Co první snížit při náročnosti hry?

A vše kolem nich…
(tipy na hry zdarma, dojmy, novinky..prostě vše co vás napadne)

Moderátoři: beather, Mods_senior

Uživatelský avatar
Vstrom650
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1014
Registrován: červen 14
Bydliště: Mladá Boleslav
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Co první snížit při náročnosti hry?

Příspěvekod Vstrom650 » 05 zář 2016 14:36

Ahoj, co první by člověk měl snížit ve hrách, když grafika už trošku nestíhá?
Jestli omezit vyhlazování, či nějaká ta zvětšení (150%) atd? Přecházím na QHD, tak už abych do budoucna věděl, co třeba poupravit. Teď na FHD mám většinou vše na max a nic neřeším, ale to teď asi skončí:)
Díky

Reklama
Vojta_
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 141
Registrován: srpen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Co první snížit při náročnosti hry?

Příspěvekod Vojta_ » 05 zář 2016 14:46

Nejvíc mi vždycky pomůže vypnout vsync a stáhnout vyhlazování, msaa je žrout a potom taky zastínění.

Uživatelský avatar
Vstrom650
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1014
Registrován: červen 14
Bydliště: Mladá Boleslav
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Co první snížit při náročnosti hry?

Příspěvekod Vstrom650 » 05 zář 2016 15:08

Vyhlazování jsem myslel, že je to MSAA, T.... a dalších asi 10 zkratek:). Stíny jsou jasný, to jsem vždy jako první dával pryč, ale už mi nebylo jasné to MSAA, TX... a další bejkárny.

vuLva
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5432
Registrován: prosinec 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Co první snížit při náročnosti hry?

Příspěvekod vuLva » 05 zář 2016 15:13

Dost pomáhá když lehce ubereš stíny a vyhlazování. Ale zatím jsem se na QHD@GTX1070 nesetkal s tím, že bych musel nějak rapidně ubírat na detailech aby se to dalo hrát. Samožřejmě nemůžeš mít vše nastaveno na hyper ultra. :-) To by už chtělo opravdu silnější kartu.
Fractal Design Define R6 TG (6x Noctua A14 ULN) - Intel Core i9-9900K @ 4,9GHz (Noctua D15S) - ASUS Z370 MAXIMUS X APEX - 16GB G.Skill Trident Z DDR4 4000Mhz - MSI GTX 1080 Ti Lightning Z 11GB (ACEX IV + 3x Noctua A9 PWM) - Samsung 960 PRO 512GB + ADATA SX8200 PRO 2TB + Samsung SpinPoint M9T 2TB - Corsair RM650X - 27" LG 27GL850 @ 144Hz + 24" DELL P2419H

Uživatelský avatar
Vstrom650
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1014
Registrován: červen 14
Bydliště: Mladá Boleslav
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Co první snížit při náročnosti hry?

Příspěvekod Vstrom650 » 05 zář 2016 15:23

A když vezmu MSAA, FXAA a další typy, jakou mají posloupnost? Je jasné, že když to bude 8x, že nejdřív snížíme třeba na 4x.
A zhruba od kolika FPS hrajete. Dost jsem četl, že někomu nestačí 40fps, někdo musí mít 100fps...

vuLva
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5432
Registrován: prosinec 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Co první snížit při náročnosti hry?

Příspěvekod vuLva » 05 zář 2016 15:28

Vyhlazování taky pomůže. SSAA umí dost vyždímat grafiku. Osobně pod 50fps nejdu jinak se na to nedá koukat.

Nějaká konkrétní hra? Nebo se ptáš všeobecně?
Fractal Design Define R6 TG (6x Noctua A14 ULN) - Intel Core i9-9900K @ 4,9GHz (Noctua D15S) - ASUS Z370 MAXIMUS X APEX - 16GB G.Skill Trident Z DDR4 4000Mhz - MSI GTX 1080 Ti Lightning Z 11GB (ACEX IV + 3x Noctua A9 PWM) - Samsung 960 PRO 512GB + ADATA SX8200 PRO 2TB + Samsung SpinPoint M9T 2TB - Corsair RM650X - 27" LG 27GL850 @ 144Hz + 24" DELL P2419H

Vojta_
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 141
Registrován: srpen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Co první snížit při náročnosti hry?

Příspěvekod Vojta_ » 05 zář 2016 15:37

Fxaa je podstatně méně náročný a v nějaký hře jsem viděl snad až x16 ale možná si to pletu s něčím jinym a u msaa x8. Jinak 50-60fps úplně v klidu hratelný.

Uživatelský avatar
Clorky
Moderátor / člen HW týmu
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7032
Registrován: květen 10
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Co první snížit při náročnosti hry?

Příspěvekod Clorky » 05 zář 2016 16:26

Pokud je možnost a hra podporuje, tak vypnout herní vyhlazování a stáhnout SweetFX nebo jen SMAA injector, odkazy ke stažení najdeš na Googlu. FPS impact v podstatě neexistuje a oproti FXAA nerozmazává.

Uživatelský avatar
Vstrom650
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1014
Registrován: červen 14
Bydliště: Mladá Boleslav
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Co první snížit při náročnosti hry?

Příspěvekod Vstrom650 » 05 zář 2016 16:44

Tak všemu rozumím až na Clorkyho příspěvek :-)

Uživatelský avatar
Clorky
Moderátor / člen HW týmu
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7032
Registrován: květen 10
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Co první snížit při náročnosti hry?

Příspěvekod Clorky » 05 zář 2016 19:29

Mluvíme-li o nějaké hře, která v sobě má možnost FXAA nebo MSAA, kde MSAA vezme polovinu FPS a FXAA nevypadá moc dobře, tak je třetí možnost, a to 3rd party knihovny, jako je smaa injector. http://mrhaandi.blogspot.cz/p/injectsmaa.html

Jednoduše knihovnu stáhneš a umístíš do adresáře se hrou. Ve hře vypneš anti-aliasing, hra využívá této knihovny. Jak píšu, minimální či žádný pokles FPS, přesto lépe vypadající než FXAA.

Druhá možnost je SweetFX.
http://reshade.me/sweetfx
https://sfx.thelazy.net/games/
Ten v sobě má možnost zapnout/vypnout SMAA či FXAA v jeho vlastním konfiguračním souboru. Instalace je potom stejná, jako u knihovny výše (injectsmaa). Prostě vložíš do adresáře se hrou. Neříkej, že si nejsi schopný si návod na Google najít.
Krom možnosti zapnout či vypnout vyhlazování, nabízí tato knihovna i změny vizuální stránky hry. Již nainstalovaný SweetFX a jeho konfigurační soubor nahradíš tím, který se ti bude líbit a je pro vybranou hru z odkazu druhého (sfx.thelazy.net).

Jak toto souvisí s tématem? Ptal ses, co první snížit při náročnosti hry. Odpověď je jednoznačně antialiasing, pokud hra disponuje MSAA a vypadá dobře, ale vypadá špatně při zapnutém FXAA (které se v podstatě stejně jako SMAA téměř nepodílí na poklesu FPS, avšak vypadá hůře), volba SMAA je jasná.

Takže vypnout AA ve hře, používat SMAA z odkazů výše a tím je jeden problém zažehnaný.
Dále sundat stíny z Ultra na Velmi vysoké či vysoké, v podstatě to nepoznáš. V hodně hrách taky stačí prostě hodit stíny na low a zbytek na ultra a hra běží konstantně plynule. Stíny ovlivňují FPS podobně, jako AA.

Uživatelský avatar
Vstrom650
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1014
Registrován: červen 14
Bydliště: Mladá Boleslav
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Co první snížit při náročnosti hry?

Příspěvekod Vstrom650 » 05 zář 2016 21:35

OK, díky za vysvětlení a Tvůj čas. To mi bohatě stačí;-)

Uživatelský avatar
Vstrom650
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1014
Registrován: červen 14
Bydliště: Mladá Boleslav
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Co první snížit při náročnosti hry?

Příspěvekod Vstrom650 » 07 zář 2016 14:48

Dnes jsem tedy vyzvedl nový monitor BenQ GW2765HE a opravdu pod označením HE prodávají monitor HT, takže místo 10t mě stál 8600,-
Monitor se mi ani nezdál, že je tak velký, ale po instalaci a prvním spuštění musím uznat, že 27" je dost velký moňák.
Menu v češtině se hodí, má to i nějaké ty profily (movie, game atd) ale vše dost kontrastní, tak hned jas šel na 30%.
Zkusil jsem hned nahodit BF4 a vše na ultra včetně MSAA (4x nebo 8x) HBAO atd a fps litají mezi 98-120fps, takže maximální spokojenost.
Jinak ani manželka si nevšimla, že je na stěně jiný monitor:)
Každopádně po příchodu do práce jsem najednou čuměl, jak ty naše 23" monitory jsou malé:)))))))


Zpět na “Hry”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů