Fable -vypínání monitoru Vyřešeno

A vše kolem nich…
(tipy na hry zdarma, dojmy, novinky..prostě vše co vás napadne)

Moderátoři: beather, Mods_senior

Uživatelský avatar
Slegr
Level 3
Level 3
Příspěvky: 402
Registrován: září 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Fable -vypínání monitoru

Příspěvekod Slegr » 09 zář 2008 18:16

Zdravím,
koupil sem hru Fable I.Instalace proběhla v pohodě a bez chyb ale když načtu první kolo tak asi po 2 minutách se vypne monitor a svítí červeně jako by byl počítač vypnut. Hrát se dá dál slyším zvuky hry jen nejde monitor.Pokošel sem se různě nastavit rozlišení ale bez výsledně.Pak sem se koukal na Spořič obrazovky jesli tam náhodou není nastavené vypnutí napájení ale tam je vše OK nic tam není spuštěno.Reinstal nepomáhá!!!
Předem dík za odpovědi

PS: doufám že mi tu zas nikdo nebude psát ať se na Fable I vykašlu a ať si koupím Fable II ...

Reklama
Uživatelský avatar
Slegr
Level 3
Level 3
Příspěvky: 402
Registrován: září 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Fable -vypínání monitoru

Příspěvekod Slegr » 09 zář 2008 20:01

Nikdo neví?

Tholus
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 3081
Registrován: prosinec 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Fable -vypínání monitoru

Příspěvekod Tholus » 09 zář 2008 20:03

Kodeky máš?

Uživatelský avatar
fortret
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: červen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Fable -vypínání monitoru

Příspěvekod fortret » 09 zář 2008 20:19

Dělá to jen u této hry? Začal bych asi u grafické karty, zjistil bych teplotu a pro jistotu vyfoukal a zbavil prachu. Když z hry vyjedete tak monitor zůstává vyplí?
Asus P5E3, Intel Core 2 Duo E8400,Seagate 500GB ST3500320AS SATA-3G 32MB cache, Ati HD3870 512MB DDR4, 4x Corsair XMS3 DHX 1024MB 1333MHz DDR3,Logitech G15, Vista Ultimate x64

Uživatelský avatar
Slegr
Level 3
Level 3
Příspěvky: 402
Registrován: září 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Fable -vypínání monitoru

Příspěvekod Slegr » 09 zář 2008 20:26

Tommy4: kodeky mám dobré

fortret: teplota normální , pc je úplně čistý (prach) a monitor se zapne hned když dám ALT+F4= hra se vypne a monitor se zapne a vše běží v naprostém pořádku. Zkoušel sem teď i mnohem náročnejší hry a všechny OK krom Fable..

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Fable -vypínání monitoru

Příspěvekod Pic » 09 zář 2008 20:59

Ve hře může být chyba. Případně mrkni zda nenajdeš na netu nějaký patch k této hře.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
Slegr
Level 3
Level 3
Příspěvky: 402
Registrován: září 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Fable -vypínání monitoru

Příspěvekod Slegr » 09 zář 2008 21:19

Pic píše:Ve hře může být chyba. Případně mrkni zda nenajdeš na netu nějaký patch k této hře.

Taková volovina a mě to nenapadne :blush: nj se pozná odborník...všechna čest :lookround: teď ještě jesli to pomůže

Uživatelský avatar
Slegr
Level 3
Level 3
Příspěvky: 402
Registrován: září 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Fable -vypínání monitoru

Příspěvekod Slegr » 09 zář 2008 21:58

škoda že žádný patch neexistuje(aspoň sem nenašel jiný než PatchNoIntro)Chyba hry to by mě teda hooodně naštvalo když už jednou za 10let si udělám radost originální hrou.

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Fable -vypínání monitoru

Příspěvekod Pic » 09 zář 2008 23:25

Co to zkusit na jiném PC, pokud to je, jak říkáš originál. Nejprve bych ale zkusil odpojit PC od sítě a vypnout všechny ochranné programy (firewall, antivir atd.). Případně ještě hru odinstalovat a znovu po vyčištění registrů ji instalovat s vypnutými ochrannými programy.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
Mirek1
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2109
Registrován: červenec 07
Bydliště: Hradec Králové
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Fable -vypínání monitoru

Příspěvekod Mirek1 » 10 zář 2008 12:41

Z jedné diskuze..možná že tě to nakopne,možná ti to nic neřekne..no uvidíš
FABLE

Mám verzi hry ze série NXK, na 4 CD, hru nainstaluji a zpustím bezproblému, ale jen jednou. Abych to lépe vyjádřil popíšu situaci: Nainstaluji hru a spustím, vše probíhá korektně, ale jen do momentu kdy změním nastavení hry (ať už se jedná o zvuk, grafiku, či cokoliv jiného), jakmile toto učiním hra spadne zpět do systému a to samé učiní i při opětovném spuštění. Druhý případ je tento: nainstaluji hru a spustím, neměním žádné nastavení, místo toho rovnou zahájím novou hru, a světe div se vše funguje, problém se ale naskytne v momentu, kdy hru uložím (či neuložím, to je jedno) a vypnu, jakmile ji chci znovu spustit opět mne hra padá zpět do systému. Hledal jsem patch na inetu, ale bezvýsledně, takže jsem expedimentoval, přičemž jsem zjistil následující: jakmile hru poprvé spustím (po instalaci) jsem vyzván k založení profilu, který si vytvořím, tento profil však funguje jen do okamžiku než neco přenastavím v menu, nebo jen hru ukončím s tím že budu pokračovat později. Když je tento profil vytvořen (nezáleží na jeho pojmenování) tak se hra znovu nespustí, jakmile však profil ručně smažu (ze složky kam se ukládá), hra se znovu spustí, problé je tedy velmi pravděpodobně někde v profilu, nevím však co s tím dělat.

Ještě pro informaci uvedu sestavu na které jsem hru testoval. Notebook Acer Aspire 5101AWLMi (Turion 64 2GHz, 1GB RAM, 128MB Ati X1300, Win Vista 32b), PC (Sempron64 1.6Ghz, 1GB RAM, 128MB Ati X300, Win XP sp2), PC (Duron 1600, 512MB RAM, 64MB Ati R9200, Win XP sp2). Zvláštní je, že na poslední jmenované sestavě hra fungovala bez problému, takže mne napadá zda není problém v 64bit procesoru, protože jinak je vše v podstatě mnohem výše než jsou minimální požadavky.

Uživatelský avatar
Spyke
člen HW spec týmu
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4632
Registrován: duben 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Fable -vypínání monitoru

Příspěvekod Spyke » 10 zář 2008 12:55

Použil jsem strýčka Googla a mohu tě ujistit, že tento problém nemáš jen ty..

Prolezl jsem nějaká zahraniční fóra, avšak každému pomohlo něco jiného. Samosebou někomu taky nic. Tkž zde máš nějaké řešení:

* Hru spustit v kompatibilitě pro Windows 2000 (pravým -> kombatibilita).
* Před spuštěním Fable si nastav rozlišení obrazovky na 800x600, 16bit.
* Jestli máš WindowsBlinds, smaž je nebo alespoň vypni.
* Pokud používáš zvukovku SB, zakaž ji a použij tu integrovanou na desce.
* Ovladače GK si jistě zkoušel, jak nové, tak starší.
* Někdo hru spouští dokonce v SafeModu, aspoň to tam psali.
* Aktualizovat ovladač openAl.
* Nainstaluj nejnovější DirectX.
* V některých případech pomohlo přejmenovat složku 'video' na něco jiného, jako je třeba 'video1' - najdeš to ve složce se hrou.

Popř. zkus mrknou sem. A dej vědět, jestli něco z toho pomohlo.. :wink:
Prosím, pište česky! Čtěte příbalový leták a používejte Google.
* Na světě jsou dva druhy lidí, ti co mě mají rádi a ti co půjdou do pekla..
* Tak jsem infantilní, no a co? Každý je nějaký, někdo je třeba komunista..

Uživatelský avatar
Slegr
Level 3
Level 3
Příspěvky: 402
Registrován: září 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Fable -vypínání monitoru

Příspěvekod Slegr » 10 zář 2008 16:50

Mirek1- no v tom případě co si uváděl ty to aspoň padalo do systému mě se vypne napájení monitoru ale hru slyším dále až dám ALT+F4 tak se hra vypne a naskočí normál plocha...ale díky

Spyke-

* kompatibilita byla nastavena pro Windows 2000 = výsledek žádný
* nastavil sem rozlíšení na 800x600, 16 bit = výsledek žádný
* WindowsBlinds nemám
* zvukovku sem nezkoušel a nevím jak zakázat a taky zvuk při vypnutí monitoru jede...
* ovladače sem testoval a to nejnovější i starší
* jak to myslíš v SafeModu?
* OpenAl aktualzován = výsledek žádný
* mám Win Xp takže mám nejnovější DirectX 9 něco...
* přejmenování složky Video = místo 2 minut šlo hrát asi 12minut než se to vypno což je rekord :)

Pokoušel sem se to i kombinovat a nějak to nepomohlo... ale děkuju :)
Naposledy upravil(a) Slegr dne 10 zář 2008 20:16, celkem upraveno 1 x.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Hry”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 45 hostů