iVysilani CT nejde v Mozille

...

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
vector
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: únor 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

iVysilani CT nejde v Mozille

Příspěvekod vector » 23 úno 2017 10:44

iVysilani CT nejde v Mozille

Ahoj.

Mam problem s prehranim archivu + zive vysilani na strance Ceske televice iVysilani v prohlizeci Mozilla Firefox; Internet Explorer zive i archivni vysilani prehrava bez problemu.

- Windows Vista 32 bit (czech)
- Mozilla Firefox (english) - aktualni verze 51.0.1
- Internet Explorer 9 (verze 9.0.8112.16421 / verze aktualizace 9.0.47) - vyssi verze uz neni systemem podporovana
- Adobe Flash Player / Shockwave Flash 24.0 - aktualni

- Pocitac je udrzovany, bez nakazy / viru (antivir: avira), ani zadne podezrele procesy (test: malwarebytes, hijack this / online test: eset).
- Mozilla prehrana You Tube i jine stream-servery, vc. peer-2-peer; pouze iVysilani nefunguje (live ani archiv).
- Stranka ivysilani se otevre, zobrazi se nahled videa, ale po kliknuti ''play'' --> nic (viz obrazek: nahravam video).
- MFF neprehrava; IE ano --> problem musi byt v Mozille, ale video nejelo ani na ciste re/instalaci.
- Pri reinstalaci MFF i FP jsem manualne smazal zbyvajici slozky, vycistil registry, restart.

1.
Zkusil jsem preinstalovat flash-player / FP --> nic /mozilla neprehrava, explorer ano.

2.
Zkusil jsem flash-player re/instalovat --> nic.

Nasledne byl problem s Explorerem - take neprehraval, protoze je stary /nejnovejsi mozny, a nove instalovany flash-player-plugin nepodporoval prehravani v IE,
a tak bylo nutne do slozky flash-playeru manualne dodat chybejici /zastaraly komponent Flash32.18.0.160.ocx, protoze bez nej IE video neprahraval, ale nasledne tedy uz ano.

Pro overeni jsem zkontroloval nastaveni (nic nebylo zmeneno, virtualni pamet take dostatecna), a soucasne jsem overil povoleni flash-playeru /obsah tretich stran: http://www.macromedia.com/support/docum ... ger03.html

3.
Zkusil jsem Mozillu spustit bez doplnku --> nic.

Doplnky: adblock plus, search preview, video download helper; adblock jsem zkusil deaktivovat --> nic; a potom Mozillu pustit i v safe mode --> nic.

4.
Zkusil jsem preinstalovat Mozillu --> nic = video ivysilani nejelo ani na cistou instalaci.

Delat novy mozilla-profil nema smysl, protoze jsem udelal kompletni reinstalaci. Je to divne, ale doslova to vypada tak, ze to prestalo fungovat bez priciny, a to trva i po reinstalaci Mozilly.

Doplneni (aby to bylo hned v uvodu):

...zkousel jsem hledat i reseni tohoto typu - html5-mozilla-addons ...a video stale nejelo :

https://addons.mozilla.org/en-US/firefo ... rm=windows
https://addons.mozilla.org/en-US/firefo ... src=search
https://addons.mozilla.org/en-US/firefo ... src=search

...a prece neni mozne, aby Mozilla neprehravala html5, kdyz toto je format, ktery uz nabiha nekolik let, tak ze by najednou mozilla prestala byt funkcni na prehrani iVysilani a vsech serveru pouzivajici tento format (?).
IE iVysilani prehrava..., ale me zajima, jestli nekdo nema odzkouseny nejake rozsireni Mozilly, protoze si myslim, ze Mozilla musi mit nejake addons na tento format.


ivysilani.jpg
Naposledy upravil(a) vector dne 23 úno 2017 12:38, celkem upraveno 2 x.

Reklama
Uživatelský avatar
kasper
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 658
Registrován: srpen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: iVysilani CT nejde v Mozille

Příspěvekod kasper » 23 úno 2017 11:36

Dum Spiro Spero
Spem retine
S Rozumem a Odvahou
Audacem Fortuna Iuvat
Sciens Vincit 
Semper Fi

Uživatelský avatar
vector
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: únor 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: iVysilani CT nejde v Mozille

Příspěvekod vector » 23 úno 2017 11:46

Jenze to neni reseni, protoze jsem zkusil instalovat HTML5 Player plugin, a ten video take neprehral.

Mozna jsem to mel uvest, ale zkousel jsem hledat i reseni tohoto typu - html5-mozilla-addons ...a video stale nejelo :

https://addons.mozilla.org/en-US/firefo ... rm=windows
https://addons.mozilla.org/en-US/firefo ... src=search
https://addons.mozilla.org/en-US/firefo ... src=search

...a prece neni mozne, aby Mozilla neprehravala html5, kdyz toto je format, ktery uz nabiha nekolik let, tak ze by najednou mozilla prestala byt funkcni na prehrani iVysilani a vsech serveru pouzivajici tento format (?)...
Naposledy upravil(a) vector dne 23 úno 2017 11:52, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
satik
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3509
Registrován: leden 15
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: iVysilani CT nejde v Mozille

Příspěvekod satik » 23 úno 2017 11:50

zkusil bych jiny prohlizec, ktery na tomhle starem win pojede a ma plnou podporu html5
PC: MSI RTX 4090 Suprim X, AMD Ryzen 9 7950x3D, ASUS Crosshair HERO X6670E, 64GB RAM@6000CL30, Fractal Define Torrent, Seasonic PRIME TX 1600W, SSD Seagate Firecuda 530 M2 2TB +
4TB + 4TB SATA Micron 5200 ECO
Periferie: Samsung Odyssey G9 Neo + 2x AOC AG271QG, Razer Deathadder, Ducky Shine7, Steelseries QcK+, Beyerdynamic MMX300, Valve Index

Uživatelský avatar
vector
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: únor 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: iVysilani CT nejde v Mozille

Příspěvekod vector » 23 úno 2017 11:53

Ano, IE iVysilani prehrava..., ale me zajima, jestli nekdo nema odzkouseny nejake rozsireni Mozilly, protoze si myslim, ze Mozilla musi mit nejake addons na tento format...

richchie
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8727
Registrován: listopad 06
Bydliště: ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: iVysilani CT nejde v Mozille

Příspěvekod richchie » 23 úno 2017 19:34

Je to kvalitou prohlížeče.Avant browser-jádro firefox a není problém.
33.jpg

Uživatelský avatar
kellne
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2139
Registrován: květen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: iVysilani CT nejde v Mozille

Příspěvekod kellne » 23 úno 2017 19:41

taky mi to v Mozille nejde přehrát :(

Dříve to ale šlo :)

Uživatelský avatar
vector
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: únor 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: iVysilani CT nejde v Mozille

Příspěvekod vector » 24 úno 2017 10:35

richchie píše:Je to kvalitou prohlížeče.Avant browser-jádro firefox a není problém.33.jpg


Ano..., ale nechci si do pocitace davat nekolik prohlizecu: mozilla je default/ni, ie soucast systemu, a davat dalsi..., myslim, ze pri uz zastaralych kompenentech (dvou-jadro, ram 1gb, procesor neni ani i3 /intel pentium 1,47 GHz) by to nemuselo byt uplne v poradku...; uz jednou se mi v pocitaci motal prohlizec flock /vesmes take mozilla, a byl problem se sdilenyma knihovnama, net-framework, apod.)
Pocitac pouzivam prakticky jen jako mobilni televizi a psaci stroj; nejake hry, apod. me nezajimaji, takze na ostatni potreby mi dostacuje.

iVysilani prehrava IE (a tech par zalozek na archiv, napr. historie, hydepark a nejeke serialy jsem si vlozil manualne), a MFF mam pro sve ucely - a chci si ji ponechat (protoze ji mam dobre zvladnutou a vim kde co kliknout, napr. obcasna nutnost jit na proxy, nastaveni, apod.)...,
...a tedy me zajima, zda ma nekdo odzkouseny plugin co by problem resil (?). Ja zkusil uvedene html5-addons bez uspechu.

richchie
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8727
Registrován: listopad 06
Bydliště: ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: iVysilani CT nejde v Mozille

Příspěvekod richchie » 24 úno 2017 17:19

A proč by nebylo v pořádku?Mám ten prohlížeč na deset let starém pc a žádné problémy nedělá.Jeho výhodou je,že má tři jádra,které se nechají přepínat.Pokud je to mozillou tak bych kontaktoval jejich web a nahlásil bug.

Uživatelský avatar
vector
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: únor 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: iVysilani CT nejde v Mozille

Příspěvekod vector » 28 úno 2017 09:53

Mozilla html-5 standartne podporovala uz pred lety /ostatne you tube uz tento format nabizel nekolik let, a mnoho uloznych serveru pro online/live videa jede v tomto formatu/, takze problem je nekde mezi Mozillou a Ceskou televizi, protoze vsude jinde html-5 v Mozille jede.

Napsal jsem si emal a bylo mi odepsano, ze aktualizace Mozilly by v sobe mohla obsahovat i schopnost prehravat videa, ktera uz nemaji moznost prepnuti /jako tomu byva v pripade ulozenych online videi/filmu/ zda si clovek preje prehravani pomoci flash-playeru nebo pres html-5 (coz by ale pro vyvoj Mozilly byl ale vlastne krok zpet)...;

...problem je ale v tom, ze toto je zalezitost Ceske televize /asi jejich ne prilis schopnych techniku zajistujici onlive vysilani/, a s prohlizecem to primo nesouvisit.
Bylo mi doporucenno zkusit mozilla-html5-addons, ale to jsem uz delal, a tak je to proste zalezitost Ceske televize; respektive kompaktibility s operacnim systemem /jako je tomu u me v pripade Windows Vista/.


Takze komu to take nejede doporucuji:

1. udelat to co ja a videa Ceske televize prehravat v IE, az do pristi aktualizace Mozilly;
2. kdyz to nadale nepujde a bude-li clovek trvat na dostupnosti pres Mozillu, tak muze zkusit vyse uvedeny prohlizec /ja, nepujde-li to asi prejdu na G-Chrome, nicmene predpokladam, ze toto neni vec Mozilly, protoze html-5 prehrava, jen u Ceske televize to nejde/.

Ma-li nekdo vice zaloze k presunuti, tak jejich presunuti je mozne rychle udelat takto:

1. otevri Mozillu - zvol: zobrazit vsechny zalozky
(nikoli pouze otevrit bocni panel zalozek ctrl+b - to bys mohl zalozky pretahovat jen po jedne, ale cele okno ctrl+j - okno, kde zvolis nabidku ''all bookmarska/vsechny zalozky'');
2. oznac pozadovane zalozky - stiskni ctrl+postupne klikej na levou mys --> oznaceni;
3. otevri slozku v hlavni nabidce na systemovem disku (nevim, jak je to cesky): Users/uzivatele - Ty/nazev tveho PC - Favorites /asi oblibene/ - podslozku: Links /asi odkazy/zalozky/ --> z okna zalozek pretahni oznacene

Nasledne se zalozky uz objevi v IE na liste 'oblibenych polozek' /na stejnem miste podobne jako u mozilly pod adresnym radkem volitelna lista zalozek/bookmarks toolbar/;
budes-li je chtit prejmenovat, tak jdi do slozky ''favorites'' a prejmenuj /prejmenovani v okne prohlizece /podobne jako to jde u mozilly/ nejde/; dalsi usporadani zalozek myslim uz neni podstatne, kdyz jde jen o nutne zalozky/odkazy na videa.

richchie
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8727
Registrován: listopad 06
Bydliště: ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: iVysilani CT nejde v Mozille

Příspěvekod richchie » 28 úno 2017 17:47

Jo proč to dělat jednoduše-Já pouze přepnu na jiný motor a vesele jedu dál.
33.jpg

Uživatelský avatar
vector
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: únor 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: iVysilani CT nejde v Mozille

Příspěvekod vector » 01 čer 2017 10:47

@ RICHCHIE

Navazuji na predchozi tema - problem..., zkousim alternativu misto MFF a mam nasledujici problem:

IE oznamuje chybu pri importovani zalozek Mozilly, takze se do IE imprtuje jen cast z nich.
Asi nejake poskozeni, i kdyz jsem to delal opakovane, a nebo je soubor moc velky - cca. 4 MB -, coz se ale nedomnivam, nicmene to zalozky importuje nekompletni.

:evil: AVANT - toto me zajima, protoze jsem si ho zkusil instalovat:

--> okamzite po instalaci a prvnim spusteni (a nasledne pri kazdem dalsim se to opakuje) se otevre uvodni okni Avant/u a nasledne vyskoci okno/hlaseni AVANT CHROMIUM ENGINE PRESTAL PRACOVAT.

Stahnut byl: Avant Browser 2017 build 7, 5.17.2017 - Ultimate Version includes IE, Firefox and Chrome rendering engines.

--> Okno zustane otevrene, kdyz nekliknu na ''ukoncit program'', a tak se muzu dostat do nastaveni, kde nastavim vychozi 'engine' Firefox, ale pri nasledujicim spusteni se opakuje predchozi hlaseni - engine prestal pracovat.

--> Importovani zalozek probehlo v poradku hned po instalaci a uvodnim nastaveni, ale po hlaseni 'engine prestal pracovat' neni mozne spojeni s internetem = pri kliknuti /nebo zadani www adresy se nic nestane = tj. chromium je jaksi nefunkcni /hledal jsem na netu, ale problem s nastavenim vychoziho 'engine' toto neresi, protoze je to problem samotneho prohlizece.

:huh: Je to snad zpusobeno nekompaktibilitou ?

Pocitac je sice stary: 1 Gb RAM, Intel Dual Core 1,4 GHz, Windows Vista Home, grafika Intel neni HD...,
ale zadne jine problemy nevykazuje /malware free/;
pouze je -uz- problem utahnout fyzickou pamet = zpravidla jede/jedu na 90 a vice procent, coz zpusobuje obcasne zamrznuti pri nacitani obsahu www stranky.
/coz je mimo nedostupnosti videa ceske televize na Mozille druhy duvod proc zkousim Avant = vytizeni fyzicke pameti je Mozillou opravdu extremni, a napriklad ted pri psani mam vytizeni 90-ti procent ramky, a kdyz pujdu na video bude to 95 a vice; cpu vytezovano neni, tj. nemyslim si, ze by odchazel harddisk, ale zamrza to z duvodu vytizeni ramky/


:idea: Kdyz odhlednu od podivneho problemu s importem zalozek do IE, tak mam problem Avant rozchodit, ...kdyz Avant pouzivas a doporucujes, mel bys s timto zkusenost a poradit ?

- pochopitelne jsem to preisnataloval /vysicteni registru, restart, spusteni pod kompaktibilitou/spravce, hledal jsem problem, atd./, ale problem s 'engine' se opakuje = tj. chyba je v instalaci;
- a prestoze je 'vychozi engine' nastaven na Firefox, tak se nezobrazuje u adresneho radku jeho ikona/favicon, tj. tam, kde ukazuje tvoje sipka, ze vidis nastavene preferovane rozhrani avant-prohlizece;
- pochopitelne vim, ze chrome a chromium neni to same, ale ze se jedna o spoustec, nicmene hlaseni se opakuje i kdyz zvolim 'vychozi engine' IE (Chrome nemam instalovany), takze to neni nastavenim, ale instalaci - kompaktibilitou (?)

avant.b.jpg


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Vše ostatní (sw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů