Co je to za podivný comp? (vyřešeno)

A vše kolem nich…
(tipy na hry zdarma, dojmy, novinky..prostě vše co vás napadne)

Moderátoři: beather, Mods_senior

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 09 lis 2006 14:45

Podle všeho používáš hru s crackem a ještě k tomu asi špatně komprimovanou a špatně vypálenou. Podle výpisu chyby neodpovídá ani kontrolní součet (crc).
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Reklama
Uživatelský avatar
Ender.E@seznam.cz
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: listopad 06
Bydliště: Karlovarsko
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Ender.E@seznam.cz » 09 lis 2006 16:28

Hra, o které je řeč, je originál na pěti cd přímo od výrobce f. Blizzard entertainment s game manuálem a přístupovými kódy. Ty problémy ve windous - Nejprve, když jsem počítač zakoupil instaloval mi je kluk(který mi byl doporučen jako odborník) z mého orginál. cd. Těch chyb jsem si nejprve nevšiml, postupně se však objevovaly(některé viz 1. příspěvek). Když mi nedávno zapojoval jiný týpek (označme ho -druhý) internet, vše jsem mu sdělil a on usoudil, že je třeba přeinstal. windows a chtěl moje orig cd a já ho neměl (Ten první mi sdělil, že mi je vrátil, a že při dalších problémech doporučuje reklamaci. Bohužel cd nikde. Vše jsem prohledal a pokud si nejsem jistý nikoho neobviňuji.) Druhý-poskytovatel internetu, nebo co ho připojuje-nainst. windows ze svého zdroje, ale comp se choval stejně. Do třetice (protože problémy přetrvaly, jsem si nebyl jistý, zda tak učinil), nainst. wind. s mou asistencí bratr, který to ovládá, bohužel teď již z vypálené verze(zadal číslo, co mám uvedeno na compu) Ten problém je, ale stejný (jakoby byl někde hlouběji, tak mi to připadá, někde, kde, ať nainst. wind. jaký chceš už chyba je.) budu pečlivě sledovat chybová hlášení a pokusím se je napsat. Zatím mně zaráží neustálé obnovováni registru po každém zapnutí compu, ale to tam bylo od začátku. Zatím děkuji za trpělivost
ADM athlon (tm) 64 2800+
512 mb ram
1,81 Ghz
Gigabyte radeon 9600 pro
(Nikdo učený z nebe nespadl)

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 09 lis 2006 17:17

Tvoje poslední informace úplně mění situaci. Pokud se chyba opakuje od samého začátku vypadá to na chybu některé komponenty v PC, nebo chybného ovladače. Nejprve se podívej: Ovládací panely - Nástroje pro správu - Správa počítače - Správce zařízení, zda není někde žlutý vykřičník nebo jiná hláška, či některá komponenta, jež máš v PC nechybí.
Potom: Start - Tento počítač - klik pravým tlačítkem myši na disk se systémem t.j. zpravidla C a zvolit Možnosti - Nástroje - zkontrolovat - na záložce pak zaškrtnout obě možnosti a spustit. Zobrazí se hláška zda chceš kontrolu spustit při příštím restartu PC - dej OK. Musíš PC restartovat, kontrola proběhne až po restartu.
Pokud se objeví nějaké chybové hlášky, tak je sem napiš.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
Ender.E@seznam.cz
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: listopad 06
Bydliště: Karlovarsko
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Ender.E@seznam.cz » 09 lis 2006 19:03

1- Pouze žlutý otazník: další zařízení, Multimedialní adaptér, multimediální video adaptér. ( všechno jsem rozklikal a zdá se, že jinde nic nechybí.)
2- fáze 1 (ověř. souborů) dokončeno
fáze 2 (rejstří.) dok.
fáze3 (popisovače zabezp.) dok.
fáze4 (data souborů) dok.
fáze5 (volné místo) dok.
- žádné chybové hlášení
Doplňující infirmace: jestli to má vliv - před instalací windows jsme disk zformátovali
ADM athlon (tm) 64 2800+

512 mb ram

1,81 Ghz

Gigabyte radeon 9600 pro

(Nikdo učený z nebe nespadl)

Uživatelský avatar
hroch123
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1363
Registrován: březen 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod hroch123 » 09 lis 2006 19:17

A co takhle blbě nastavenej procesor, myslím tím že může být od počátku moc nataktovaný a pak by to vše odpovídalo, takže vlez do biosu a dej obnovit standardní nastavení. Aspoň poznáš co Ti to opravdu prodali za procesor, třeba to není ani Athlon 2800.

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 09 lis 2006 20:09

Máš vůbec nainstalován ovladač ke grafické kartě, nebo k audio kartě? V počítači máš nějaké zařízení bez ovladačů, proto ten otazník. Je tam vidět grafická a zvuková karta?
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 09 lis 2006 20:11

Zformátování před instalací windows je v pořádku, ale zvolili jste rychlé nebo normální. Normální je lepší i když trvá déle.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
Ender.E@seznam.cz
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: listopad 06
Bydliště: Karlovarsko
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Ender.E@seznam.cz » 09 lis 2006 23:53

Byl tu týpek č. 4. Přečetl si to všechno( tedy ještě než se ozval Pic), stáhl to nataktování na 1,6 GHz, (nezmínil se jestli je to opravdu Athlon 2800+, ale to zjistím), překvapily ho taky ty otazníky, ale pospíchal. Nelíbilo se mu však chování cd rom(myslí, že je špatná, nebo možná kabel.) Ale zpět k těm ovladačům, ve správci zařízení jsou, kromě těch otazníků, klávesnice, myši atd., také tato zařízení :SAMOSTATNĚ-Nvidea network bus enumerator, pod GRAFICKE ADAPTERY-gigabyte radeon pro-secondary(omega 3.8.252) a gigabyte radeon pro (omega 3.8,252), pod SITOVE ADAPTERY- nvidea nforce networking controler, pod RADICE SCSI A RAID- nvidia nforce (tm) ata raid class controler a scsi/raid host conroler. (ostatni znam, jestli nejsou tady, tak to tam nebudou). Napadá mně, jestli jsme na ně nezapomněli, po přeinst. windows. (pokud to není něco z toho , co jsem vypsal)
To formátování bylo bohužel to rychlé.( Zatím se pokusím půjčit si jinou cd rom, ať je jistota, že to není tím, nebo, že je.)Ještě jedna věc, dlužím ten zdroj, ale zezedu je napsné jen napětí(V), ale o výkonu ani slovo.
ADM athlon (tm) 64 2800+

512 mb ram

1,81 Ghz

Gigabyte radeon 9600 pro

(Nikdo učený z nebe nespadl)

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 10 lis 2006 00:36

Neuvádíš zvukovou kartu, to je asi chybějící ovladač. Jinak mi je divné, že snižoval takt. Je to důvěrohodný člověk, ten "týpek". To vypadá na přetaktovaný procesor - čili podvod a pak by bylo jasné to nestabilní chování.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod guest » 10 lis 2006 01:26

Já bych postupoval asi takto:
1/ bios- nastavit základní nastavení
2/ovladače-pokud je tam ten otazník opravit
3/pokud to nepomůže tak celý W přeinstalovat

Uživatelský avatar
Ender.E@seznam.cz
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: listopad 06
Bydliště: Karlovarsko
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Ender.E@seznam.cz » 10 lis 2006 13:39

Zapoměl jsem zřejmě toto ( hledal jsem grafiku): ŘADIČE ZVUKU A VIDEA A HERNIHO ZAŘÍZENÍ-realtex ac'97 audio, starší zvuk. uvladače, videokodeky, zařízení pro digitalizaci videa v režimu legacy, zvukové kodeky.(všude-zařízení pracuje správně). Neustále mi nabíhá - nalezen nový hardware, když to dám(nějaký průvodce nastavení), tak se dostanu až k "instalaci tohoto hardwaru nelze dokončit , hardware nebyl nainstal.,protože průvodce nemůže nalézt nezbytný software." (týká se to toho multimed. adaptéru). Nemůže to být web camera?, tu jem tam měl, ale už ji nepoužívám, třeba to je ňák v paměti, nebo foťák dával jsem tam fotky.Ale kde vzít ten software, když nevím k čemu. To nastavení v biosu jsem dal zpátky na 1,81Ghz, ale chci se zeptat, když dám to základní nastavení, nerozhážu něco co je nastavený na současný stav compu? Ještě, když dám odinstal. těch otazníků(ve správci zař.), tak zmizí, ale když se tam vrátím, tak tam znovu jsou. Také jsem zapojil jinou cd rom(a přitom si všiml, že zdroj je 350W) a zkusil inst. WoW, ale zase ta chyba(Sorry the instal. failed..............error code38), takže romkou to asi není. Podívám se ještě na ty otazníky. zatím dík všem :lama:
ADM athlon (tm) 64 2800+

512 mb ram

1,81 Ghz

Gigabyte radeon 9600 pro

(Nikdo učený z nebe nespadl)

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 10 lis 2006 14:59

Nemáš ještě mimo integrované zvukovou kartu v PC, nebo i integrovanou grafickou kartu na základní desce?
Jestli jsi instaloval nějaké programy pro fotoaparát nebo kameru, tak je zkus odinstalovat přes přidat a odebrat v ovládacích panelech, tedy pokud je nebudeš používat. Nebo nemáš náhodou TV kartu v PC?
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!


Zpět na “Hry”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů