Jakou MMORPG hru vybrat?

A vše kolem nich…
(tipy na hry zdarma, dojmy, novinky..prostě vše co vás napadne)

Moderátoři: beather, Mods_senior

556996324
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3354
Registrován: květen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Jakou MMORPG hru vybrat?

Příspěvekod 556996324 » 11 led 2014 16:52

Dřív jsem hrával Metin2, 4 Story, ale to už mě nějak omrzelo a tak by mě zajímalo jakou novou hru vybrat... V podstatě požadavky asi jenom hezká grafika a pak už je to asi jedno, dost lidí by tam mohla být a jinak jinak asi nic...

Jo a free. ;)

Reklama
Tholus
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 3081
Registrován: prosinec 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jakou MMORPG hru vybrat?

Příspěvekod Tholus » 11 led 2014 20:47

TERA, WoW, PoE.

Uživatelský avatar
Clorky
Moderátor / člen HW týmu
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7032
Registrován: květen 10
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jakou MMORPG hru vybrat?

Příspěvekod Clorky » 11 led 2014 20:53

Vykašli se na to. Jen to žere čas, nic ti to nedá...
Raději si stáhni nějaké FPSko, nebo třeba normální RPGčko, s příběhem.

Všechny střílečky jsou dobré, protože vylepšují reakci a zaměstnávají mozek - CS 1.6, Call of Duty. Cokoli, kde potřebuješ rychle reagovat a být přesný.
RPGčko zase nabídne kvalitní příběh, který také zaměstná mozek.

Jestli hledáš něco, kde je hromada lidí, tak DotA/LoL, tam zase musíš využít nejlepší úsudek, přemýšlet a taktizovat.
K čemu je bezpředmětné levelování, plnění úkolů pořad dokola?

Tholus
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 3081
Registrován: prosinec 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jakou MMORPG hru vybrat?

Příspěvekod Tholus » 11 led 2014 20:54

...cože? To je vtip? Hrál jsi někdy MMORPG? Asi ne.

Uživatelský avatar
Clorky
Moderátor / člen HW týmu
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7032
Registrován: květen 10
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jakou MMORPG hru vybrat?

Příspěvekod Clorky » 11 led 2014 20:56

Heleď, strávil jsem u WoWka dost času, nakonec jsem to díkybohu pochopil.

Je to každého věc, já nikomu můj názor nevnucuji, jen ho sem píšu, aby si ho někdo přečetl, popřemýšlel a udělal si vlastní obrázek a názor nad věcí.

Tholus
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 3081
Registrován: prosinec 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jakou MMORPG hru vybrat?

Příspěvekod Tholus » 11 led 2014 22:17

Kdybys alespoň psal pravdu. MMORPG příběh mají, to jen ty jsi asi nečetl texty v úkolech nebo nepostřehl děj. Hrál jsi někdy arény nebo battlegroundy? Ano, přesně tam se setkáváš s taktickým myšlením, stejně tak jako u LoL/DotA. Rychlost je taky jedna z nejdůležitějších věcí, co musíš mít pod kontrolou, abys něco vyhrál - reakce tam musíš mít taky a to ještě propojené s taktickým/logickým myšlením. Navíc si procvičíš plno slovíček a naučíš se plno frází z angličtiny. Doporučuješ mu hru, kde se objevíš, střílíš, umřeš a to celé dokola opakuješ několik hodin a říkáš, že jsou MMORPG jen bezpředmětné levelování. Příjde mi to vtipný. :D Hra jako hra, pořád to bude žrout času, stejně tak jako každá zábava a vůbec všechno, co může člověk dělat.

Uživatelský avatar
Scofield_CZ
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 713
Registrován: leden 11
Bydliště: Napajedla, Zlínský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jakou MMORPG hru vybrat?

Příspěvekod Scofield_CZ » 11 led 2014 22:35

z MMORPG mě zaujal jedině Metin 2. Začal jsem ho někdy před 5 nebo 6 lety na offíku. Pak jsem přešel na priváty.
Jednu dobu jsem měl svůj private.

Vrať se k metinu. Pokud najdeš nějaký dobrý private, tak se na několik týdnů celkem zabavíš.
PC1: Seasonic 620W|Intel Core i5 4590, 3,3 GHz |MB: MSI B85-G43|2x4GB + 2x8GB DDR3 1600MHz|MSI GeForce GTX 1060 6GB|Windows 10 Pro 64bit
PC2: Intel Core 2 Quad Q9550 2,83GHz|MB:GIGABYTE G41MT-D3|Kingston 4GB DDR3 1066MHz|nVida GeForce GTX650 1GB|Windows 10 64bit

Uživatelský avatar
Clorky
Moderátor / člen HW týmu
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7032
Registrován: květen 10
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jakou MMORPG hru vybrat?

Příspěvekod Clorky » 11 led 2014 22:38

MMORPG příběh nemají, jde o prachsprosté chození tam a zpátky, plnění těch samých úkolů - zabíj, přines, znič. Tak furt dokola. Souhlasím, že jakýsi náznak tam je (alespoň co se týče WoWka).
Nějaké PVP je sice zajímavé, ale nic jiného, než že mačkáš bindy neděláš. Taktické myšlení je minimální, stejně nad PVP hráči, co to nehrají profesionálně, nepřemýšlejí.
Upřímně, kdo čte příběh skrytý za nějakým úkolem? Toto není hra z roku 1995, kdy je potřeba přečíst třicet řádků textu a vydedukovat, kde dál jít! V těchto hrách dostaneš značku na mapě a objektiv, který musíš vyplnit. Takže ani angličtinu si neprocvičíš. A když zadání nerozumíš, tak tam doběhneš a co máš dělat vydedukuješ.

Tady zapojení mozku vpodstatě neexistuje. To si může namlouvat leda idiot, co u toho sedí 20 hodin denně a chce to nějak obhájit.
FPSka jsou to samé pořád dokola, protože se zlepšuješ a zlepšuješ. Nikdy není ta samá situace dvakrát, vždy musíš zareagovat jinak a tak mozek nedegeneruje, nýbrž získává notnou řadu podnětů potřebnou k zdravému fungování - reakční doba, přesnost, přemýšlení nad odlišnými situacemi.

Za angličtinu se z 1/2 přimlouvám, je to dobrá věc - já se v podstatě naučil anglicky u Warcraftu 3. Jen nutno dodat, že jsou české servery a na těch se anglicky nenaučí zhola nic, pokud nechce platit (a to podle prvního příspěvku nechce) nějakých pár stovek za offik na WoW, kde je převážně anglicky mluvící komunita.
DotA je v tomto naprosto odlišná, nestalo se mi, že bych chytl dva čechy do stejné hry, kteří nebyli premade. Nutno dodat, že angličtinu dnes učí jakákoli MP hra, nejen MMO.

Jde o přínos, který přichází prostřednictvím hry, nikoli o hraní.
Vysvětli mi ještě, prosím, jak se mozek procvičuje ten první měsíc/dva, kdy leveluješ postavu jako divý. Chodíš z místa A do místa B, ojediněle přes místo C, a děláš hloupé úkoly? Bez jakékoli interakce ze strany ostatních hráčů, bez jediné zmínky logiky.
Nakonec, jestli máš čas, podívej se na tuto přednášku. Myslím, že pro mnoho lidí, včetně tazatele bude velice poučná.

Uživatelský avatar
Scofield_CZ
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 713
Registrován: leden 11
Bydliště: Napajedla, Zlínský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jakou MMORPG hru vybrat?

Příspěvekod Scofield_CZ » 11 led 2014 23:00

MMORPG příběh nemají, jde o prachsprosté chození tam a zpátky, plnění těch samých úkolů - zabíj, přines, znič. Tak furt dokola.


Lze říct, že toto děláš prakticky v 90% hrách i jiných žánrů.
V akčních střílečkách taky. Chodíš a zabíjíš.

Z tohoto směru se to tak brát nedá.
PC1: Seasonic 620W|Intel Core i5 4590, 3,3 GHz |MB: MSI B85-G43|2x4GB + 2x8GB DDR3 1600MHz|MSI GeForce GTX 1060 6GB|Windows 10 Pro 64bit
PC2: Intel Core 2 Quad Q9550 2,83GHz|MB:GIGABYTE G41MT-D3|Kingston 4GB DDR3 1066MHz|nVida GeForce GTX650 1GB|Windows 10 64bit

Uživatelský avatar
Clorky
Moderátor / člen HW týmu
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7032
Registrován: květen 10
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jakou MMORPG hru vybrat?

Příspěvekod Clorky » 11 led 2014 23:03

Právě o tom to ale celé je! Prosazuji zde právě to 'chodíš a zabíjíš', protože to trénuje mozek. Není to zase takový žrout času... vše jsem takto, ale jinými slovy popsal výše.
Jestli někdo chce sedět dva měsíce v kuse a dělat prakticky to samé, když může trénovat své reflexi nebo přemýšlet po projetí RPG nad nějakým dobrým SP příběhem, tak je to čistě jeho věc.

Uživatelský avatar
jerabina
člen Security týmu
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3647
Registrován: březen 13
Bydliště: Litoměřice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jakou MMORPG hru vybrat?

Příspěvekod jerabina » 11 led 2014 23:35

Pravda je, že díky FPS střílečkám mam reflexy na úrovni, na jaké je mám.
Navíc si myslím, že můj mozek dokáže vyhodnotit nějaké situace rychleji, než bych to kdy udělal já vědomě.
Jedná se např. o situaci, že na mě můj mladší bratr provede výpad a já ho bez jakéhokoliv předchozího varování vyblokuji atd. atd.
Když nevíš jak dál, přichází na řadu prostudovat manuál!
HJT návod

Pokud neodpovídám do vašich témat v sekci HJT když jsem online, tak je to jen proto, že jsem na mobilu kde je studování logů a psaní skriptů nemožné. Neberte to tedy prosím jako ignoraci.

Uživatelský avatar
Scofield_CZ
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 713
Registrován: leden 11
Bydliště: Napajedla, Zlínský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jakou MMORPG hru vybrat?

Příspěvekod Scofield_CZ » 11 led 2014 23:38

To je sice pravda, taky se mi zdá, že hraním převážně akčních her mám lepší reflexy, lepší logické myšlení a uvažování.
PC1: Seasonic 620W|Intel Core i5 4590, 3,3 GHz |MB: MSI B85-G43|2x4GB + 2x8GB DDR3 1600MHz|MSI GeForce GTX 1060 6GB|Windows 10 Pro 64bit
PC2: Intel Core 2 Quad Q9550 2,83GHz|MB:GIGABYTE G41MT-D3|Kingston 4GB DDR3 1066MHz|nVida GeForce GTX650 1GB|Windows 10 64bit


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Jakou grafickou kartu RTX vybrat ?
    od rg999 » 05 zář 2023 11:27 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    6
    784
    od rg999 Zobrazit poslední příspěvek
    05 zář 2023 14:26
  • jaký pc vybrat po x letech
    od nbnut » 20 srp 2023 00:33 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    782
    od Karrex Zobrazit poslední příspěvek
    20 srp 2023 08:43
  • Který router vybrat?
    od HelFix » 23 říj 2023 20:09 » v Sítě - hardware
    11
    2254
    od HelFix Zobrazit poslední příspěvek
    06 lis 2023 21:33
  • Jaký router vybrat?
    od shippapi » 24 led 2024 11:21 » v Sítě - hardware
    4
    1008
    od zeus Zobrazit poslední příspěvek
    24 led 2024 14:40
  • Jaký zdroj mám vybrat k gpu?
    od qTomysw_ » 08 kvě 2023 01:23 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    749
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    08 kvě 2023 11:12

Zpět na “Hry”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti