Excel - jak se zbavit nepotřebných maker (vyřešeno)

Programy pro práci v kanceláři (Word, Excel, Access…=>Office)

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Excel - jak se zbavit nepotřebných maker (vyřešeno)

Příspěvekod Jan Pašek » 10 bře 2006 08:29

V jednom sešitu sem dělel nějaké úpravy a byl to stále se opakuící sled operací tak sem tem sled zapsal do makta a použil když byla úprava dokončena makro jsem smazal. V sešitu nejsou již zapsána žádná makra přezto se mi při otevření ukazuje dotaz "Povolit, zakázat makra" toto upozornení nechci vypínat pro ostatní sešity je to dobré vědět o makrech už při otevření. Ale u toho jednoho mne to prudí.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Reklama
Luboš
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2038
Registrován: květen 05
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Luboš » 10 bře 2006 12:58

Hláška Povolit, zakázat makra je součástí antivirové ochrany produktů MS Office. Tuto ochranu můžeš nastavit na tyto stupně:

Velmi vysoké: Bude možné spouštět pouze makra nainstalovaná v důvěryhodných umístěních. Všechna ostatní podepsaná i nepodepsaná makra budou zakázána. Nastavením úrovně zabezpečení na možnost Velmi vysoké a zakázáním maker nainstalovaných v důvěryhodných umístěních je možné zcela zakázat všechna makra. Chceš-li zakázat makra nainstalovaná v důvěryhodných umístěních, přejdi v nabídce Nástroje na příkaz Makro, klepni na příkaz Zabezpečení, klepni na kartu Důvěryhodný vydavatel a zruš zaškrtnutí políčka Důvěřovat všem nainstalovaným doplňkům a šablonám.

Poznámka: Po provedení této akce budou zakázány také všechny doplňky modelu COM a makra i knihovny DLL pro inteligentní značky.

Vysoké: Můžeš spouštět pouze makra, která byla digitálně podepsána a u kterých je prokázána důvěryhodnost zdroje. Před označením zdroje jako důvěryhodného je doporučeno ověřit jeho zodpovědnost a to, zda před podepsáním maker používá program pro vyhledávání virů. Nepodepsaná makra jsou automaticky zakázána a soubor se otevře bez upozornění.

Střední: Při každém výskytu makra ze zdroje, který není obsažen v seznamu důvěryhodných zdrojů se zobrazí upozornění. Můžeš zvolit, zda mají být makra při otevření souboru povolena či zakázána. Pokud existuje možnost, že soubor obsahuje viry, je doporučeno makra zakázat.

Nízké: Pokud jsi si jist, že všechny soubory a doplňky, které otevíráš, jsou bezpečné, můžeš zvolit tuto možnost a vypnout tak antivirovou ochranu maker. U této úrovně zabezpečení jsou při otevření dokumentu makra vždy povolena.

Při výchozím nastavení je úroveň zabezpečení nastavena na hodnotu Vysoké. Nastavení úrovně zabezpečení na hodnotu Střední nebo Vysoké umožňuje udržovat seznam důvěryhodných zdrojů maker. Při otevření souboru nebo načtení doplňku obsahujícího makra, které byly vytvořeny jedním z těchto zdrojů, jsou makra povolena automaticky.
Potřebujete jinou pomoc při řešení problému ve Windows 10? Stáhněte si soubor Win10-finty.

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 10 bře 2006 13:31

Luboš ty na to deš z druhé strany zabespečení mě vyhovuje tak jak je. Já bych se chtěl zbavit prázdnech souborů ve VB který se vytvoří když makro zapisuješ respektive dyž kopíruješ operace které provádíš na obrazovce do makra a pak se to detekuje jako kdyby tam to makro bylo. Nicméně i tohle jsem nevěděl a hezky sem si to proštudoval.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Luboš
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2038
Registrován: květen 05
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Luboš » 10 bře 2006 14:34

A nejdou zrušit přes menu Nástroje / Makro / Makra a pak označené makro zrušit? Teď jsem si to vyzkoušel a jde to. Anebo je problém jiný?
Potřebujete jinou pomoc při řešení problému ve Windows 10? Stáhněte si soubor Win10-finty.

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 10 bře 2006 15:34

Luboš ale to je ono zkus si tu tabulku teď otevrít a zapni si střední zabezpečení bude se tě to ptát povolit zakázat a makro tam neni.
Budu po víkendu zatím dík.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

vita
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: březen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Odebrani Excel makra

Příspěvekod vita » 13 bře 2006 14:34

Makro v Excelu vymazes nasledovne
Nastroje - Makro - Editor jazyka Visual Basic
zde v Project exploreru najdes tvuj otevreny soubor
Tam budes mit polozky Microsoft excel objects a Modules
v polozce Modules budes mit pravdepodobne Module1 pokud tento Module1 odstranis pak soubor makra neobsahuje a nebude te vyzivat pri otvirani. Odstraneni se provede klik pravym tlacitkem na Module1 a remove Module1

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 14 bře 2006 09:43

Dík uspokojivě vyřešeno už se mi to neptá a nezdržuje :lol: :banana:
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Prosím jak se zbavit te otravné nabídky na aktualizaci win 1 na win11
    od Ketty02 » 07 lis 2023 19:17 » v Windows 11, 10, 8...
    9
    1613
    od flowem Zobrazit poslední příspěvek
    29 lis 2023 10:09
  • Excel a OneDrive
    od sginfo » 11 zář 2023 15:28 » v Kancelářské balíky
    16
    5988
    od mirekol Zobrazit poslední příspěvek
    20 říj 2023 08:31
  • Excel - problém se vzorci
    od honzzicek » 28 čer 2023 21:45 » v Kancelářské balíky
    2
    1637
    od honzzicek Zobrazit poslední příspěvek
    01 črc 2023 08:57
  • Excel - funkce když
    od Martyn20 » 13 črc 2023 11:56 » v Kancelářské balíky
    5
    2320
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    13 črc 2023 18:44
  • Excel - vlastní formát Příloha(y)
    od Story-Long » 11 srp 2023 14:50 » v Kancelářské balíky
    3
    1839
    od Story-Long Zobrazit poslední příspěvek
    14 srp 2023 10:11

Zpět na “Kancelářské balíky”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host