instalace w7, ovladače

...

Moderátor: Mods_senior

tommystankov
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: březen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

instalace w7, ovladače

Příspěvekod tommystankov » 18 bře 2017 16:19

Zdravím,

po reinstalci w7 home premium se marně snažím nainstalovat ovladače. Jedná se o notebook HP pavilon 15-n055sm silver. Ano na stránkách výrobce jsem tento typ našel, problém byl v tom, že tam nikde není ovladač pro chipset, když jsem se pokoušel hledat pro podobny typy pavilonu 15 n00 tak jsem sice něco našel, ale nic....hledal jsem tedy přes PCIdatabse(dev/ven-id hardware) a povedlo se mi na stránce lenovo najít potřebný ovladač. Zřejmě to je správný typ protože ve správci zařízení se mi řadič sběrnice SM stal fuknční-žlutý trojuhelnik s vykřičníkem je pryč. Dále chci nainstalovat ovladač pro graf. kartu. Radeon HD8670M jak uvádí faktura od notebooku, bohužel at dělám cokoliv nemůžu ji nainstalovat. Stránka výrobce sice takovy balík nabízí, ale když ji instaluju nic se nestane-video adaptér pořád s vykřičníkem. Zkoušel jsem i zvlášt od AMD, to se mi sice nainstalovalo, ale ve spravci se mi objevilo ze zarizeni nepracuje správně, nutno podotknout, že mam Dual grafiku to je asi integrovana nějak společně s procesorem Radeon HD 8610G -->ale i tenhle typ je uváděnej v požadovaným balíku od HP.

Prosil bych o radu, jak ten ovladač na GPU nainstaluju....popř. jak postupovat....děkuji

Zaklad. deska. HP 216C/chipset amd a76m(bolton m3)
CPU: AMD a105745M 2.1 ghz. Richland
GPU0(asi integrovana): radeon HD 8610g
GPU1. dedikovana: HD 8670M

Reklama
nations112
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1043
Registrován: září 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: instalace w7, ovladače

Příspěvekod nations112 » 18 bře 2017 17:19

Část ovladačů je schopno nainstalovat samotné Windows Update, byť u Windows 7 to není zrovna 100% funkční jako u desítek.

Zkoušel si grafické ovladače stáhnout přímo ze stránek AMD? Oboje?

tommystankov
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: březen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: instalace w7, ovladače

Příspěvekod tommystankov » 18 bře 2017 17:28

Win update jsem zkoušel, ale graf adapter to nezvladlo...a ani se na to nespoléhám, z AMD stránek jsem to zkoušel taky, a jak jsem psal nainstalovalo se mi to, ale správce zařízení mi psal, že nepracuje správně.

Ale ted me napadá ja jsem stahoval asi jenom tu dedikovanou...kazdopadne, ted koukam na AMD.com a kdybych chtel tu integrovanou, tak nevim jak ji dostat, protoze kdyz vyberu z nabidky zarizeni ,,notebook,, tak se k ni proklikam(k dedikovany), ale pri vyberu misto nabidky notebook dam APu, popr integrovanou v MB, tak mi to tu HD8610G(integrovanou) nenabidne.


UPDT:
Tak jsem nakonec i tu integrovanou kartu nasel, presne jak se pise na zarucnim liste/fakture .... po nainstalovani a naslednym restartu nejdrive integrovane nasledne dedikovane bohuzel nastala modra smrt-opakovane a musel jsem obnovit system z pred instalace, tudiz ovladace jsou pryc, ale ja uz si opravdu nevim rady...pokud nejdou ovladace od HP a od vyyrobce karet mi to dela takovej bordel.

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6464
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: instalace w7, ovladače

Příspěvekod RIKI22 » 18 bře 2017 19:04

Inštaloval si z tejto stránky ?
http://support.hp.com/us-en/drivers/selfservice/HP-Pavilion-15-Notebook-PC-series/5401225/model/6453751
Okrem grafiky je v Správcovi zariadení všetko v poriadku ?Nainštaloval si aktualizácie k Win ?

tommystankov
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: březen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: instalace w7, ovladače

Příspěvekod tommystankov » 18 bře 2017 19:14

Ano z teto stranky jsem zkousel a jak jsem psal na zacatku, chybel mi tam chipset, kazdopadne balik na graf. kartu nefunkcni, nebo spis se mi to nainstaluje, ale nijak jinak to nezeraguje(ani na restart se me to nepta), instalacni prubeh ze stranky AMD je uplne jiny .... ve spravci zarizeni mi chbyi veci jako wifi,bluetooth, ethernet apod. ale na tohle ovladace mam, win updt jsem nezkousel....ja to zkousim cely uz na treti pokus, stim ze predtim jsem ten win updt zkousel a nic, grafika se nechytla.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: instalace w7, ovladače

Příspěvekod petr22 » 18 bře 2017 19:16

Instaluj jen a pouze ovladace od vyrobce notebooku. Mohou byt upravene a originalni ovladace od AMD nemusi vubec na tom notebooku fungovat.

Proc to vlastne instalujes takhle slozite? Na disku je oddil pro obnovu systemu ktery obsahuje vsechny ovladace.

tommystankov
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: březen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: instalace w7, ovladače

Příspěvekod tommystankov » 18 bře 2017 19:22

Vsechno jsem zkousel, ja ale nevim co mam delat kdyz mi to z HP proste neveme..stahnu z HP stranky, dam instal-zacne se neco jako extrahovat/instalovat a konec nic vic, ve spravci zarizeni se nic nedeje neboli graf adapter porad neznamy(mam jenom ten standartni s VGA rozlisenim)...recovery system jsem samozrejme taky zkousel, ale kdyz resetnu notas, zmacknu esc pak F11 jako ze zapnu recovery system, tak se nic nestane a system mi normalne nabehne...pokazil jsem to tim, ze jsem ten system reinstaloval? a ten recovery tim padem nejede ?
.
UPDT
nehlede na to, ze HP mi na ten muj produkt nenabizi ani chipset

UPDT2:
Tak idiot myho formatu by vubec nemel neco jako reinstal win7 delat, to jakoby extrahovani souboru bylo opravdu extrahovani a instalaci jsem pak musel spustit zvlast ve vytvoreny slozce, :oops: ovladace grafarny z HP stranky samozrejme funguji vic nez v pohode. Spravce zarizeni, ale ukazuje neco co opravdu nevim co znamena, neukazuje to zadny ID hardwaru a vubec nevim jak zjistit co to je, nekde jsem cetl, ze pokud notas takhle slape v pohode nema cenu to resit, nebo ze system si o necom mysli ze tam neni a pritom to tam je, kazdopadne kdyby nekdo vedel tak posilam screeny. http://tommystankov.rajce.idnes.cz/nastenka/ ted tam mam pouze to neznamy zarizeni..adapter a usb mam v poradku

UPD3: tak jsem si to zjistil sam, strejda google jako konecne reseni, i kdyz melo byt jako prvni....pokud by to nekoho zajimalo, tak se jedna pry o nejakou novou hlasku a odkazuje to na ovladac drive guard, ochrana pevneho disku pred narazem....asi bych se obesel i bez toho, protoze s notasem volejbal hrat nebudu. Takze notas mam v cajku, jenom aktualizovat system pres win updt a hotovo.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Lenovo prý neaktualizuje ovladače pro Windows 11 Příloha(y)
    od darkmarek » 21 dub 2023 16:42 » v Windows 11, 10, 8...
    8
    1263
    od darkmarek Zobrazit poslední příspěvek
    25 dub 2023 16:36
  • Nelze nainstalovat ovladače pro WiFi - stolní PC Příloha(y)
    od Zidy » 19 kvě 2023 14:36 » v Sítě - hardware
    4
    778
    od Zidy Zobrazit poslední příspěvek
    19 kvě 2023 15:07
  • Instalace win7
    od jarek3202 » 27 led 2024 21:53 » v Windows 11, 10, 8...
    15
    1390
    od Martab Zobrazit poslední příspěvek
    28 led 2024 09:14
  • Win 11 - instalace, nebootuje do win Příloha(y)
    od Anubides » 31 pro 2023 12:35 » v Windows 11, 10, 8...
    18
    1583
    od Anubides Zobrazit poslední příspěvek
    01 led 2024 22:53
  • instalace windows 7
    od ladislavhu1993 » 18 lis 2023 19:04 » v Windows 11, 10, 8...
    10
    1637
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    20 lis 2023 20:27

Zpět na “Vše ostatní (sw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů