Sčítání stejných buněk Vyřešeno

Programy pro práci v kanceláři (Word, Excel, Access…=>Office)

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
Palino
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 137
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Sčítání stejných buněk

Příspěvekod Palino » 12 bře 2009 07:40

Zdravím, pořeboval bych poradit, mám seznam nástrojů (asi 500), ale některé nástroje jak se zničí tak se objednají znovu a znovu, tudíž v seznamu se vyskytují vícekrát. Potřeboval bych vidět všechny nástroje jen 1x, ale zároveň bych potřeboval aby se mi sečetly i kusy kolik by jich mělo celkem být.
Zkoušel jsem kontingenční tabulku, ale ta mi stejně někdy udělá to že je tam ta buňka 2x stejná, ale nevím proč.
Dalo by so to udělat ještě jinak než kontingenční tabulkou?
Přikládám soubor.
Díky za rady
Přílohy
nástroje.xls
(54.5 KiB) Staženo 19 x
AMD Athlon 64 X2 5000+ 3,0GHz; 4Gb (2x2Gb dual) RAM; Nvidia GF8800GT 512Mb;160Gb + 750GB Sata2 HDD;LightScribe LG DVD-RW,22" LG;Win XP SP2 + Win Vista Ultimate 32-bit SP1

Reklama
navstevnik
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1142
Registrován: srpen 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Sčítání stejných buněk  Vyřešeno

Příspěvekod navstevnik » 12 bře 2009 08:44

Bylo vhodne v priloze ponechat kontigencni tabulku a vyznacit v ni duplicitni zaznam. Alespon mi se to nepodarilo najit.
Pricinou muze byt treba nadbytecna mezera v retezci nebo a to zejmena na konci retezce - pouzit funkci Procistit.
Nejjednodussi je kontigencni tabulka, jinak lze vytvorit napr. pomoci rozsireneho filtru neduplicitni seznam (filtrovane polozky Kopirovat jinam) a pak funkci SUMIF poscitat pocty ve zdrojove tabulce - viz priloha.
Dale na listu3 je porovnani puvodniho seznamu a procisteneho seznamu
Přílohy
nástroje-1.xls
(165.5 KiB) Staženo 30 x


Zpět na “Kancelářské balíky”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 hostů