Excell- nahraté makro a operačné systémy iných znakových sád

Programy pro práci v kanceláři (Word, Excel, Access…=>Office)

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
bojars
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: květen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Excell- nahraté makro a operačné systémy iných znakových sád

Příspěvekod bojars » 26 kvě 2006 21:56

Zdravím Vás,

Možno je to hlúpa otazka, ale mám problém s tým, že keď nahrám makro (napríklad aktualizácia kontingenčnej tabuľky) a potom ak chcem spustiť toto makro pod operačným systémom, ktorý je v inej jazykovej verzii (časký, anglický, holandský, francúzsky, chorvátsky...) objaví sa mi hláška "Runtime error" a chce to odo mňa "Debug" makra.
Až taký zbehlý nie som, aby som bezpečne identifikoval problém, ALE stáva sa mi, že tá istá aktualizácia kontingenčnej tabuľky, alebo filtrovanie dát mi, prípadne iné mi niekdy chce ten "Runtime Error" inokedy nie. V jednom a tom istom fajli mi jedno makro ide iné nie.

Došiel som k názoru, že je to diakritikou a podporou znakových sád jednotlivých systémov. Ale aj keď sa pokúsim napríklad pri aktualizácii "Kontingen[b]č[/b]ní tabulky", prepísať v editore VB to [b]č[/b] (prípadne porepisovať problematické znaky "Runtime Error" je tam stále.

Dajú sa tieto problémy nejako obísť, repspektíve identifikovať, čo ich zapríčiňuje. Zaujímavé na tom je to, že my na Slovensku bežne používame české verzie MS-Office a stalo sa mi, že sa tento problém vyskytol na kompe, ktorý mal český OS (WIn XP)... a makro bolo nahraté na kompe so slovenským OS (WIN 2000) s českým MS-Office.

Reklama
Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 26 kvě 2006 22:34

Problém bude určitě v použitých textech, názvech apod., které se špatně převádějí mezi různými kódovými stránkami, protože samotný jazyk VBA je anglicky (stejný) ve všech jazykových mutacích, aby byl přenositelný. Takže pokud vytváříš makro, u kterého víš, že bude použito na jiných jazykových verzích, používej jenom písmena anglické abecedy.
Vím o čem mluvím, protože dělám makra, které pracují v české, anglické, polské a maďarské lokalizaci.
Ale podstatnější problém bude v rozdílných verzích officů. Bohužel s novějšími verzemi officů se vyvíjí i VBA. Zjistil jsem to když jsme přecházeli z Office 97 na Office 2003. Některá makra mi nechtěla fungovat a nevěděl jsem proč, dokud jsem nezjistil, že některé příkazy se změnily. Musel jsem najít jejich nový zápis v helpu a přepsat makra. A protože se změnilo jen několik příkazů, nefungovaly jen některé makra, kde se tyto příkazy vyskytovaly. Myslím si, že to bude tvůj hlavní problém.
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

Uživatelský avatar
bojars
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: květen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod bojars » 26 kvě 2006 22:47

(Jedná sa o Office 2000 a 2003.)

Mohlo by sa jednať aj o názvy databázových stĺpcov?

Mal by som sa teda pokúsiť odstrániť diakritiku z ich názvov, alebo treba dať pozor aj na jednotlivé dáta?

V tomto by mohol byť problém, ktorý nedokážem ovplyvniť, lebo databázové tabuľky bude používať (zadávať jednotlivé dáta) užívateľ na svojom OS.

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 26 kvě 2006 23:18

Mohlo by se jednat i o tyto názvy, ale nejjistější je pomocí Debugu zjistit, kde se chod zastaví. Jestli v tomto řádku nebude text, může být problém právě ve změněném příkazu.
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Makro pro myš Rapture Python
    od mmmartin » 27 srp 2023 15:18 » v Problémy s hardwarem
    9
    1125
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    29 srp 2023 16:47

Zpět na “Kancelářské balíky”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti