Černý monitor po použití "nějaké" zkratky Vyřešeno

...

Moderátor: Mods_senior

KateMarmelade
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: březen 17
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Černý monitor po použití "nějaké" zkratky  Vyřešeno

Příspěvekod KateMarmelade » 08 bře 2017 22:44

Zdárek všem, můj notebook (elegantní HP, které má dokončenou téměř i povinnou školní docházku) se na mě tak trochec naštvalo. Běžel normálně, krom jednoho odblokování hesla mezi námi nikdy nebyly nějaké významné potyčky. Do teď. Hledala jsem zkratku pro psaní uvozek, což se nakonec i zdařilo... Bohužel jsem poklikala nějaká tajná tlačítka a jejich kombinací, kterou by nerozluštila ani FBI, jsem si dokázala vypnout monitor, prostě zčernal. Notebook dál běží, myslím, že si se mnou chce povídat a trávit se mnou čas, ale monitor se rozhodl jinak. Po zapnutí běží ntb normálně. Teda asi prvních 20 sekund, kdy mi naběhne ikona Windows na černé ploše, pak se objeví tma, Die Ende a slzy v očích. Nevím, jestli by pomohl hard reset (jestli se tomu říká tovární nastavení... nevím, zda to jsou synonyma) nebo mám dál na ntb lézt přes nouzový režim se sítí. Mám radost, že se moje milé HP nestalo za celou dobu své životnosti rasistou, však už vidělo víc černého humoru, než by bylo vhodné, ale víte jak... Těžko se mi odhaduje z negroidní obrazovky, co se právě děje. No, děkuji za všelijaké rady, které tu kohokoliv napadnou a potom zde i snad padnou. Snažila jsem se prolézt pár stránek, nějaká ta fóra atd, ale většinou jde o stáhnutí si programu a pomocí zkratky si ten monitor schválně vypnout. Takový program nevedu. Jinak nevím, jestli je to důležité, ale všechny programy, soubory v ntb zůstaly, žádná změna. Jen prostě v normálním režimu je černá obrazovka... Což teda není jen jako "jen", ale aspoň by se z toho dala ta data vytáhnout. Jinak ano, tleskám si už od včerejška.
[Jinak rada ohledně uvozovek pochází z téhle stránky - http://www.zive.cz/poradna/jak-napsat-n ... tanswers=1 , něco s ALTem. Možná ALT+F1, ale protože to nechtělo fungovat, tak jsem mačkala, mačkala, byla tma, mmm. Najednou nebyla tma nejen v pokoji, ale i monitor splynul s okolím.]

Reklama
LaB
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 842
Registrován: duben 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Černý monitor po použití "nějaké" zkratky

Příspěvekod LaB » 09 bře 2017 05:59

Tváří se to jako zapnutá funkce "Jen projektor" v rozšíření plochy. Ovládá se kombinací kláves FN +F4.

KateMarmelade
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: březen 17
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Černý monitor po použití "nějaké" zkratky

Příspěvekod KateMarmelade » 12 bře 2017 21:46

Nepomohlo. Ještě nějaký nápad? Každopádně děkuji za snahu.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53608
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Černý monitor po použití "nějaké" zkratky

Příspěvekod petr22 » 12 bře 2017 21:58

WIN+P a ENTER
2x WIN+P a ENTER

Stalo se neco?

Dalsi moznost je pripojit externi monitor.

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Černý monitor po použití "nějaké" zkratky

Příspěvekod Pic » 12 bře 2017 23:53

Jen pro jistotu - svítí na monitoru kontrolka, že je zapnutý?
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53608
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Černý monitor po použití "nějaké" zkratky

Příspěvekod petr22 » 13 bře 2017 08:00

Nacelniku, nechci vypadat jako kverulant, ale notebook obvykle nema na displeji kontrolku, displej se zapina soucasne s notebookem.

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Černý monitor po použití "nějaké" zkratky

Příspěvekod Pic » 13 bře 2017 11:00

Asi jsem už dřímal a přehlédl, že se jedná o ntb. Díky za upozornění. Omlouvám se.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

KateMarmelade
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: březen 17
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Černý monitor po použití "nějaké" zkratky

Příspěvekod KateMarmelade » 14 bře 2017 23:35

Tak já mám taky dlouhý text, že by mohla vyjít kniha, takže je přehlédnutí pochopitelný. Ale zamyslela jsem se nad kontrolkami u ntb a svou "inteligencí" ohledně IKT... :) Zkusím WIN+P i s Entrem (2x).

Dodatečně přidáno po 10 minutách 26 vteřinách:
Děkuji Petře, stisknutí WINu+P a Entru zabralo. Děkuju. :) Víš jak ... Vlepila bych ti pusu místo díků, ale vzhledem k tomu, že by to šlo jen velice ztěžka, posílám aspoň tu virtuální - :* :)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Vše ostatní (sw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů