Co je to za podivný comp? (vyřešeno)

A vše kolem nich…
(tipy na hry zdarma, dojmy, novinky..prostě vše co vás napadne)

Moderátoři: beather, Mods_senior

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 10 lis 2006 15:11

Kde bydlíš? Pro trochu anonymity uveď jen bývalé okresní město.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Reklama
Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 10 lis 2006 16:01

Pokud se Ti při startu PC zobrazuje LOGO, tak Ti zakrývá informace. Podívej se do Biosu a najdi tam následující: "Full Screen LOGO Show" a změň na "disabled". Nezapomeň nakonec "Save & Exit Setup".
Pak po startu se Ti zobrazují základní informace o PC. Po zobrazení stiskni klávesu " Pause Break" a můžeš si to v klidu prohlédnout. Pak můžeš libovolnou klávesou spustit pokračování náběhu PC.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
Ender.E@seznam.cz
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: listopad 06
Bydliště: Karlovarsko
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Ender.E@seznam.cz » 10 lis 2006 16:21

Koukal jsem dovnitř kompu a porovnával s plánkem"display of Reaer Panel of Case" :Myš,klávesnice (malá krabička - zapojeno), comA,comB,paralel port ( nezapoj.) / internet(strední krab.-zapojeno) / Internet2(není vůbec) / mictofon,line in ,line out(malá, nezapojeno) / monitor (destička-zapoj.) / asi TV (destička a na ní karta "winfast tv 2000xp"- nezapojeno)/větrák/zlatá věc s nápisem gygabite/ cd rom (zapoj) / disketovka(zapoj.) a dole pod disketovkou asi procesor. Ještě podélná, malá destička, jedna ze tří možných, takže asi paměť(ddr). "zapojeno" míním kabely, tzv. destičky jsou na hlavní desce Ga-k8ns.Jinak zdroj a malá kulatá "lithium batery". Ještě vývod do beden. To je snad všechno. (to je v klidu, Nejdek)
Naposledy upravil(a) Ender.E@seznam.cz dne 10 lis 2006 18:30, celkem upraveno 1 x.
ADM athlon (tm) 64 2800+
512 mb ram
1,81 Ghz
Gigabyte radeon 9600 pro
(Nikdo učený z nebe nespadl)

Uživatelský avatar
Ender.E@seznam.cz
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: listopad 06
Bydliště: Karlovarsko
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Ender.E@seznam.cz » 10 lis 2006 16:44

Bohužel " full screen LOGO show", jsem nenašel, ale jsou tam možnosti, kam se nedostanu, kvůli heslu. Já se na to mrknu a vypíšu Ti nastavení v tom BIOSu.
ADM athlon (tm) 64 2800+

512 mb ram

1,81 Ghz

Gigabyte radeon 9600 pro

(Nikdo učený z nebe nespadl)

Uživatelský avatar
Ender.E@seznam.cz
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: listopad 06
Bydliště: Karlovarsko
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Ender.E@seznam.cz » 10 lis 2006 18:10

STANDART CMOS FEATURES: (non) všude kromě - Ide channel 0 master (wdc wd 1600jb-22gvco) a Ide chan. 1 mast. (hl-dt-st dvd ram csa-), drive A (1,44 , 3,5"), halt on (all,but keyboard). ADVANCED BIOS FEATURES: Hard disk boot priority- 1. cho m: wdc wd 1600jb-zzgvco, 2. bootable add - in cards, First boot device (flopy), second boot dev. (hard disk, třetí (cd rom), boot flopy seek (disabled), password check (setup), init display first (agp) INTEGRATED PERIPHERALS: Ide funkcion setup-všude (disabled), jen ide raid (enabled), On chip primary pci ide(ena.), on chip second. (ena), on chip lan(nvidia) (auto), on chip lan boot rom (disa), usb host controler (v1.1+v2.0), usb keyboard a myš support (disa), serial-ata 2 (integral php) (disa), ac 97 audio (auto), on board serial port1(3f8/irq4), on board serial port2 (2f8/irq3), on board paralel port mode (spp), ecp mode use dma 3-zeleně-, ide dma transfer (ena). POWER MANAGMENT SETUP: acpi suspend type (s1(pos)), soft off by pwr-bttn (instant-off), ac back funkcion (soft-off), zeleně: daz of month alarm (everyday), time alarm 0:0:0, kb power on password enter, Ostatní položky jsou (disa). PnP/PCI CONFIGURATINS: všechno (auto). PC HEALT STATUS: údaje o teplotě a asi otáčkách-zeleně, ostat údaje (diabl).
ADM athlon (tm) 64 2800+

512 mb ram

1,81 Ghz

Gigabyte radeon 9600 pro

(Nikdo učený z nebe nespadl)

Uživatelský avatar
Ender.E@seznam.cz
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: listopad 06
Bydliště: Karlovarsko
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Ender.E@seznam.cz » 10 lis 2006 18:25

FREQUENCY/VOLTAGE CONTROL: cpu over clock in Mhz (200), agp over cloc in Mhz (66), k8 cpu clock ratio (*9 1800Mhz, je to nejvyšší mžnost), ostatní (normal). TOP PERFORMANCE: (disa). LOAD OPTIMIZED DEFAULTS-asi nějaké nastavení.SET SUPERVISOR PASSWORD-chce heslo, SET USER PASSWORD-taky heslo (neměl bych ho zadávat já?). naposled EXITy(se savem a bez). Zeleně- buď nejde nastavit nebo chce heslo. No, je to dost nepřehledný, ale kdo to zná, tak se v tom snad vyzná. Doufám, že tahle makačka něčemu apoň trochu pomůže. :bigups:
ADM athlon (tm) 64 2800+

512 mb ram

1,81 Ghz

Gigabyte radeon 9600 pro

(Nikdo učený z nebe nespadl)

Uživatelský avatar
Ender.E@seznam.cz
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: listopad 06
Bydliště: Karlovarsko
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Ender.E@seznam.cz » 10 lis 2006 22:24

Provádím různé testy. Hnet info benchmarkem- všechno zhruba odpovídá compům stejné třídy(to je můj dojem). ale tohle mně zarazilo: test pevného disku (rych. čtení v kB + 100 000 000/rychlost přístupu) Ńejvýš je tam Seagate st+31 2006A, 120 GB, ata 100,ntfs, win 2000, p4 2,6Ghz a ten má 56 919(oranžové). Mému kompu to změřilo 1566211 (je to červené a v tom čísle jsem se nezpletl) Nevím, ale zdá se mi to nějak podivné.?????????? :shock:
ADM athlon (tm) 64 2800+

512 mb ram

1,81 Ghz

Gigabyte radeon 9600 pro

(Nikdo učený z nebe nespadl)

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 10 lis 2006 22:30

Jestliže jsi nezadal heslo Ty při instalaci, tak jedině ten kdo Ti to instaloval, ale pak Ti je měl sdělit. Jestli jsi koupil počítač již s instalovanými Windowsy mohl jej tam dát ten prodejce a pak jej máš možná napsaný někde na "bedně". Jinak zjištění hesla není snadné. Zkoušel jsi jen od entrovat prázdné okénko, prostě nic v něm nevyplňovat. Napiš mi přesně název základní desky já si zkusím stáhnout z netu manuál.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
Ender.E@seznam.cz
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: listopad 06
Bydliště: Karlovarsko
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Ender.E@seznam.cz » 10 lis 2006 22:54

Hesla tam již jsou- nepustí mě to. S těmi papíry to bude složitý byl jsem dost lehkovážný a pořádek není zrovna mým přítelem (myslel jsem - koupím comp a zapnu a jedu). Musím se nějak dopátrat toho prvního maníka, ale nejprve bych chtěl získat a utřídit si veškeré informace, abych mohl něčím argumentovat, asi to s ním nebude lehké a co jsem kdysi zaslechl, tak se snad i odstěhoval( no to není tak dávno) Tady je ta deska: Ga-k8NS (rev 2,0) výrobce: nforce3 motherboard(nejspíš) a nějaká serie(nebo firma?) : K8 Triton series. (mám tu manuál)
ADM athlon (tm) 64 2800+

512 mb ram

1,81 Ghz

Gigabyte radeon 9600 pro

(Nikdo učený z nebe nespadl)

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 10 lis 2006 23:22

Je to tato: Gigabyte GA-K8NS Ultra-939 - nForce3 Ultra?
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
Ender.E@seznam.cz
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: listopad 06
Bydliště: Karlovarsko
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Ender.E@seznam.cz » 11 lis 2006 13:09

Ještě zpět k těm heslům, naštěstí jsem se unáhlil a opakovanou volbou jdou ta hesla zadat(takže údaje o biosu by měla být kompletní, ale kde je ten "full screen.,..")K té desce, stavěl se tu bratr a dal sem pro Tebe odkaz na tuto desku http://www.gigabyte.de/Products/Motherboard/Products_Overview.aspx?ProductID=2354. Dále říkal, že ovladače jsou aktualizovány. Jiný název té desky než Ga-K8 NS (rev. 2,0), jsem nikde nenašel.
ADM athlon (tm) 64 2800+

512 mb ram

1,81 Ghz

Gigabyte radeon 9600 pro

(Nikdo učený z nebe nespadl)

Uživatelský avatar
Ender.E@seznam.cz
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: listopad 06
Bydliště: Karlovarsko
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Ender.E@seznam.cz » 11 lis 2006 13:28

Ender.E@seznam.cz píše:Provádím různé testy. Hnet info benchmarkem- všechno zhruba odpovídá compům stejné třídy(to je můj dojem). ale tohle mně zarazilo: test pevného disku (rych. čtení v kB + 100 000 000/rychlost přístupu) Ńejvýš je tam Seagate st+31 2006A, 120 GB, ata 100,ntfs, win 2000, p4 2,6Ghz a ten má 56 919(oranžové). Mému kompu to změřilo 1566211 (je to červené a v tom čísle jsem se nezpletl) Nevím, ale zdá se mi to nějak podivné.?????????? :shock:


Chtěl bych to mít v pořádku, ale zatím je to záhada , tak aspoň zkouším ty testy. Nevím, proč to tak vyjelo, ale opakováním testu se to pohybuje zhruba okolo 68 000, ale stále je to červené.(asi to ovlivňují, nějaké momentální, mně neznámé faktory) Třeba to není ani důležité.
ADM athlon (tm) 64 2800+

512 mb ram

1,81 Ghz

Gigabyte radeon 9600 pro

(Nikdo učený z nebe nespadl)


Zpět na “Hry”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů