Dávkový soubor pro DosBox a následné data Vyřešeno

...

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
Minapark
Level 3
Level 3
Příspěvky: 535
Registrován: říjen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Dávkový soubor pro DosBox a následné data

Příspěvekod Minapark » 24 zář 2017 09:57

ok. udělám to přesně jak píšeš.

Dodatečně přidáno po 21 minutách 20 vteřinách:
pokud nazvu adresář (doufám že je to složka) DISK_C, tak mě to nebere v DBoxu. Příkaz cd disk_c je chybný.
Musím se přeci dopracovat k tomu bat.
A nevím co chceš zjistit. Než tam nakopu cd users / cd jmeno / cd desktop / cd disk_c / pujcovna.bat, to je děs.
Žij, jako bys měl zítra zemřít. A uč se, jako bys měl žít věčně.

Reklama
Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7356
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Dávkový soubor pro DosBox a následné data

Příspěvekod faraon » 24 zář 2017 11:32

Na tu přednášku na sraz přijedeš, povinně :lol:

Moc to komplikuješ a děláš navíc zbytečné věci, kvůli kterým to nefunguje.

  • Na Ploše jsem si vytvořil adresář DISK_C (můžeš si ho pojmenovat jakkoliv jinak).
  • V něm je soubor adresar.bat, který obsahuje jediný příkaz DIR.
  • Ten spustím DOSBoxem z libovolného místa a stane se tohle:
dosbox_000.png
dosbox_000.png (7.58 KiB) Zobrazeno 528 x

  1. DOSBox AUTOMATICKY nakonfiguruje hardware virtuálního počítače pro hry, to se tě netýká.
  2. DOSBox AUTOMATICKY namountuje tvůj adresář DISK_C jako svůj disk C:, a je mu jedno kde se nachází ve skutečnosti, můžeš ho mít třeba na flashce s písmenem X. Cokoliv mimo adresář DISK_C pro něj teď neexistuje, jenom to co je v něm.
  3. DOSBox AUTOMATICKY přepne na svůj disk C:, což je tvůj adresář DISK_C.
  4. DOSBox AUTOMATICKY spustí soubor adresar.bat.
  5. Provede se výpis aktuálního adresáře, jako bys ho zadal ručně.
  6. Vidíš že je to VIRTUÁLNÍ disk C:, tedy tvůj adresář DISK_C, ve kterém je jenom jediný soubor a spousta volného místa.
  7. Sem umístíš podadresář PUJCOVNA a odsud budeš spouštět tvůj program tvým dávkovým souborem, místo toho adresar.bat.

To co se dělá automaticky samozřejmě nikam nezadáváš, to si udělá DOSBox sám aby ti ušetřil práci s vypisováním příkazů pořád dokola. Vyzkoušej si to u sebe, jestli se stane to samé.

DOSBox je virtuální stroj, a jeho disk C: je také virtuální, ve skutečnosti vůbec žádný disk v počítači mít nemusíš. Systém může běžet třeba ze sítě pod písmenem T:, domovský adresář můžeš mít v cloudu pod písmenem H:, a nic víc není potřeba.
Já v Linuxu nemám dokonce vůbec žádná písmena, jenom root / a z něj vycházející virtuální strom, který se nachází v RAMdisku v operační paměti! Přesto mi DOSBox v určeném pracovním adresáři ukazuje svůj disk C:, protože před víc než čtyřiceti lety to takhle Gary Kildall pojmenoval a v Mega$hitu dodnes nedokázali vymyslet nic lepšího, jenom to ukradli, zprznili, a pořád dokola prodávají hlupákům widlákům :lol:
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

Uživatelský avatar
Minapark
Level 3
Level 3
Příspěvky: 535
Registrován: říjen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Dávkový soubor pro DosBox a následné data

Příspěvekod Minapark » 24 zář 2017 17:18

faraon píše:Na tu přednášku na sraz přijedeš, povinně :lol:

Kdy a kde je ten sraz.... :idea:

Tvůj poslední příspěvek vypadá nadějně, zaradoval jsem se! Bohužel končím hned na začátku "V něm je soubor adresar.bat, který obsahuje jediný příkaz DIR."
Pokud vytvořím adresář, nic v něm není.

Pokud chceš abych někam dorazil, musíš mi pomoct jako navigace. Nevím jak mám jet, kudy a kam.
Navigace to u mí a nejsem blbej jenom já, používá ji miliony lidí!

Předem díky za trpělivost, ale fakt si s tím nevím rady.
Žij, jako bys měl zítra zemřít. A uč se, jako bys měl žít věčně.

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7356
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Dávkový soubor pro DosBox a následné data

Příspěvekod faraon » 24 zář 2017 19:54

Sraz bude až ho Kamča vyhlásí, doufám že příští rok zase něco naplánuje.

Pokud vytvoříš nový adresář, tak v něm samozřejmě nic není. Ten soubor tam musíš vytvořit sám, stejně jako jakýkoliv jiný dávkový soubor, například v Poznámkovém bloku. Hlavně ho ulož s příponou BAT a ne TXT.

Nebo si to můžeš rozbalit z přílohy i s tím adresářem.
Přílohy
disk_c.zip
(333 bajtů) Staženo 11 x
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10896
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Dávkový soubor pro DosBox a následné data

Příspěvekod zeus » 25 zář 2017 14:49

Kdyz se to behem vikendoveho dopisovani moc neposunulo (vidim to na dalsi minimalne ctyri stranky v topicu), mame tu i sekci 'Nabidka prace' ;)
faraon to bude mit za tri minuty hotove.
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

Uživatelský avatar
Minapark
Level 3
Level 3
Příspěvky: 535
Registrován: říjen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Dávkový soubor pro DosBox a následné data

Příspěvekod Minapark » 25 zář 2017 15:54

No sláva, už to mám. Tohle přesně jsem hledal! :clap: A není na to potřeba žádný ikony na plochu překopírovávat a tvořit složky a pod.
Dokonce nemusíte ani DBox odstartovat s diskem Z: a všechno vypisovat (mount c c:\ ..atd).
DBox to udělá sám. Takže na ploše spouštím jen ikonu DBoxu a hotovo! Program se spustí za 1 vteřinu.
Paráda. 100% spokojenost.
Jelikož to potřebuji jen na tento jeden program, tak je to super. Pokud by jste využívali víc her, tak si upravíte cestu jen do složky, kde máte dos hry. I to je cool. :number1:

Tady je link na video, kde jsem to našel, ač anglicky neumím, je to tam velmi srozumitelné a je tam toho víc! Taky jsem si podle toho nastavil CPU místo "auto" na "max". Upravovaný soubor v DBoxu se jmenuje dosbox.conf a dole přidáte tu sekvenci.
Jde i nastavit rovnou spouštění ve full obrazovce.
https://www.youtube.com/watch?v=CBY4SweG4HY

Konkrétní úprava startovací sekvence začíná na 2:12. Ale doporučuji celé video.
Snad s tím někomu pomůžu.

Velké poděkování se zasložili Faraon a Petrmet. Nechám otevřeno do 1.10. večer.
Žij, jako bys měl zítra zemřít. A uč se, jako bys měl žít věčně.

petrmet
Level 3
Level 3
Příspěvky: 440
Registrován: leden 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Dávkový soubor pro DosBox a následné data

Příspěvekod petrmet » 26 zář 2017 06:55

Docela by mě zajímalo, v čem je postup na videu lepší než postup popsaný v příspěvku od petrmet » 23 zář 2017 12:23 . Pokud jsi příkazy přidal do DOSBOX.conf, tak až budeš chtít něco v DOSBOXu ladit nebo zkoušet, budeš mít problém spustit příkazový řádek, vždy se spustí tvoje aplikace. Ale kdo chce kam... :-)

Uživatelský avatar
Minapark
Level 3
Level 3
Příspěvky: 535
Registrován: říjen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Dávkový soubor pro DosBox a následné data

Příspěvekod Minapark » 26 zář 2017 11:11

petrmet píše:Docela by mě zajímalo, v čem je postup na videu lepší než postup popsaný v příspěvku od petrmet » 23 zář 2017 12:23 ....

Rád odpovím, je to vlastně to samé, jen jednotlivě na různý programy. Tak že od petrmeta - od tebe (kdybych to lépe pochopil) tak to bylo dostačují. Uznávám.
Ale ve videu jsou i další rady, tak velkej mínus to zase není. To video bych jinak nenašel.

Teď jsem o hodně blíže k tomu textu co jsi psal! Jelikož se mi nezavírá to první okno. Buďto obě, nebo nic.
Teď již chápu, co si mi chtěl zdělit. Tak že se to pokusím udělat i s tvou verzí.

petrmet píše:...Pokud jsi příkazy přidal do DOSBOX.conf, tak až budeš chtít něco v DOSBOXu ladit nebo zkoušet, budeš mít problém spustit příkazový řádek, vždy se spustí tvoje aplikace.... :-)

Tady si trochu vedle. Pravda to je, ale tohle vím a zmiňuji se o tom včera v 15:54 cituji: "Jelikož to potřebuji jen na tento jeden program, tak je to super. Pokud by jste využívali víc her, tak si upravíte cestu jen do složky, kde máte dos hry."
A mám originál DOSBOX.conf a není problém ten konec zase vymazat atd. Tady bych problém neviděl.

petrmet píše:.... Ale kdo chce kam... :-)

No ale uznej, že je tam dobré mít napsáno alespoň tu změnu z Z: rovnou na C: nebo na složku s hrami (nebo tak nějak).

PS: A proč jsem to nechápal je taky fakt, že 23 zář 2017 09:39 se zmiňuješ o sportce a v dalším příkladu o knihách.
Vím že je to jen jako příklad, ale mohl si tam dát "pujcovna", to co řeším já. Myslel jsem, že musím vytvořit nějakou knihovnu. Zrovna příklad, který se nepovedl.
To jen tak na vysvětlenou. Ale už je to pryč a už to vím.
Ale díky, jsi pozorný.

Dodatečně přidáno po 18 minutách 35 vteřinách:
Jo a ještě jsem chtěl, že jsem se snažil rozchodit "nestandartní" dos program, který má v sobě 5 souborů .bat s přesnými cestami, které se postupně startují. Musel jsem je všechny přepsat, aby to fungovalo.

Dodatečně přidáno po 57 minutách 57 vteřinách:
Tohle je můj spouštěč přímo v tom DosBox.conf a funguje to.
mount d d:
d:
cd dos2
cd data
cd puj
pujc.bat
exit

Problém je v tom, že pokud si vytvořím puj.conf s těmito příkazy, tak to nejde. (v DosBox.config jsem je smazal).
Hmm, myslel jsem, že už to bude hračka.... :cry:
Žij, jako bys měl zítra zemřít. A uč se, jako bys měl žít věčně.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Turbo Pascal (With DOSBox) je pomalý.
    od Kopusek » 01 pro 2023 11:00 » v Programování a tvorba webu
    2
    2017
    od Kopusek Zobrazit poslední příspěvek
    02 pro 2023 10:13
  • Data z HDD
    od dadlou » 07 dub 2023 11:30 » v Problémy s hardwarem
    2
    886
    od Sigyam Zobrazit poslední příspěvek
    07 dub 2023 15:24
  • USB-C pouze data ? Příloha(y)
    od ski1961 » 08 říj 2023 10:25 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    2145
    od ski1961 Zobrazit poslední příspěvek
    08 říj 2023 11:40
  • Data science desktop cca 70k Příloha(y)
    od Siderit » 24 srp 2023 12:02 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    10
    1473
    od Siderit Zobrazit poslední příspěvek
    25 srp 2023 20:02
  • Mizí data ze všech microSD karet.
    od jan l » 10 led 2024 19:33 » v Problémy s hardwarem
    4
    693
    od jan l Zobrazit poslední příspěvek
    11 led 2024 20:15

Zpět na “Vše ostatní (sw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů