Jakou MMORPG hru vybrat?

A vše kolem nich…
(tipy na hry zdarma, dojmy, novinky..prostě vše co vás napadne)

Moderátoři: beather, Mods_senior

556996324
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3354
Registrován: květen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jakou MMORPG hru vybrat?

Příspěvekod 556996324 » 11 led 2014 23:40

Metin2 mě velmi baví je to taková jiná hra jinak mi všechny MMORPG připadají dost podobné, ale bavil mě jen ofic. server, který upadá...




Mezitím jsem na aukro ještě koupil BF3 za 120 takže problém nejspíš vyřešen. U MMORPG bych stejně musel trávit až moc času.. :evil:

Reklama
Tholus
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 3081
Registrován: prosinec 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jakou MMORPG hru vybrat?

Příspěvekod Tholus » 12 led 2014 00:04

Nějaké PVP je sice zajímavé, ale nic jiného, než že mačkáš bindy neděláš. Taktické myšlení je minimální, stejně nad PVP hráči, co to nehrají profesionálně, nepřemýšlejí.

Tohle může říct jen člověk, který MMORPG nikdy nehrál, nebo byl vždycky hluboko dole v žebříčku. Např. ve WoW je taktika nutná, příjít a mačkat bindy opravdu nejde. Je potřeba promyslet chování protivníků, vydedukovat správné momenty, kdy použít to a to kouzlo, falešně začít kouzlit, aby protivník použil kouzlo obranné a nemohl ho už později použít... a dalších plno věcí.

Upřímně, kdo čte příběh skrytý za nějakým úkolem? Toto není hra z roku 1995, kdy je potřeba přečíst třicet řádků textu a vydedukovat, kde dál jít!

Je plno MMORPG, u kterých nemusíš číst žádné dlouhé texty a přehraje se ti místo nich nějaká animace, nebo video. Pokud ten příběh nepřečteš, vyrovná se to tomu, když v RPG nebo akční hře odklikneš cutscénu. Taky nic nevíš a jdeš hned střílet.

FPSka jsou to samé pořád dokola, protože se zlepšuješ a zlepšuješ. Nikdy není ta samá situace dvakrát, vždy musíš zareagovat jinak a tak mozek nedegeneruje, nýbrž získává notnou řadu podnětů potřebnou k zdravému fungování - reakční doba, přesnost, přemýšlení nad odlišnými situacemi.

To, že změním mapu neznamená odlišnou situaci. V podstatě máš pravdu - je těch situací několik: nepřítel vyběhne z levé strany, nepřítel vyběhne z pravé strany, nepřítel vyběhne zezadu, nepřítel na tebe skočí z nebe, nepřítel se vyhrabe ze země, nepřítel bude čekat ukrytý za bednou a čekat, až příjdeš z nějaké strany. Pak nám to ještě komplikuje to, jak rychle vyběhne a jestli se u toho bude krčit, nebo půjde normálně. Víc kombinací už horko-těžko najdeš, a když už, tak na tom nic nezmění. Když si vemu třeba zase to WoW, tak si spočítej, kolik je tam kouzel a jakými způsoby se dá útok odrazit - určitě ti vyjde mnohem více kombinací, o pár stovek/tisíců.

Jen nutno dodat, že jsou české servery a na těch se anglicky nenaučí zhola nic, pokud nechce platit (a to podle prvního příspěvku nechce) nějakých pár stovek za offik na WoW, kde je převážně anglicky mluvící komunita.

Tady se právě nejedná jen o komunitu. Ve hře oproti např. CS najdeš plno angličtiny, která je nutná už vůbec pro samotné hraní - např. popisky kouzel, zadání úkolů atp. V CS možná zjistíš, jak se anglicky řekne "najít server" a "ukončit hru". Pokud si tedy ve WoW nečetl popisky kouzel, nemohl ses dostat mezi lepší hráče, protože ti logicky nedošlo jaké kouzlo v dané situaci použít. To by taky vysvětlovalo, proč říkáš, že je to jen mačkání bindů.

Vysvětli mi ještě, prosím, jak se mozek procvičuje ten první měsíc/dva, kdy leveluješ postavu jako divý. Chodíš z místa A do místa B, ojediněle přes místo C, a děláš hloupé úkoly? Bez jakékoli interakce ze strany ostatních hráčů, bez jediné zmínky logiky.

Zase se budu opakovat - píšeš, jako kdybys to nikdy nehrál. Interakce ze strany ostatních hráčů může začít hned po zapnutí hry. Hra obsahuje plno úkolů, které jeden hráč nemá šanci splnit a proto si musí najít někoho, kdo s ním "vymyslí"/provede taktiku a pokusí se úkol zdolat. Ve hře si musíš vydělávat peníze, abys mohl nakoupit potřebné věci, což otevírá ekonomické myšlení. Musíš sledovat vývoj cen a podle toho nastavovat ty svoje. Prodáváš produkty, které nabízí plno lidí - potřebuješ vymyslet fintu, jak jich prodáš více atp. První měsíc/dva? Hra umožňuje vstup do PvP battlegroundu od levelu 10, který se dá udělat za den. Od levelu 15 je pak dostupná funkce Dungeon Finder, který spojí hráče a vydají se společně do dungeonů, ve kterých je nutné znát taktiky, jak zdolat bosse.

Navíc se pohybuješ v obřím otevřeném světě, objevuješ plno míst, které obohacují tvou fantazii (alespoň u mě to tak funguje). Už kolikrát jsem čerpal inspiraci z různých prvků z her, ať už se jedná o textury nebo o tvary nebo o něco úplně jiného. Nějaká mapa v CS, kde na sobě leží plno beden a mezi tím skáčou policajti nahánějící zakuklence v maskáčích mi fantazii moc nenaplní. :-)

Ať si každý hraje to, co mu nejvíce sedí. Člověku, který hledá určitý typ hry určitě neporadíš tím, že mu napíšeš, ať se na to vykašle a začne hrát něco jiného. To máš to stejný jako kdybych přišel k někomu, kdo rád hraje golf a řekl mu, že se na to má vykašlat a jít hrát hokej.

Uživatelský avatar
Clorky
Moderátor / člen HW týmu
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7032
Registrován: květen 10
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jakou MMORPG hru vybrat?

Příspěvekod Clorky » 12 led 2014 01:21

Dodám k tomu snad jen - hrál jsem na ofiku půl roku v kuse, 17-18 hodin denně. Byl jsem na tom dobře, v "žebříčku" vysoko. Potom přišlo uvědomění si, smazání postavy a odinstalace.
Přijít k někomu a říct, ať se vykašle na golf a začne hrát hokej je špatné přirovnáni, protože oba sporty jsou skvělým naplněním volného času. To WoW není.
Navíc, já taky neřekl, ať hraje jenom CSko. Koupil si BF, to mu přinese to samé - aktivaci mozku při reagování na dynamické jednání hráčů a rozdílných situací. Inspiraci či objevování míst najdeš i v Ghoticu, a tam je to podle mé ještě asi stokrát záživnější.
FPS her je mnoho a hratelností a přizpůsobením ze strany hráče se liší. MMORPG jsou všechny stejné.

Jakési přemýšlení u WoWka s ekonomikou je snad legrace... Od toho je tady SimCity.

Cokołi, co nabídne MMO dostaneš od kterékoli jiné hry v lepším, stabilním provedení. Ještě dodám, že jestli kooperativita a taktizování, tak Planetside 2.

lucaso84
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2698
Registrován: červen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jakou MMORPG hru vybrat?

Příspěvekod lucaso84 » 12 led 2014 08:39

Zkus hru Defiance je to MMO a je to podle seriálu. CZ/SK komunita nevím jestli tam je možná pár jedinců takže AJ si procvičíš dost. Nebo pak Lineage 2 na EU offiku tam neplatíš nic maximálně pokud bys chtěl 2x expy tak premium účet.
CPU: Intel Core i5 10400F 2,9GHz
OP: 16GB Kingston 2666MHz
GFX: GIGABYTE RX460 WINDFORCE OC 4G
MB: GIGABYTE B460M DS3H - Intel B460
HDD: Seagate Barracuda 7200.14 1TB
SSD: Samsung 860 EVO 500GB
Zdroj: Fortron HEXA+ 400W
Case: Evolveo Ray 4
OS: Windows 10 64bit
Chladič: Arctic Cooling Freezer 7 Pro Rev.2


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Jakou grafickou kartu RTX vybrat ?
    od rg999 » 05 zář 2023 11:27 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    6
    784
    od rg999 Zobrazit poslední příspěvek
    05 zář 2023 14:26
  • jaký pc vybrat po x letech
    od nbnut » 20 srp 2023 00:33 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    782
    od Karrex Zobrazit poslední příspěvek
    20 srp 2023 08:43
  • Který router vybrat?
    od HelFix » 23 říj 2023 20:09 » v Sítě - hardware
    11
    2287
    od HelFix Zobrazit poslední příspěvek
    06 lis 2023 21:33
  • Jaký router vybrat?
    od shippapi » 24 led 2024 11:21 » v Sítě - hardware
    4
    1019
    od zeus Zobrazit poslední příspěvek
    24 led 2024 14:40
  • Jaký zdroj mám vybrat k gpu?
    od qTomysw_ » 08 kvě 2023 01:23 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    750
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    08 kvě 2023 11:12

Zpět na “Hry”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti