Nedostupný RAID na NASU

...

Moderátor: Mods_senior

Gopher
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: březen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Nedostupný RAID na NASU

Příspěvekod Gopher » 10 bře 2017 10:50

Ahoj,
potřeboval bych poradit s NASem, který sem si udělal doma ze starého PC. Moc zkušeností s tím nemám, tak prosím omluvte drobné nedostatky ve vyjadřování.
Nainstaloval jsem si FREENAS 0.7.2 Sabanda, který mi běžel uplně v pořádku, mám tam 3 disky 2T a nastaven softwarový RAID 5 (Freenas běží z flash disku). Pak sem si chtěl nainstalovat novější verzi Freenasu (8 nebo 9), tak sem vzal jinou flešku a na tom samém PC sem si nainstaloval na jinou flešku Freenas 9 (bohužel sem idiot neodpojil disky). Freenas naběhl, ale než sem začal s nastavováním sem si tam vrátil zpět původní flash disk s původním nastaveným Freenasem abych se ujistil, že mám všechny data ještě někde jinde (při nastavování nového Freenasu bude potřeba disky zformátovat). Když sem ale nahodil zpět původní Freenas, naběhl normálně jako vždy, ale ve webowém rozhraní je najednou u toho RAIDu 5 - Status: Stopped a Size: Unknown. Tím pádem je i Mount Point ve stavu: Error a když u něj kliknu na Retry tak se nic nestane. K datům se nedostanu ale jednotlivé disky jsou online a tváří se v pohodě.
Mám nějakou možnost jak ten RAID dostat zas do stavu Online, Mount Point do stavu OK a dostat se k datům?
Předem díky všem za odpovědi.

Reklama

Zpět na “Vše ostatní (sw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů