Titulky k filmu

...

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
Emmerich
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 100
Registrován: únor 05
Bydliště: Breclav
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Titulky k filmu

Příspěvekod Emmerich » 28 kvě 2005 20:18

ahojte! stahnul jksem si film SW 3:Revenge of the sith v anglictine,pak jsem si stahnul titulky s priponou. srt a zkopiroval do slozky kde je film,ale nefunguje to! nevite nekdo jak to mam udelat aby to slapalo? diky mnohokrat!
by Emmerich.......

Reklama
miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 28 kvě 2005 20:37

Ty to asi přehráváš ve Windows Media playeru, což? V tom případě bys musel použít VobSub, ale spíš bych ti doporučil vyzkoušet přehrávač na filmy vhodnější. Mě se jako nejlepší jeví BSplayer (http://www.bsplayer.org/). Pokuď sou u filmu titulky načte je automaticky, nemusíš se o nic starat.
Ať se rozhodneš pro cokoliv je určitě vhodný titulky pojmenováva stejně jako filmy, tím se vyhneš všem potížím.

Uživatelský avatar
Cybercom
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 254
Registrován: únor 04
Bydliště: Jílové u Děčína
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Cybercom » 28 kvě 2005 21:14

Při přehrávání v Media Playeru je nutný, aby se soubor s titulkama jmenoval naprosto stejně jako soubor s filmem (kromě přípony samozřejmě). Alespoň taková je moje zkušenost. Mám Windows 2000. XP už je třeba chytřejší.
Jiří Škorec

Uživatelský avatar
Emmerich
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 100
Registrován: únor 05
Bydliště: Breclav
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Emmerich » 28 kvě 2005 21:27

ja mam stahly dva ty filmy,jedne ma 689 MB a druhej neco pre GB.
ten prvni hned po stahnuti,byla na nem ikonka windows media plaeru,tak nevim co to je za koncovka, a u toho druhy to byla jen aplikace a musel jsem dat pravym,otevrit v... a al jsem windows media player...to ma tusim koncovku VOB
by Emmerich.......

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 28 kvě 2005 22:53

Tak ten první soubor bude nejspíš avi zakódovaný do DivX, či XviD, ale to tě nemusí celkem zajímat jestli máš nainstalovanej kodek. Soubory typu VOB sou používaný na DVD. Bejvá jich tam víc a dohromady dávají kapacitu DVD, takže v každým vobu je jen část filmu. Hádám že tenhle soubor ti moc platnej nebude.
Ale k vlastnímu přehrávání. Opravdu si asi nejlíp stáhni ten BSplayer. Během instalace si vybereš češtinu, pak už s tebou bude komunikovat v matšřštine. Zároveň se během instalace asociuje s podporovanejma souborama, takže klasicky poklepeš na soubor s filmem v Průzkumníku a on se ti otevře v BSplayeru. Titulky pojmenuj stejně jako film (Až na koncovku jak už Cybercom správně poznamenal :wink:) a BSplayer si je načte automaticky.

Uživatelský avatar
Emmerich
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 100
Registrován: únor 05
Bydliště: Breclav
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Emmerich » 29 kvě 2005 10:40

o uz to jde!! diky,!! akorat jsou ty tytulky trochu opozdene
by Emmerich.......

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 29 kvě 2005 11:46

Je více než pravděpodobný že titulky vznikaly podle jiný kopie než kterou vlastníš, proto se s filmem rozchází. V BSplayeru můžeš titulky vůči filmu posouvat pomocí kláves Shift nebo Ctrl a šipek vpravo/vlevo. Co co dělá se mrkni do nastavení (Ctrl+P) -> Klávesový zkratky, položky Korekce časování titulků.
Další možnost je zkusit najít titulky na film lépe sedící - http://www.subbiee.com/
Asi poslední možnost je titulky si poupravit tak, aby seděly. Zatím pokaždý sem si vystačil se SubRiperem (http://zuggy.wz.cz/. Je sice primárně určenej pro ripování titulků z DVD, ale základní operace jako změnu časování, snímkový frekvence, či konverzi mezi jednotlivejma formátama zvládá s přehledem. Nejspíš existuje něco s víc možnostma a "more user friendly", ale jak říkám zatím sem neměl potřebu nic takovýho hledat :wink:

Uživatelský avatar
Emmerich
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 100
Registrován: únor 05
Bydliště: Breclav
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Emmerich » 30 kvě 2005 11:26

jo dikec mockrat za pomoc,zksim to prvni v tom bsplaeru posouvat a pak v tom subripu....a napi :wink: su
by Emmerich.......

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 13 čer 2005 14:33

Sqělý program na úpravy titulků je Subtitle Workshop. A nemusíš se bát, protože je i v češtině:
http://www.divx-digest.com/software/sub ... kshop.html

Sám ho používám a jsem s ním nadmíru spokojený.


Zpět na “Vše ostatní (sw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: kasy a 12 hostů