Heslo pro list Excelu

Programy pro práci v kanceláři (Word, Excel, Access…=>Office)

Moderátor: Mods_senior

BEPE
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: říjen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Heslo pro list Excelu

Příspěvekod BEPE » 22 lis 2006 13:45

Mám tuto následující potřebu. Mám v Excelovském souboru pro sledování prodeje pro každého prodejce samostatný list s jeho osobními výsledky prodeje. Teď nastal požadavek ze strany prodejců aby mohli své výsledky si prohlížet. Problém je v tom, že by měl každý prodejce vidět jen to svoje. A teď k jadru věci. Je možné, tak jako celý sešit, jednotlivé listy chránit heslem tak, aby byly jednotlivé listy otevřitelné, obdobně jako celý sešit je chráněn heslem, pouze po zadání hesla, které by znal pouze konkrétní projce a samozřejmě já a jejich vedoucí a ostatní listy by pro něj byly nedostupné - neotevřitelné? Pracuji v Excel 2003 .

Reklama
Uživatelský avatar
Zdena.Sladky
Level 3
Level 3
Příspěvky: 634
Registrován: srpen 06
Bydliště: Břeclav
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Zdena.Sladky » 22 lis 2006 14:05

Tak to bohužel asi nejde nebo sem se s tím aspoň nesetkal. Nejspíš budeš muset udělat to, cčemu se asi chceš vyhnout = každý prodejce bude muset mít svůj sešit.
AMD Athlon X2 6000+ 3.0GHz, chladič Thermaltake BigTyp VP, 3GB DDRII 667 Corsair (2x512MB, 2x1GB), deska Asus M2N-SLI Deluxe nForce 570sli, gr. karta Asus 9800GTX+ 512MB, 3xHDD WD(250GB+200GB+1000GB), case Thermaltake Swing VB6000BWS, zdroj Corsair VX550W, 24" LCD Samsung T240HD

Luboš
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2038
Registrován: květen 05
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Luboš » 22 lis 2006 18:59

Nastavení excelovského souboru nebo jeho částí proti prohlížení neoprávněných osob lze pouze pro celý soubor, nikoliv pro jednotlivé sešity (listy). Na listy můžeš sice nastavit uzamčení proti přepisování, ale obsah bude vidět tak či tak. Jináč Zdena.Sladky už napsal, co tě čeká.
Potřebujete jinou pomoc při řešení problému ve Windows 10? Stáhněte si soubor Win10-finty.

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 25 lis 2006 11:39

Omezení na zobrazení listu heslem neexistuje, ale dalo by se to případně obejít. A to tak, že na každém listu skryješ sloupce, kde jsou data a pak list zamkneš s heslem. Na každý list jiné heslo, které bude mít jen ten, kdo si může data prohlédnout. Ten si odemkne list s použitím hesla a zobrazí skryté sloupce.
Dá se to udělat i pomocí maker a tlačítek, ať je to elegantnější, a soubor by mohl být zaheslovaný pro zápis, aby ho nemohli uložit s odemknutými a zobrazenými daty.
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

Luboš
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2038
Registrován: květen 05
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Luboš » 25 lis 2006 11:50

Také dobrý nápad mikeli. Už jsi to vyzkoušel?
Potřebujete jinou pomoc při řešení problému ve Windows 10? Stáhněte si soubor Win10-finty.

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 03 pro 2006 11:30

Už to tak používám dlouho pro soubory, se kterýma pracuje více lidí. Například mám na listu tabulku, kterou můžou vidět všichni a zapisovat do ní data. Ve vedlejších sloupcích mám pomocná data, seznamy, výpočty, kontroly vložených dat apod. Ty sloupce mám skryté, a list zamknutý na heslo.
Pro jistotu mám ještě v té tabulce odemčené jen buňky určené pro zápis, a všude nastavené skrytí vzorců.

Takže ve finále člověk pracuje s tabulkou/formulářem, kde může měnit jen k tomu určené buňky, většinou jen z definovaného rozbalovacího seznamu (kde to jde), u výpočtů vidí jen výsledky (nejsou vidět vzorce, ani nezná zdrojové buňky) a ještě mu to střihne hlášku, když něco vyplní špatně. A celou dobu neví, odkud se to všechno bere. :D
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

Luboš
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2038
Registrován: květen 05
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Luboš » 03 pro 2006 11:47

Napíšeš nějaký jednoduchý postup jak na to?
Potřebujete jinou pomoc při řešení problému ve Windows 10? Stáhněte si soubor Win10-finty.

itix
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: prosinec 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod itix » 10 pro 2006 22:12

mikel píše:Už to tak používám dlouho pro soubory, se kterýma pracuje více lidí. Například mám na listu tabulku, kterou můžou vidět všichni a zapisovat do ní data. Ve vedlejších sloupcích mám pomocná data, seznamy, výpočty, kontroly vložených dat apod. Ty sloupce mám skryté, a list zamknutý na heslo.
Pro jistotu mám ještě v té tabulce odemčené jen buňky určené pro zápis, a všude nastavené skrytí vzorců.

Takže ve finále člověk pracuje s tabulkou/formulářem, kde může měnit jen k tomu určené buňky, většinou jen z definovaného rozbalovacího seznamu (kde to jde), u výpočtů vidí jen výsledky (nejsou vidět vzorce, ani nezná zdrojové buňky) a ještě mu to střihne hlášku, když něco vyplní špatně. A celou dobu neví, odkud se to všechno bere. :D


Mikeli, to co popisuješ je funkčí jen částečně, pokud si celý list zkopíruješ na nový, tak s tím novým listem můžeš dělat co chceš, také zobrazit skryté sloupce, odemknout buňky atd.

Pavel123
Level 1
Level 1
Příspěvky: 91
Registrován: prosinec 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Pavel123 » 11 pro 2006 05:36

Asi bych to řešil tak, že každý prodejce dostane soubor s jiným makrem které po spuštení vytáhne z původního sešitu jen ten jeho list. (Overi username, otevre puvodni, okopiruje list, zavre puvodni)

BEPE
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: říjen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod BEPE » 13 pro 2006 11:24

Díky za Vaše reakce, nakonec jsem to řešil tak jak popsal MIKEL. Časem vymyslím něco elegantnějšího, ted mě však tlačil čas.

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 25 pro 2006 22:36

itix píše:Mikeli, to co popisuješ je funkčí jen částečně, pokud si celý list zkopíruješ na nový, tak s tím novým listem můžeš dělat co chceš, také zobrazit skryté sloupce, odemknout buňky atd.


Vím, že to není ideální, ale je to to jediné, co Excel dovolí. Bohužel podobná ochrana dat je v Excelu na mizerné úrovni.
Snad existuje i elegantnejší řešení, ale za několik let jsem na něj ještě nepřišel.
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

Pavetta
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: srpen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Pavetta » 06 led 2007 10:01

Ahoj,
napadá mě ještě jedno řešení, které by asi nebyl problém naprogramovat.
Při spuštění sešitu jako event (Open) spustit okno formuláře, ve kterém by uživatel zadal jméno a heslo.
Podle toho by se pak odblokoval příslušný excelovský list a zároveň by se taky aktivoval.
Co vy na to? Nezkoušel jsem to, ale myslím, že to je proveditelné.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Excel - filtr hyperlinku na druhý list Příloha(y)
    od mikiracan » 06 čer 2023 11:49 » v Kancelářské balíky
    2
    2431
    od mikiracan Zobrazit poslední příspěvek
    18 srp 2023 10:17
  • Import PDF do excelu Příloha(y)
    od luko02420 » 13 kvě 2023 11:29 » v Kancelářské balíky
    18
    3252
    od luko02420 Zobrazit poslední příspěvek
    16 kvě 2023 11:27
  • Poškozený soubor excelu Příloha(y)
    od Jsimi » 06 úno 2024 22:43 » v Kancelářské balíky
    0
    612
    od Jsimi Zobrazit poslední příspěvek
    06 úno 2024 22:43
  • Promítaní excelu a videa zároveň
    od Marw7_ » 02 čer 2023 15:57 » v Vše ostatní (sw)
    2
    1285
    od X Zobrazit poslední příspěvek
    02 čer 2023 18:06
  • Tisk z excelu mění výšky buněk
    od Moonddur » 28 dub 2023 11:50 » v Kancelářské balíky
    1
    1653
    od atari Zobrazit poslední příspěvek
    28 dub 2023 12:08

Zpět na “Kancelářské balíky”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti