Nestabilní fps u LoL/Optimalizování pc jen na hraní LoL

...

Moderátor: Mods_senior

CHNO
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: září 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Nestabilní fps u LoL/Optimalizování pc jen na hraní LoL

Příspěvekod CHNO » 11 bře 2017 00:57

Ahoj můj sen je být "profík" ve hře League of Legends takže hraní objetuju opravdu všechen svůj volný čas a pochopitelně je pro mě důležitá maximální plynulost (samozřejmě hraju i jiné hry ale tam není problém s plynulostí) na začátku hry mám 144fps (144hz monitor) ale když je třeba klidně i 2v2 fight tak fps dropnou třeba na 100 a to je docela "velký" rozdíl. Tak se chci zeptat jestli náhodou někdo neví, jak bych mohl tyhle fps dropy minimalizovat
PC: CPU-i5-6400
RAM- HyperX ddr4 16gb 2133hz
GPU- Msi gtx 1060 3gb
Teploty-
IDLE: CPU-29c
GPU-50 (zero frozr)
během hraní teplota stoupne tak o 5c.
A ještě bych se chtěl zeptat, jestli existuje nějaký seznam "zbytečností", které obsahují Windows10 vzhledem k tomu, že na pc jenom hraju LoL/GTA/Witchera poslouchám písničky, tak že bych všechno "zbytečné" smazal.
Předem děkuju za odpověď.

Reklama
spulda
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 277
Registrován: srpen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nestabilní fps u LoL/Optimalizování pc jen na hraní LoL

Příspěvekod spulda » 11 bře 2017 01:39

Tak jako první bych asi - pokud jsi to ještě neudělal - snížil detaily a všechno ostatní stejně jako to dělají třeba tryhardi (nic ve zlém :D ) v CSGO. Dále asi budeš mít vážně v počítači spuštěné nějaké zbytečnosti protože třeba mně LoL běží na 250-300 FPS v klidu a nějakých 150 ve fightu s horším hardwarem (viz podpis) takže opět pokud jsi to ještě neudělal, vypnul bych Steam, Skype pokud zrovna nevoláš a všechny podobné programy. Bohužel mám Win 7 takže s nastavením Win 10 neporadím.

Uživatelský avatar
Adys301
člen HW spec týmu
Master Level 9
Master Level 9
Příspěvky: 8461
Registrován: říjen 12
Bydliště: Ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nestabilní fps u LoL/Optimalizování pc jen na hraní LoL

Příspěvekod Adys301 » 11 bře 2017 01:43

Můžeš akorát nastavit vysoký výkon v možnostech napájení a "preferovat maximální výkon" v ovladačích.

A "profík" z tebe bude opravdu jen velmi těžko. Pro hráči věnují hraní LoL veškerý svůj čas a hrají ho od S1, většina ještě od bety. Minor turnaje v podstatě neexistují, CZSK "pro" týmy jsou k smíchu, dostat se aspoň do CS přes qualifier je v podstatě nemožné, protože CS jsou plné washed up hráčů z LCS. V LVP, TCL a LCL se ti líbit nebude :D

Ale jestli chceš být pouze diamond/master/chalenjour a pak zjistit, že jsi svůj volný čas promrhal u hry, která ti nic nedá, tak jen do toho :D

CHNO
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: září 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nestabilní fps u LoL/Optimalizování pc jen na hraní LoL

Příspěvekod CHNO » 11 bře 2017 02:01

Adys301 píše:Můžeš akorát nastavit vysoký výkon v možnostech napájení a "preferovat maximální výkon" v ovladačích.

A "profík" z tebe bude opravdu jen velmi těžko. Pro hráči věnují hraní LoL veškerý svůj čas a hrají ho od S1, většina ještě od bety. Minor turnaje v podstatě neexistují, CZSK "pro" týmy jsou k smíchu, dostat se aspoň do CS přes qualifier je v podstatě nemožné, protože CS jsou plné washed up hráčů z LCS. V LVP, TCL a LCL se ti líbit nebude :D

Ale jestli chceš být pouze diamond/master/chalenjour a pak zjistit, že jsi svůj volný čas promrhal u hry, která ti nic nedá, tak jen do toho :D
Abych předešel těmhle "kecům" (ne že by to nebyla pravda ale naděje tady furt je :D) tak to trochu upravím : Hraní věnuju všechen svůj čas, a jde mi o maximální komfort během hraní jsem smířený s tím, že u hraní prosedím celé svoje mládí (jsem hodně velký introvert, takže stejně nemám nic lepšího na práci a příjde mi že je to lepší jako kdybych každý pátek šel někam chlastat).
Jo a změnu těch nastavení jsem zkoušel na minimální - 200fps na ultra 200-150fps dokud jsem v jungle/na lince v klidu.

Uživatelský avatar
SoNyX
Level 3
Level 3
Příspěvky: 598
Registrován: červenec 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nestabilní fps u LoL/Optimalizování pc jen na hraní LoL

Příspěvekod SoNyX » 11 bře 2017 06:59

Ještě dodatek, na EUNE nikdo ani nenabírá do pro teamů :D
MB: Asus ROG Maximus VIII Ranger | CPU: i5-6600k | CPU Cooler: Noctua NH-U12S | GPU: MSI GTX 1070 Gaming X 8G
RAM: Kingston HyperX Fury Black 16GB DDR4 | SSD: Corsair MX100 256GB | HDD: 2x Seagate Barracuda 7200.14 1TB
PSU: Corsair RMx Series RM650x | CASE: FD Define R4 BP w/ window



My Steam Profile (from SteamDB)

  • Worth: $8950 ($2776 with sales)
  • Games owned: 501
  • Games played: 146 (29%)
  • Hours on record: 5,172.1h

souky5
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1124
Registrován: leden 11
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Nestabilní fps u LoL/Optimalizování pc jen na hraní LoL

Příspěvekod souky5 » 11 bře 2017 10:17

Adys301 má pravdu hraji LOL od začátku bety víc jak diamond je pomalu na nočník pod židlí nevím jak berou do pro teamu já to drtím na odreagovaní s kámošema. osobně nevidím rozdíl už nad +120 FPS . jinak z W10 de odebrat prakticky všechno ale myslím že si nepomůžeš dostaneš navíc jen pár GB a menší využití ramky s 16GB je to úplně volný LOL to nevyužije. jedině že by si vypnul swap tzn. virtuální ram

Uživatelský avatar
kropovez
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1540
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nestabilní fps u LoL/Optimalizování pc jen na hraní LoL

Příspěvekod kropovez » 11 bře 2017 10:30

Musí ti to opravdu něco brzdit. V PC mám i7-2600, R7870, 6GB RAM a na maximální detaily se v lolku nedostanu pod 200 FPS.
Já jsem já a ty jseš ty.
"Milan Hvězda"

souky5
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1124
Registrován: leden 11
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Nestabilní fps u LoL/Optimalizování pc jen na hraní LoL

Příspěvekod souky5 » 11 bře 2017 10:31

tak je tam třeba SW omezení FPS :) tzn. v ovladači pro grafickou kartu nebo to umí třeba afterburn

Uživatelský avatar
kropovez
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1540
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nestabilní fps u LoL/Optimalizování pc jen na hraní LoL

Příspěvekod kropovez » 11 bře 2017 10:40

Máš vyplou vertikální synchronizaci?
Já jsem já a ty jseš ty.
"Milan Hvězda"

souky5
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1124
Registrován: leden 11
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Nestabilní fps u LoL/Optimalizování pc jen na hraní LoL

Příspěvekod souky5 » 11 bře 2017 11:01

taky sou to zkoušel pod 200 fps to nejde spíš 300+ mám 3570k+380x 4GB a 8GB vše v továrních taktech

CHNO
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: září 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nestabilní fps u LoL/Optimalizování pc jen na hraní LoL

Příspěvekod CHNO » 11 bře 2017 19:12

SoNyX píše:Ještě dodatek, na EUNE nikdo ani nenabírá do pro teamů :D

Hraju na Westu
souky5 píše:Adys301 má pravdu hraji LOL od začátku bety víc jak diamond je pomalu na nočník pod židlí nevím jak berou do pro teamu já to drtím na odreagovaní s kámošema. osobně nevidím rozdíl už nad +120 FPS . jinak z W10 de odebrat prakticky všechno ale myslím že si nepomůžeš dostaneš navíc jen pár GB a menší využití ramky s 16GB je to úplně volný LOL to nevyužije. jedině že by si vypnul swap tzn. virtuální ram

To s tím hraním od Season1 vím ale lolko není jen o tom, jak moc hraješ když budeš jenom hrát normálky/rankedy tak se nikdy na pro úroveň nedostaneš (musíš si zlepšovat game knowledge atd...)A ten rozdíl 120+fps není moc vidět ale vzhledem k tomu, že mám 144hz monitor tak tam je docela poznat rozdíl mezi 144-100
kropovez píše:Máš vyplou vertikální synchronizaci?

V-sync je off.

Dodatečně přidáno po 6 minutách 58 vteřinách:
Teď jsem právě na někde na redditu četl to že LoL jako hra moc neprofituje z multi core výkonu a že je "lepší" mít větší single core výkon je to možné ? :D

Dodatečně přidáno po 1 hodině 16 minutách 44 vteřinách:
Jestli to je pravda tak všichni, co jste psali že máte víc fps máte větší single thread performance podle tehle stránky : https://www.cpubenchmark.net/singleThread.html

Uživatelský avatar
SoNyX
Level 3
Level 3
Příspěvky: 598
Registrován: červenec 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nestabilní fps u LoL/Optimalizování pc jen na hraní LoL

Příspěvekod SoNyX » 13 bře 2017 14:46

S tím železem, co máš, bys prakticky neměl mít žádný problém s FPS u LoLka...
MB: Asus ROG Maximus VIII Ranger | CPU: i5-6600k | CPU Cooler: Noctua NH-U12S | GPU: MSI GTX 1070 Gaming X 8G
RAM: Kingston HyperX Fury Black 16GB DDR4 | SSD: Corsair MX100 256GB | HDD: 2x Seagate Barracuda 7200.14 1TB
PSU: Corsair RMx Series RM650x | CASE: FD Define R4 BP w/ window



My Steam Profile (from SteamDB)

  • Worth: $8950 ($2776 with sales)
  • Games owned: 501
  • Games played: 146 (29%)
  • Hours on record: 5,172.1h


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Vše ostatní (sw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 13 hostů