Co je to za podivný comp? (vyřešeno)

A vše kolem nich…
(tipy na hry zdarma, dojmy, novinky..prostě vše co vás napadne)

Moderátoři: beather, Mods_senior

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod El Diablo » 11 lis 2006 16:24

Nevím jestli sem to nepřehlídnul al ezdá se mi že nemáš nainstalovaný TV tuner winfast tv 2000xp... To by mohl být ten nový hardware... Zkus v biosu spustit "LOAD OPTIMIZED DEFAULTS" to je optimální nastavení pro desku kdy by mělo všechno fungovat...
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

Reklama
Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 11 lis 2006 17:46

Zkus u toho otázníku kliknou a dát aktualizovat ovladač a do mechaniky cd vlož Cdéčko ke grafické kartě, měl by na něm být ovladač pro TV. Pokud si s tím neporadíš restartuj PC a v Biosu nastav "Load BIOS Setup Defaults" a pak F10 nebo "Save & Exit Setup", jak Ti radí El Diablo.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 11 lis 2006 17:59

Stáhl jsem si ten manuál k Tvé desce a tam mimo jiné uvádějí, že musíš mít zapojený i ten 4 pinový konektor pro CPU, jinak PC nemusí naběhnout. Dále doporučují zdroj 300 W a raději větší. Ty závady se zatuhnutím a padaním PC můžou být právě z toho důvodu. Doporučuji kvalitní zdroj. Ještě dota: jaký máš HD SATA nebo ATA?
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
Ender.E@seznam.cz
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: listopad 06
Bydliště: Karlovarsko
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Ender.E@seznam.cz » 11 lis 2006 20:58

El Diablo píše:Nevím jestli sem to nepřehlídnul al ezdá se mi že nemáš nainstalovaný TV tuner winfast tv 2000xp... To by mohl být ten nový hardware... Zkus v biosu spustit "LOAD OPTIMIZED DEFAULTS" to je optimální nastavení pro desku kdy by mělo všechno fungovat...


Tato možnost mi byla již naznačena, ale doposud jsem váhal, protože jsem slyšel názor, že některé compy mají aktuální nastavení pro jedtotlivé componenty, a že tím optimálním nastavením to můžu rozházet. Rád bych byl Tebou (nebo Picem) ujištěn, že má obava je lichá a mhohl to v klidu nastavit.
Naposledy upravil(a) Ender.E@seznam.cz dne 11 lis 2006 21:19, celkem upraveno 2 x.
ADM athlon (tm) 64 2800+
512 mb ram
1,81 Ghz
Gigabyte radeon 9600 pro
(Nikdo učený z nebe nespadl)

Uživatelský avatar
Ender.E@seznam.cz
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: listopad 06
Bydliště: Karlovarsko
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Ender.E@seznam.cz » 11 lis 2006 21:02

Pic píše:Stáhl jsem si ten manuál k Tvé desce a tam mimo jiné uvádějí, že musíš mít zapojený i ten 4 pinový konektor pro CPU, jinak PC nemusí naběhnout. Dále doporučují zdroj 300 W a raději větší. Ty závady se zatuhnutím a padaním PC můžou být právě z toho důvodu. Doporučuji kvalitní zdroj. Ještě dota: jaký máš HD SATA nebo ATA?


Zde jsou požadované informace: zdroj 350W, hd-ATA .Dále bych se chtěl s Tebou
podělit o mé domněnky týkající se této možnosti(příčina-zdroj:Pokud by zdroj
nebyl postačující, nerozjel bych komp vůbec, pokud vypadává jen v určitou chvíli,
musí být přetížen(jeden(nebo více) komponentů má velké energet. nároky, tedy zřejmě
pracuje více nebo až na max., ale comp spadne i ve chvíli, kdy běží pouze
Windows. ?? Pokud však chceš prověřit tuto možnost plně do detailů,
jsem Ti samozřejmě k dispozici.Doplňující informace: instal. jsem program na sledování využítí Ram a
to se pohybuje v rozmezí zhruba 20-30%(Zatím. Zkusím spustit více věcí a sledovat to.)
Dále v okně, vytvořeném při spuštění funkce "ctrl+alt+delete), se také ukazuje využití procesoru.
Z niceho nic(jely pouze win) to vyskočilo na 85% a spadlo spátky na nulu. (Co kdyby šel přes 100)
Jenže nevím, kdy vypadne a nemůžu stále jen civět na tu tabulku.
Naposledy upravil(a) Ender.E@seznam.cz dne 11 lis 2006 23:33, celkem upraveno 1 x.
ADM athlon (tm) 64 2800+

512 mb ram

1,81 Ghz

Gigabyte radeon 9600 pro

(Nikdo učený z nebe nespadl)

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 11 lis 2006 21:13

Zkus v Biosu nastavit : "Load Optimize Default" a pak "Y". Bios by měl automaticky rozpoznat nejlepší nastavení pro spuštění. Jinak u toho můžeš sedět a asi stejně nic nezjistíš. Pokud chceš mít jistotu původního nastavení tak si to musíš všechno zapsat, aby jsi to mohl znovu nastavit. Ještě je tam ten žlutý otazník?
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
Ender.E@seznam.cz
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: listopad 06
Bydliště: Karlovarsko
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Ender.E@seznam.cz » 11 lis 2006 21:43

Nastavil jsem požadované nastavení- dole v BioSu se objevilo "System will be set in best performance configuration", takže by to mělo být v poho. Otazníky však zůstali. 2 cd s utilitami a ovladači neobsahují(na obalu) nic týkajícího se TV, ale pro jistotu jsem to zkusil, ale nenalezlo to software.Takže teď se pokusím sehnat dotyčný ovladač.(a pro jistotu také zkusím ty WoW, jestli se něco nezměnilo)
ADM athlon (tm) 64 2800+

512 mb ram

1,81 Ghz

Gigabyte radeon 9600 pro

(Nikdo učený z nebe nespadl)

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 11 lis 2006 21:53

Samozřejmě nastavení Biosu nezmění otazníky, ty signalizují chybějící ovladač. PC by měl být stabilnější. Chybějící ovladače je třeba doinstalovat. Buď jsou na CD dodaném se základní deskou, nebo grafickou kartou, případně s jiným zařízením, které je v PC. Nenapadá mne co by to mohlo být jiného. Neznám tu grafickou kartu - je na ti TV tuner pro příjem televizních programů?
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
Ender.E@seznam.cz
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: listopad 06
Bydliště: Karlovarsko
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Ender.E@seznam.cz » 11 lis 2006 22:13

To je v pořádku. Našel jsem to chybějící cd. Automaticky se to tam vše nainstalovalo, stačilo držet se instrukcí. Takže otazníky máme z krku. :bigups: Co teď ? Zkusím WoW, pak se ozvu.(byl to ten tv tuner wifast 2000 xp)
Naposledy upravil(a) Ender.E@seznam.cz dne 11 lis 2006 23:34, celkem upraveno 1 x.
ADM athlon (tm) 64 2800+

512 mb ram

1,81 Ghz

Gigabyte radeon 9600 pro

(Nikdo učený z nebe nespadl)

Uživatelský avatar
Ender.E@seznam.cz
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: listopad 06
Bydliště: Karlovarsko
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Ender.E@seznam.cz » 11 lis 2006 23:24

Takže klasický měřič úspěchu(WoW) opět zklamal. Našel jsem také orig. instal. CD windows xp(omluva všem, které jsem podezíral,už mně ta dnešní doba taky pěkně zblbla) a nějaký blíže neurčený tištěný spoj.
Nemyslím si, že mi v kompu něco chybí, ale... Byl v celofán. pytlíku na němž je BBAS7200 esd shielding a logo ruky v modrém trojúhelníku se jménem BIJL BARNEVELD. Je velikosti (zhruba) tiš. spoje, na němž je tv karta. Má jeden vstup nebo výstup(samice) připomínající tvarem písmeno D otočené o 90 stupňů. jsou tam dvě součástky(kromě všeho ostatního), které mají nápis Trident. první - Trident , tgui9440-1,25290420-wb.b, tmi d, oqxi40t-sw(čtverec). Druhá - Trident ver. A5,5 (obdélník). Nevím, zda je tento kmponent nutný, ale není na desce, takže nejspíš ne. (opět to vypadlo, píši to podruhé, kromě windows neběží nic)
Naposledy upravil(a) Ender.E@seznam.cz dne 11 lis 2006 23:39, celkem upraveno 1 x.
ADM athlon (tm) 64 2800+

512 mb ram

1,81 Ghz

Gigabyte radeon 9600 pro

(Nikdo učený z nebe nespadl)

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod El Diablo » 11 lis 2006 23:37

Jeto ono?: Obrázek

V tom případě jde o asi 10 let starou VLbus grafickou kartu pro 486ku...

http://www.yjfy.com/Museum/video/Trident.htm
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

Uživatelský avatar
Ender.E@seznam.cz
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: listopad 06
Bydliště: Karlovarsko
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Ender.E@seznam.cz » 11 lis 2006 23:43

Podobný. Tak je pecka, bude to po bráchovi. :D :bigups:
Naposledy upravil(a) Ender.E@seznam.cz dne 12 lis 2006 08:44, celkem upraveno 1 x.
ADM athlon (tm) 64 2800+

512 mb ram

1,81 Ghz

Gigabyte radeon 9600 pro

(Nikdo učený z nebe nespadl)


Zpět na “Hry”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů