Jaký editor na střih videí?

...

Moderátor: Mods_senior

BackPa
Level 1
Level 1
Příspěvky: 62
Registrován: srpen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Jaký editor na střih videí?

Příspěvekod BackPa » 10 úno 2017 13:58

Zdravím, určitě si řeknete, proč nezkusím Google, ale ten jsem zkusil jako první a ztratil jsem už celkově přes 12 hodin tím, že jsem editoval videa a hledal potřebné programy, ale nic nefungovalo tak, jak bych si představoval a už mě prostě nebaví něco hledat a pak zjistit, že to nefunguje jak má.

Takže, požaduji:
1.Střih videa.
2.Aby bez problému zvládl i 50GB soubor a i 4 hodinové videa.
3.Fungoval pod Windows 10.
4. Nejlépe nějaký free, prostě aby tam nebylo nějaké logo atd. Můžete i placené, ale těch jsem zkoušel opravdu dost a nevyhovovaly mi. Např. takový Pinnacle opožďoval zvuk a neuměl 60fps videa.
5. Plných 60fps a převod z mkv do mp4!
6. Nemusí být v češtině

Zatím jako nejlepší volbu jsem našel Avidemux a Movie maker, bohužel první neumí ukládat projekty a opravdu nemám čas sedět 5 hodin za kompem abych sestříhal video na jedno posezení (teda asi umí, ale nepříšel jsem jak ani pomocí google, jenom že se něco musí programovat a to fakt ne) a WIndows Movie Maker zase nezvládá hodně střihů, prostě to při renderingu nahodí chybu, takže zatím to renderuju po 1hodinových videích, což je docela vopruz, zvláště když někdy nemůžu uložit ani to hodinové video a musím ho zkrátit na míň.

Zkoušel jsem asi 15+ programů, ale žádný mi tyto úplně základní požadavky nedokázal splnit. Buď něuměly 60fps, nebo byly strašně zasekané, tak jsem je ani nezkoušel, nebo se opožďoval zvuk atd. Tak prosím o nějaké vaše návrhy, sice pravděpodobně jsem už ten program zkoušel, ale možná najdete něco, o čem ještě nevím. Stačí mi úplně jednoduchý program na střih + 60fps + import mkv + export do mp4 1080p.

CPU mám dostatečně výkonné - i7 6700K@4.7GHZ.

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53621
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jaký editor na střih videí?

Příspěvekod petr22 » 10 úno 2017 14:10

Zadny free editor ktery by umel toto vsechno neexistuje. Budto je to jednoducha aplikace na vystrihnuti reklamy jako Avidemux nebo ma verze zdarma funkcni omezeni ktere vicemene brani pouziti.

Grass Valley Edius
http://syntex.cz/p/edius/c/software-strih-videa

Sony Vegas
http://www.vegascreativesoftware.com/us/vegas-pro/

1. zadny problem
2. zadny problem
3. zadny problem
4. zadny problem se synchronizaci
5. 60p samozrejmne podporuje
6. anglicky

S cim ovsem je obrovsky problem, je oficialne neexistujici "format" MKV. Tenhle vymysl zadny seriozni program nepodporuje a nikdy podporovat nebude. MKV je nutne prevest do standardniho formatu ktery se pouziva pro ulozeni videa - MOV nebo MP4. Prevod mezi MP4 a MKV obema smery je otazkou nekolika desitek sekund, protoze pri nem nedohazi k rekompresi, staci na to nejaky open source konvertor.

BackPa
Level 1
Level 1
Příspěvky: 62
Registrován: srpen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jaký editor na střih videí?

Příspěvekod BackPa » 10 úno 2017 14:43

Tak Windows Movie Maker všechny moje požadavky zvládá, Avidemux také, ale viz ty problémy :/ . Díky za návrhy, ale ty ceny jsou hodně mastné a na těch pár streamů, co budu stříhat se mi to cenově neoplatí.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Vše ostatní (sw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů