DOOM - Vulkan API na AMD

A vše kolem nich…
(tipy na hry zdarma, dojmy, novinky..prostě vše co vás napadne)

Moderátoři: beather, Mods_senior

redkitten
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: prosinec 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

DOOM - Vulkan API na AMD

Příspěvekod redkitten » 14 led 2018 15:51

Zdravím,
používám GK od AMD a Vulkan mi dává mnohem lepší výkon, než OpenGL. Problém je ale v tom... Že mi nefunguje.

Jakmile jsem zjistil, že můžu použít Vulkan, šel jsem do nastavení a OpenGL přenastavil na Vulkan. Hra se ale ani nespustila.
Dobrá, nainstaloval jsem nejnovější ovladače (ty starší jsem používal kvůli lepšímu výkonu při hraní Overwatche :problem:)

Tentokrát se objevila místo intra jen černá obrazovka. Řekl jsem si že počkám. Nakonec, asi po minutě jsem se ocitl v hlavním menu. Nice. Dobrá, klikl jsem na kampaň, chtěl pokračovat. Načítání pozoruhodně rychlejší než s OpenGL. Jenže jakmile jsem se dostal k 100% a "spawnul" se, hra se zastavila. Prostě jenom freeznutý obraz zbraně, mapy atd, kde jsem padal po spawnu asi jenom 0.1sekundy, než se to zastavilo. Tohle se stane pokaždé, když hru zkusím znovu spustit. Navíc ještě občas se freezne už před uplným načtením hlavního menu. Jsou tam jenom 2 červené čáry a v rohu freeznutý kurzor. Navíc windows ani nehodí hlášení, že by DOOM přestal odpovídat, nebo tak něco. V task manageru, přes který to musím vždy vypnout klesne použtí CPU a GPU na 0% (DOOMu).

Možná se ptáte, jak vím, že mám lepší výkon s Vulkanem, když jsem hru prakticky ani nespustil. Zkusil jsem totiž zapnout multiplayer. Páni. Ten funguje... A ty FPSka! To jsem si myslel asi 5 sekund, než se to zase freeznulo.
Navíc když zapnu team deatmatch, tak se to pokaždé freezne v ten SPECIFICKÝ moment, kdy se má na platformách objevit postavy z mého týmu. Vždy se kolem mé postavy uprostřed stihne na 0.1sec objevit modrá "aura" a freeze... Vždy ve stejný moment :problem:

1) Při přeinstalaci GK ovladače jsem použil DDU v safe modu 2) zkoušel jsem vypnout steam overlay 3) zkoušel jsem vypnout integritu souborů na steamu 3) zkoušel jsem vymazat launch options 4) zkoušel jsem DOOMx64vk.exe spouštět jako správce.

NIkdy žádný výsledek. Opravdu už nevím, co mám dělat :huh: Budu rád za jakoukoliv radu, nebo tip.

Dxdiag:
------------------
System Information
------------------
Time of this report: 1/13/2018, 15:50:50
Machine name: REDKITTEN
Machine Id: {54613107-1E1F-4812-8D34-6675EA440155}
Operating System: Windows 10 Home 64-bit (10.0, Build 16299) (16299.rs3_release.170928-1534)
Language: Czech (Regional Setting: Czech)
System Manufacturer: Gigabyte Technology Co., Ltd.
System Model: H81M-S2H
BIOS: BIOS Date: 08/19/14 10:58:16 Ver: 04.06.05
Processor: Intel(R) Pentium(R) CPU G3220 @ 3.00GHz (2 CPUs), ~3.0GHz
Memory: 8192MB RAM
Available OS Memory: 8072MB RAM
Page File: 3664MB used, 5686MB available
Windows Dir: C:\WINDOWS
DirectX Version: DirectX 12
DX Setup Parameters: Not found
User DPI Setting: 96 DPI (100 percent)
System DPI Setting: 96 DPI (100 percent)
DWM DPI Scaling: Disable
---------------
Display Devices
---------------
Card name: AMD Radeon (TM) R7 370 Series
Manufacturer: Advanced Micro Devices, Inc.
Chip type: AMD Radeon Graphics Processor (0x6811)
DAC type: Internal DAC(400MHz)
Device Type: Full Device

Reklama
Uživatelský avatar
vagiclean
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 124
Registrován: listopad 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: DOOM - Vulkan API na AMD

Příspěvekod vagiclean » 25 led 2018 00:29

Hmm to je divný. Mám sice MSI radeonku R9 280 3G a úplně bez problému ještě s lepsima FPS to fachá.
Možná bych zkusil stáhnout nejakej jejich driver
https://www.khronos.org/vulkan/ nebo vyměnit kartu, nic jiného me nenapadá :/.

Uživatelský avatar
satik
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3509
Registrován: leden 15
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: DOOM - Vulkan API na AMD

Příspěvekod satik » 25 led 2018 01:22

Hru máš poslední verzi? Verify game integrity a případně reinstal jsi zkoušel?
PC: MSI RTX 4090 Suprim X, AMD Ryzen 9 7950x3D, ASUS Crosshair HERO X6670E, 64GB RAM@6000CL30, Fractal Define Torrent, Seasonic PRIME TX 1600W, SSD Seagate Firecuda 530 M2 2TB +
4TB + 4TB SATA Micron 5200 ECO
Periferie: Samsung Odyssey G9 Neo + 2x AOC AG271QG, Razer Deathadder, Ducky Shine7, Steelseries QcK+, Beyerdynamic MMX300, Valve Index

Uživatelský avatar
drobino
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 971
Registrován: září 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: DOOM - Vulkan API na AMD

Příspěvekod drobino » 25 led 2018 05:04

U dooma je na amd opravdu znatelny rozdil proto me mrzi ze vulkan nepouziva vice her. me delali problem nove ovladace. Nejlepe hra bezela tak na tri-ctyri verze stersi ovladace. Bohuzel uz nevim, ktera verze to byla presne.


Zpět na “Hry”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů