Co je to za podivný comp? (vyřešeno)

A vše kolem nich…
(tipy na hry zdarma, dojmy, novinky..prostě vše co vás napadne)

Moderátoři: beather, Mods_senior

Uživatelský avatar
Ender.E@seznam.cz
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: listopad 06
Bydliště: Karlovarsko
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Co je to za podivný comp? (vyřešeno)

Příspěvekod Ender.E@seznam.cz » 03 lis 2006 20:47

Zravím, nedávno jsem si koupil na radu svých přátel pc, abych mohl na net a zahrál si nějaké nové hry. měl jsem problémy s hrami a při zapojování netu mi tem týpek řekl(měl jsem comp u něj), že přeinstaloval windows, ale nějaká malá bota tam stále je, což neomezí pohyb na netu. avšak při hrách se děje toto: Warcraft 3+ten datadisk(asi od 5lidí)- vytvoří se postava, která nejde sejmout (bohužel ne ta moje), half live2- zasekne se, při střelbě z autom. zbraní, heroes of mm5- vypadne to po každém tahu, nedávno mne zaujal WoW, tak jsem si koupil orig. 5 instal. cd a při jejich instal. to háže pokaždé jinou chybu( po 2 dnech pokusu, nejdál cd3). Stáhl jsem si tedy z netu nějaké programy a ladil a optimalizoval co jsem mohl( snad správně), prgram dacris benchmarks 5,0 mi odstranil strašně chyb, tak jsem myslel, že je to tím, ale problém přetrvává. Jo, ještě se comp asi 5* za den bezdůvodně vypne nebo restartuje(jak kdy). Kde je problém? mám znovu přeinst. windows nebo je to v hardwaru, jak to zjistím? předem dík ( omlouvám se, já už ten dotaz položil, ale zřejmě do nevhodného fóra) :-(
ADM athlon (tm) 64 2800+
512 mb ram
1,81 Ghz
Gigabyte radeon 9600 pro
(Nikdo učený z nebe nespadl)

Reklama
Uživatelský avatar
Ender.E@seznam.cz
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: listopad 06
Bydliště: Karlovarsko
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Ender.E@seznam.cz » 03 lis 2006 21:21

Jen zkuším jak zaslat další odpověď ( nebo spíš dalšídotaz), pokud bude na co :wink:
ADM athlon (tm) 64 2800+

512 mb ram

1,81 Ghz

Gigabyte radeon 9600 pro

(Nikdo učený z nebe nespadl)

Uživatelský avatar
Minor
Level 2
Level 2
Příspěvky: 241
Registrován: květen 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Minor » 03 lis 2006 22:26

je možný, že máš slabej zdroj, jaký má výkon? [W]

Uživatelský avatar
Ender.E@seznam.cz
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: listopad 06
Bydliště: Karlovarsko
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Ender.E@seznam.cz » 03 lis 2006 23:18

tím bych asi odstranil to častý vypadávání, comp jsem koupil od firmy eD sytem Czek a.s., což vypadá na solidní firmu, takže to snad neudělali blbě( možný je všechno). Bohužel se mi tu motala spousta lidí, takže se mi ztratili některý papíry ke kompu. Pokusím se ten údaj zjistit zatím dík
ADM athlon (tm) 64 2800+

512 mb ram

1,81 Ghz

Gigabyte radeon 9600 pro

(Nikdo učený z nebe nespadl)

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 03 lis 2006 23:21

Otestovat pořádně paměť - memtestem.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
Ender.E@seznam.cz
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: listopad 06
Bydliště: Karlovarsko
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Ender.E@seznam.cz » 04 lis 2006 11:57

Test memtestem: nejprve jsem nechal "all unused ram", coverage se mi přehouplo přes 100, tak jsem si myslel, že to budou promile ale i na litru běžel dál (asi by běžel furt, když hledá něco co tam asi není)Zadal jsem 512 a coverage bylo 0,1 po hodině a 0,2 potřech hodinách. nevím jestli je účel dostat se na 100, ale ten čas by byl strašnej a navíc by se to určitě někdy restartovalo. Snad je to dostačující 3hodiny, 0 errors.
ADM athlon (tm) 64 2800+

512 mb ram

1,81 Ghz

Gigabyte radeon 9600 pro

(Nikdo učený z nebe nespadl)

Uživatelský avatar
Ender.E@seznam.cz
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: listopad 06
Bydliště: Karlovarsko
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Ender.E@seznam.cz » 04 lis 2006 12:01

Oprava, jede to asi 0,1% za hodinu a teď to vypadlo. Čas 6,5 hodiny, overage 0,7%. tak nevím :-(
(upravil jsem to takže je 15.36)
ADM athlon (tm) 64 2800+

512 mb ram

1,81 Ghz

Gigabyte radeon 9600 pro

(Nikdo učený z nebe nespadl)

Uživatelský avatar
Ender.E@seznam.cz
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: listopad 06
Bydliště: Karlovarsko
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Ender.E@seznam.cz » 04 lis 2006 17:31

Tak co lidi, nějakej nápad co s tím? ( vím ,že asi otravuju, ale víte jak to je. Chtěl bych to mít v cajku ne bo aspoň na tom dělat) :-(
ADM athlon (tm) 64 2800+

512 mb ram

1,81 Ghz

Gigabyte radeon 9600 pro

(Nikdo učený z nebe nespadl)

Uživatelský avatar
Ender.E@seznam.cz
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: listopad 06
Bydliště: Karlovarsko
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Ender.E@seznam.cz » 08 lis 2006 20:09

Zdravím, to jsem zase já. Měl jem tu pomoc, takže jsme znovu přeinstalovali windowsy. Žádný hry tu teď nemam (takže nevím jaká je jinak změna), kromě toho origin. WoW. Neví někdo jak tam dostat aspoň tohle, protože: 1- Hází to zase pokaždý jinou chybu (při instal.)
2-Načetl jsem to přes cloneCd a instal. přes daemon tools (taky to hází chybu)
3-Když se to instal. na jiným kompu, tak je to bez problémů(dokonce stejný typ mechaniky)
????? Předem díky
Naposledy upravil(a) Ender.E@seznam.cz dne 09 lis 2006 12:52, celkem upraveno 1 x.
ADM athlon (tm) 64 2800+

512 mb ram

1,81 Ghz

Gigabyte radeon 9600 pro

(Nikdo učený z nebe nespadl)

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 08 lis 2006 21:32

Je několik možností. Buď je vadná některá komponenta PC, nebo špatné či poškozené ovladače, nebo poškozené samotné Windowsy, a nebo špatně nastavený Bios. Pokud tomu nerozumíš, pozvi si přítele, který to skutečně ovládá, protože to chce postupovat systematicky k odhalení příčiny, těch problémů. S Tebou se špatně komunikuje.Vyjádření "hází to nějakou chybu" nepomůže odhalit příčinu. Jestliže jsi hru instaloval z virtuální mechaniky mohla hlásit chybu v instalačním souboru nebo něco jiného. Může být vadné CD atd. Chce to uvádět přesně hlášenou chybu, jen tak se lze něčeho rozumného dopátrat. Zvaž, moji radu požádat o pomoc zkušeného přítele, ale skutečně znalého ne, že to už jednou dělal ap.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
Ender.E@seznam.cz
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: listopad 06
Bydliště: Karlovarsko
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Ender.E@seznam.cz » 09 lis 2006 00:10

To je to, když tomu člověk moc nerozumí, tak to i špatně popíše a pak není jak poradit, to je jasný. Zařídím se podle Tvé rady a zkusím někoho zkušeného pozvat, avšak než někoho seženu rád bych využil ještě této možnosti, pokud to jde?, a proto zde uvádím konkrétní popis chyb: Vždy to píše "sorry the instalacion failed" pak následuje "patch data is bad,(source crc mimatch:63140064/-1522889755) (bnu update: ptcapply)" nebo "the instaler was unable to read file"unknown". this error may be caused by problems with media or drive at -- for example, asacred or dirty cd rom/dvd rom, hard drive coruption, or a networking problem while downloading the instaler.(the data being read was "repack-mpq\data#terrain.mpq\world\maps\azeroth\azeroth-33-31.adt", and the error code was 38.) if this problem persist, contact blizzard tech. support.(mpqfile..read) nebo "Patch data is bad .(sorce crc mismatch: 6480022842/941384) (bnupdate::ptc apply) atd. Doplňující iformace: cd jsou čistá a jinde jdou. Cd rom načítá bez problémů , jen tohle ne. ???????
ADM athlon (tm) 64 2800+

512 mb ram

1,81 Ghz

Gigabyte radeon 9600 pro

(Nikdo učený z nebe nespadl)

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 09 lis 2006 14:38

Pokud instaluješ hru z CD nebo DVD mechaniky a máš ji určitě bez závady, tak máš vadné CDéčko, které systém nemůže pro chyby přečíst (tomu odpovídá i chybové hlášení, pokud tomu dobře rozumím). Přesvědčíš se tak, že zkusíš instalovat nějakou hru z originálního CD. Domnívám se, že jsi i systém instaloval z CD a další programy a o nich nepíšeš, že hlásily nějaké chyby.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!


Zpět na “Hry”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti