 31 jsou v oblasti A7 až A37. Vlastně od buňky A35 jsou vzorce pokud měsíc nemá třeba 31 den vypíše "X" a buňky v celém seznamu jsou podmíněně formátovány tak aby bylo vidět kdy je neděle sobota nebo svátek. Příslušný měsíc zadávám do buňky G3 a rok do buňky I3.
Celý soubor se menuje "Docházkový list" List1 je pojmenován stejně, List2 se jmenuje "Návod", List3 jsou "Pomocné funkce" Pokud by sem mohl poprosit. Představa je následující. Po spuštění makra se otevře okno s 7mi přepínacími kolečky a já si vyberu číslo od předvčerejška do pozítří. pokud by to pomohlo mám již na listu3 připravené výpočty v oblasti E10 až E14. Jo a přepínač by měl být přednastaven k dnešnímu datu to je v buňce E12 tedy třetí od zhora. už teď moc moc děkuju.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Reklama
Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 01 úno 2006 13:04

Vyhledat dnešní datum v seznamu nebude problém, ale nenapsal jsi, co s tím. Má se aktivní buňka "přepnout" na nalezený den nebo něco jiného se má stát?
Zkus trochu podrobněji popsat, co bude účelem makra.
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 01 úno 2006 13:39

Když se najde řádek s příslušným datumem posune se kurzor tedy ohraničení buňky do sloupce B ve stejném řádku (i když jak píšu dál asi by se to dalo vypustit) a otevře se okno doplnit Ranní noční odpolední pak následuje podmínka když výběr 1 tak makro"X" když výběr 2 tak tak makro"Y" když výběr 3 tak makro"Z" po provedení jednoho z maker X,Y,Z se otevře okno Opakovat? "ano ne" když ano vracím se na okno doplnit ranní odpolední noční. Když sem to tak napsal až se stydim že podáváš prst a já trhám celou ruku. U okna s výběrem datumu by se asi spíš hodil celý seznam s příslušnými dny v měsíci a rozbalovací nabídka přednastavená na dnešní datum.
U maker X,Y,Z bych ještě potřeboval aby se kurzor než začne zápis vždy posunul na stejném řádku do sloupce B a makra fungovaly jen když je kurzor v oblasti A7 až M37 jinak hláška kurzor musí být v tabulce. pak půjdou použít i samostatně a nestane se mi že si přepíšu pracně vypocené vzorce pro výpočet v jednotlivých buňkách. Mno už se červenam až na špičkách prsů napiš mi na mejla jak se budu moci revanžovat.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 10 úno 2006 10:51

Tak jsem zkusil vytvořit makra podle požadavků a odeslal jsem sešit na tvůj mail. Koukni na to.
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 14 bře 2006 14:29

Sem dlužím poděkování a odpověď vyřešeno Ještě jednou děkuji.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Excel a OneDrive
    od sginfo » 11 zář 2023 15:28 » v Kancelářské balíky
    16
    5993
    od mirekol Zobrazit poslední příspěvek
    20 říj 2023 08:31
  • Excel - funkce když
    od Martyn20 » 13 črc 2023 11:56 » v Kancelářské balíky
    5
    2325
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    13 črc 2023 18:44
  • Excel - problém se vzorci
    od honzzicek » 28 čer 2023 21:45 » v Kancelářské balíky
    2
    1641
    od honzzicek Zobrazit poslední příspěvek
    01 črc 2023 08:57
  • excel-posun makra
    od actionboy » 12 bře 2024 18:59 » v Kancelářské balíky
    1
    266
    od Grimm Zobrazit poslední příspěvek
    12 bře 2024 21:43
  • Excel - vlastní formát Příloha(y)
    od Story-Long » 11 srp 2023 14:50 » v Kancelářské balíky
    3
    1841
    od Story-Long Zobrazit poslední příspěvek
    14 srp 2023 10:11

Zpět na “Kancelářské balíky”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů