Problem se sestavou Vyřešeno

...

Moderátor: Mods_senior

Gogo
Pohlaví: Nespecifikováno

Problem se sestavou

Příspěvekod Gogo » 25 pro 2004 02:00

Dobry den,
proridil jsem si novou grafkiku 6600GT od MSI. Stava se mi, ze asi 1x az 2x za den se pc ve windousech sekne. Zcerna obrazovka a nic to nedela... Pomuze pouze tvrdy reset. Jinak ve 3D no problem. Netusim cim to muze byt... zaklad. deska Shuttle s chipsetem VIA P4X400, dale 512RAM, Celeron 2,4GHz. Zkousel jsem reinstalovat win a nejnovejsi ovladace ale nepomohlo.

Reklama
miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 25 pro 2004 10:00

Říkáš novou grafiku, znamená to, že předtím tam byla jiná a chodila v poho? A proč myslíš, že je chyba v základu a ne v grafice? Je pravda, že výrobce desky svoje produkty asi docela zanedbává. Na tu tvou vede odkaz hned z úvodní stránky o mainboardech, ale přesto je poslední aktualizace ovladačů 8.12.2003 :idea: Ztýhle doby je tam i bios, takže předpokládám, že je to ten samej, co je na desce už z výroby, co?
Ale pokud nepomáhá ani reinstal, tak už je to špatný. To se holt něco nemá rádo... Ale říkáš, že ve 3D to jede v pohodě, tak si budeš muset zkrátka dát hned po spuštění nějakou gamesu, ve woknech nepracovat a jen hrát :wink: Blbej vtip, já vím...

Gogo
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod Gogo » 25 pro 2004 16:02

Vcera se mi stalo jednou a to sem mel pc celej den pustenej. Je taky pravda ze na 6600 jeste nejsou poradny ovladace. Treba v nekterych hrach blbne, jako ze prez obrazovku litaji takove artefakty (fifa), ale docetl jsem se na forech, ze maji stejny problem, takze GK je asi v poho. No shuttle podporu moc nevede, to je pravda. Nekdo mi rikal, abych zvednul voltage u cpu, ramek a i agp....

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 25 pro 2004 16:32

No, u toho zvedání napětí se nedá moc říct, že za zkoušku nic nedáš. To už si musíš rozmyslet sám, jestli to za to riziko stojí. Pokud to nepřeženeš, nemělo by se nic stát, ale u tohohle člověk nikdy neví. Asi bych si prvně zkusil trošku pohrát s těma ovladačema, asi ještě nějaký mušky mít budou. Dyť nějaký nový ForceWary sou pomalu každej tejden...

Gogo
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod Gogo » 25 pro 2004 18:27

Takze jsem zjistil, ze jsem nemel v biosu prirazeny IRQ pro VGA. Celou dobu jsem to tak mel. Tak jsem to zapnul - na forech jsem docetl, ze to novy GK potrebuji. No uvidime....

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 25 pro 2004 18:50

Hm, zajímavý... Kdyžtak pak dej vědět, jestli to pomohlo...

Uživatelský avatar
DeusEx
Level 1
Level 1
Příspěvky: 95
Registrován: březen 03
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod DeusEx » 26 pro 2004 01:05

A pc se sekne po určité době nečinnosti nebo s pc normálně pracuješ a když seš ve Winech tak to zamrzne?

Taky mě napadlo, co takhle zkusit grafiku trochu podtaktovat? Minimálně by tím mohly zmizet ty artefakty, jak jsi psal.
DeusEx

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

  Vyřešeno

Příspěvekod miras » 26 pro 2004 10:03

Pokud by podtaktování pomohlo, znamená to jednoznačnou reklamaci, páč přece nejde, aby grafika špatně zobrazovala na svýh referenčních taktech...

Gogo
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod Gogo » 26 pro 2004 13:18

Ne, karta mi blbne jenom ve fife a ve warcraftu myslim, ja moc hry nehraju. No inak neni problem, az na to seknuti. Ty chybi co tedla ve fifa je zpusobeno pry ovladacema, cetl jsem na foru stejny problem s touto kartou v teto hre, pac ten cip je novej a jeste na to nejsou poradny ovladace. No jinak hry jako doom, half2, nfs u2 neni problem.
Vcera se mi stalo, ze se to kouslo i ve 3D. Vetsinou se to hryzne kdyz pc nejak pracuje.

Gogo
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod Gogo » 27 pro 2004 00:05

Takze jsem stahnul a nainstaloval ovladace ForceWare 71.20 beta. Problemy se zobrazovanim ve fife zmizeli, takze tento problem je vyresen. Ted je otazkou, jestli se bude pc zasekavat. Myslim si, ze tento problem zustane i po nainstalovani ovladacu beta. :cry: Doufam, ze se to nesekne. :roll:


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • USB HDD - problém Příloha(y)
    od andrej71 » 13 pro 2023 13:29 » v Problémy s hardwarem
    17
    2065
    od RIKI22 Zobrazit poslední příspěvek
    14 pro 2023 17:30
  • Problem s fps Příloha(y)
    od Shokata88 » 02 úno 2024 00:10 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    15
    1146
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    03 úno 2024 12:32
  • Vir? - CMD problém Příloha(y)
    od glajdowicz » 09 lis 2023 15:49 » v Windows 11, 10, 8...
    6
    1587
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    09 lis 2023 21:09
  • PC problem po upgrade ram
    od Mato3421 » 25 črc 2023 12:58 » v Problémy s hardwarem
    0
    913
    od Mato3421 Zobrazit poslední příspěvek
    25 črc 2023 12:58
  • Problém BIOS asi Příloha(y)
    od Styxik » 21 říj 2023 15:25 » v Problémy s hardwarem
    1
    832
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    21 říj 2023 15:36

Zpět na “Vše ostatní (sw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů