Antivir - Problém s Avastem + který vybrat?

...

Moderátor: Mods_senior

Petrfoo
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 723
Registrován: srpen 17
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Antivir - Problém s Avastem + který vybrat?

Příspěvekod Petrfoo » 03 pro 2017 06:51

Dobrý den všem!

Mám jeden dotaz a jeden problém týkající se antivirového programu. Již několik let bez problému využívám program Avast a vždy fungoval bez problému. První problém s ním musím řešit až teď. Před pár dny se mi do počítače stáhl Windows 10 Fall Creators update. Vše funguje bez problému, jediné s čím mám problém jsou vyšší teploty procesoru. Za vinu to dávám právě programu Avast, který si podle správce úloh bere 30-35% výkonu procesoru (což mi přijde na antivirový program více než hodně). Toto vytížení Avast vykazuje za všech okolností - zkoušel jsem antivir vypnout, zkoušel jsem herní režim, zkoušel jsem zapnout testování počítače - výsledek byl vždy stejný, vytíení procesoru v rozmezí 30-35%. Poradil by někdo jak tuto patálii vyřešit?

Pokud by se problém vyřešit nepodařilo, tak budu nucen asi přejít na jiný antivir. Co se týče free antivirů, tak vím že zde je několik možností:
1 - Řešení od Microsoftu Windows Defender
2 - AVG Antivirus Free
3 - Anvira
4 - Comodo

Windows Defenderu od Microsoftu nevěřím; o AVG vím že mělo v minulosti dost špatnou pověst i v placené verzi, nicméně nemám tušení jak jsou na tom teď a ještě k tomu ve free verzi; o posledních dvou (Anvira, Comodo) vím jen to, že existují.

Pak jsou tu samořejmě placené programy, zde bych se asi rozhodoval mezi Norton Antivirus a ESET NOD32. Vím že tu jsou další jako Kaspersky, McAfee apod.

Samozřejmě bych byl radši za nějaký free program, ale pokud žádný z uvedených není dostatečně kvalitní (aspoň tak jako Avast), tak budu muset jít do nějaké placené verze. Můžete mi, prosím, napsat vaše zkušenosti, informace a nějaká doporučení o uvedených antivirech? Ještě je důležité říct, že nepotřebuji žádné extra funkce - jedná se o zabezpečení notebooku využívaného do školy - internet, office, filmy, pár programů (Visual Studio, CAD apod.).

Předem děkuji všem!
Lenovo ThinkPad T480 | Intel Core i5-8250U | 8GB RAM DDR4 | Intel UHD Graphics | 256GB SSD
Dell Inspiron 15 7560 | Intel i5-7200U | nVidia GeForce 940MX | RAM 8GB DDR4 2400 MHz | 256GB SSD
Xiaomi Mi 8 | Snapdragon 845 | 6/128 GB

Reklama
richchie
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8726
Registrován: listopad 06
Bydliště: ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Antivir - Problém s Avastem + který vybrat?

Příspěvekod richchie » 03 pro 2017 08:16


GarfieldM
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: srpen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Antivir - Problém s Avastem + který vybrat?

Příspěvekod GarfieldM » 05 pro 2017 05:57

a co toto:
https://www.winkey.cz/eset/

Mimochodem Avast a AVG je jedna firma,hned to šlo pryč,jelikož to není hned zoptimalizovaný pro desítky - Např. pokud jsem nerestartoval pc - upgrade AVG,tak mi nešlo kliknout na start..Pokud máš ADBLOCK plus i s popup blockerem a nestahuješ z neověřených zdrojů a neotevíráš podezřelý přílohy,tak antivir nepotřebuješ,stačí to co je v desítkách + nějaký online scanner..

Petrfoo
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 723
Registrován: srpen 17
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Antivir - Problém s Avastem + který vybrat?

Příspěvekod Petrfoo » 05 pro 2017 12:01

Nestahuji ani neotevírám podezřelé přílohy, ale jelikož využívám internet banking u dvou různých bank celkem často, tak se bojím že zabezpečení co nabízí Windows prostě nestačí.
Lenovo ThinkPad T480 | Intel Core i5-8250U | 8GB RAM DDR4 | Intel UHD Graphics | 256GB SSD
Dell Inspiron 15 7560 | Intel i5-7200U | nVidia GeForce 940MX | RAM 8GB DDR4 2400 MHz | 256GB SSD
Xiaomi Mi 8 | Snapdragon 845 | 6/128 GB

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6464
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Antivir - Problém s Avastem + který vybrat?

Příspěvekod RIKI22 » 05 pro 2017 15:31

Mám Avast a dávam ho vlastne na každé PC a žiadný problém.
Nemám síce nainštalované komplet všetky súčasti napr.Software updater , Záchranný disk...

Uživatelský avatar
Petison
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2055
Registrován: březen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Antivir - Problém s Avastem + který vybrat?

Příspěvekod Petison » 05 pro 2017 15:52

Kaspersky má free verzi antiviru bez reklam za registraci:

https://trial.s.kaspersky-labs.com/regi ... _13255.exe

GarfieldM
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: srpen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Antivir - Problém s Avastem + který vybrat?

Příspěvekod GarfieldM » 16 pro 2017 21:02

Petrfoo píše:Nestahuji ani neotevírám podezřelé přílohy, ale jelikož využívám internet banking u dvou různých bank celkem často, tak se bojím že zabezpečení co nabízí Windows prostě nestačí.

Pokud máš poslední desítky,tak není co řešit.Pokud starší,tak nějakej použij Eset,Kaspersky..atd.
Eset 1 rok - 1 pc za 189 Kč to jde ne?
https://www.winkey.cz/eset/
Používám online scanner od Esetu + windows 10 defender + Adblock plus + Popup blocker a ani jeden vir..

RIKI22 píše:Mám Avast a dávam ho vlastne na každé PC a žiadný problém.
Nemám síce nainštalované komplet všetky súčasti napr.Software updater , Záchranný disk...

Avast + AVG je nejhorší antivir co může být..Na nových win10 technický problémy,falešný detekce apod..

Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Antivir - Problém s Avastem + který vybrat?

Příspěvekod xbs » 16 pro 2017 21:13

zatim sem nigdy neměl problém s Defenderem pod W10 ani Security Essentials pod W7... osobně si nemyslim, že by Defender dneska neměl stačit, výhodu spatřuju v tom, že je součástí systému a průběžně a pravidelně se s ním aktualizuje...

Petrfoo
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 723
Registrován: srpen 17
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Antivir - Problém s Avastem + který vybrat?

Příspěvekod Petrfoo » 16 pro 2017 22:54

GarfieldM: Mám Win10 a momentálně mám místo Avastu testovací verzi ESETu a asi půjdu do plné verze. Díky moc za tip!

xbs: To že ti Windows Defender nezaznamenal žádný problém ještě neznamená že žádný problém nemáš/neměl jsi...
Lenovo ThinkPad T480 | Intel Core i5-8250U | 8GB RAM DDR4 | Intel UHD Graphics | 256GB SSD
Dell Inspiron 15 7560 | Intel i5-7200U | nVidia GeForce 940MX | RAM 8GB DDR4 2400 MHz | 256GB SSD
Xiaomi Mi 8 | Snapdragon 845 | 6/128 GB

Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Antivir - Problém s Avastem + který vybrat?

Příspěvekod xbs » 16 pro 2017 23:03

Petrfoo píše:To že ti Windows Defender nezaznamenal žádný problém ještě neznamená že žádný problém nemáš/neměl jsi...

tak 7 let používání W7, teď 2,5 roku W10 a za tu dobu si nevybavuju nic, co by mi ňák narušilo systém, tak to něco vypovídá, nemyslíš ;)
jinak kamarád již nějakou dobu používá placenou verzi Kaspersky (několik stovek ročně) zejména kvůli ochraně internetovýho bankovnictví a co vim, tak je stále spokojen...

Uživatelský avatar
JegenaJk
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1083
Registrován: prosinec 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Antivir - Problém s Avastem + který vybrat?

Příspěvekod JegenaJk » 17 pro 2017 01:09

Kaspersky je tiež dobrý. Škoda ale že je len na 30 dní ako free trial. Ale keď si ho kúpiš ,tak je fakt dobrý. Mám s ním super skúsenosti. :)
Ak potrebuješ pomoc , tak kľudne napíš do PM :) Rád pomôžem :thumbup:

GarfieldM
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: srpen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Antivir - Problém s Avastem + který vybrat?

Příspěvekod GarfieldM » 18 pro 2017 04:38

Petrfoo píše:GarfieldM: Mám Win10 a momentálně mám místo Avastu testovací verzi ESETu a asi půjdu do plné verze. Díky moc za tip!

xbs: To že ti Windows Defender nezaznamenal žádný problém ještě neznamená že žádný problém nemáš/neměl jsi...

Vžyť jsem psal,že používám i online scannery,např. od Esetu,občas jsem to projel i Malwarebytes atd..Ani jeden vir,max tracking cookies.

xbs píše:
Petrfoo píše:To že ti Windows Defender nezaznamenal žádný problém ještě neznamená že žádný problém nemáš/neměl jsi...

tak 7 let používání W7, teď 2,5 roku W10 a za tu dobu si nevybavuju nic, co by mi ňák narušilo systém, tak to něco vypovídá, nemyslíš ;)
jinak kamarád již nějakou dobu používá placenou verzi Kaspersky (několik stovek ročně) zejména kvůli ochraně internetovýho bankovnictví a co vim, tak je stále spokojen...

Nejhorší to bylo s xpčkama,ale to jsem byl nezkušenej a klikal jsem na kdeco - Obrazovka smrti,zablokování - zašifrování winxp..Win 7 to bylo taky špatný samá díra,aktualizace zpomalovaly os..


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Detekce AVASTem Příloha(y)
    od ghoum » 20 bře 2024 14:41 » v Internet a internetové prohlížeče
    6
    1037
    od Petison Zobrazit poslední příspěvek
    21 bře 2024 07:14
  • jaký pc vybrat po x letech
    od nbnut » 20 srp 2023 00:33 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    768
    od Karrex Zobrazit poslední příspěvek
    20 srp 2023 08:43
  • Jaký zdroj vybrat?
    od lukes8 » 31 bře 2023 19:43 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    712
    od richchie Zobrazit poslední příspěvek
    31 bře 2023 21:28
  • Který router vybrat?
    od HelFix » 23 říj 2023 20:09 » v Sítě - hardware
    11
    2098
    od HelFix Zobrazit poslední příspěvek
    06 lis 2023 21:33
  • Jaký router vybrat?
    od shippapi » 24 led 2024 11:21 » v Sítě - hardware
    4
    893
    od zeus Zobrazit poslední příspěvek
    24 led 2024 14:40

Zpět na “Vše ostatní (sw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů