NB Lenovo G580 nenabiha po vymene komponent!

...

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
Skyren
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 297
Registrován: červen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

NB Lenovo G580 nenabiha po vymene komponent!

Příspěvekod Skyren » 10 kvě 2017 09:26

Po koupi spodni vany + 4 GB RAM navic a naslednem slozeni se NB ne a ne zapnout. Doted jel bez problemu a nemyslim si, ze byl byl problem v zapojeni... zkousel jsem vsechno mozne co jsem dohledal na internetu, ale marne.

Ledka "Power" sviti cca 6 sec a pote zhasne. Parkrat se mi po dlouhem drzeni tlacitka "Power" NB i rozbehl (mechanika), ale pouze na 2 vteriny a pote zase utichl.
Pochybuji, ze by byl problem s HW... maximalne CMOS baterie, kde ani nedokazu potvrdit, ze se jedna o ni.

Vyloucil jsem tedy poskozeni baterie/adapteru/jinych zdrojovych komponent az na tu CMOS baterii (modrofialove barvy), ktera nejspis ani nejde vymenit, jelikoz vubec nevypada jak u desktopu.

Cim by to jeste mohlo byt, predtim, nez zacnu neco menit a dokupovat? Jen tak, pri vymene spodni vany a pridani ramky a naslednem otestovani bez nove ramky + vymene slotu stale to same.

NB koupeny mezi roky 2010 az 2011, pouzivany neco malo pres rok. Mel predinstalovany Windows 8 s tim, ze jsem jej upgradoval na Windows 10.

Hodlam spolupracovat, potrebuji vyresit co nejdrive.
Radcum predem vrele dekuji.
nVidia MSI GeForce 9600 GT, 512MB

Reklama
AdrianR
Level 1
Level 1
Příspěvky: 79
Registrován: květen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: NB Lenovo G580 nenabiha po vymene komponent!

Příspěvekod AdrianR » 13 kvě 2017 20:41

Ak NB dlho ležal nezapnutý, mohla sa vybiť batéria pod bezpečnú hodnotu napätia. Potom jej logika a logika nabíjačky akosi nestíha obe funkcie. Aj nabíjať, aj prevádzku. Skús zapnúť NB s odpojenou batériou. Ak nabehne, tak je iba baterka vo "vyslúžilom" stave. Nechaj ju potom zasunutú a pripojený napájač počas niekoľkých hodín. Občas sa dokáže zregenerovať, ale kapacitne bude horšia. Tento postup ti pretestuje napájanie a nabíjanie baterky. Ale ak sa NB nerozbehne iba na napájač bez baterky, tak potom je možno ešte CMOS baterka tak vybitá, že BIOS nenabehne. Niektorým doskám to nevadí, ale niektoré bez CMOS baterky sú akoby mŕtve. Druhým krokom teda bude stanovenie kondície CMOS baterky. Tá býva klasická, podobná ako v desktop PC ibaže je pripojená káblikom. mala by mať aspoň 2,5V Normálna hodnota je cez 3,0V. Hodnoty pod 1,5V sú znakom úplného vybitia. A ešte by bolo vhodné vyskúšať iný adaptér. I tie starnú a potom štrajkujú. Prajem veľa úspechu.

Tu je kompletný service manual. V mnohom pomôže. Je tu aj hodnotenie stavu batérie. https://download.lenovo.com/consumer/mo ... nglish.pdf

nations112
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1043
Registrován: září 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: NB Lenovo G580 nenabiha po vymene komponent!

Příspěvekod nations112 » 13 kvě 2017 20:47

1) Někde máš zkrat a po zapnutí se hned bezpečně vypne
2) Při výměně si poškodil nějakou komponentu. V době, kdy jsou všechny věci pájené na základní desku a vzhledem ke stáří mohl klidně vzniknout studený spoj, nebo poškození.
3) Nějaká prkotina

Osobně bych první vyloučil problém s baterií/napájením. Takže bez baterie, jen s adaptérem atd.
Poté bych zkusil resetovat BIOS - Pokud je CMOS baterie napájená, tak spojit dva kontakty - návod bude na google.
Pokud by nic z toho nepomohlo, tak bych to celé rozebral, vše pečlivě zkontroloval, včetně chlazení atd atd a složil znovu.

Uživatelský avatar
Skyren
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 297
Registrován: červen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: NB Lenovo G580 nenabiha po vymene komponent!

Příspěvekod Skyren » 13 kvě 2017 21:33

No tak dal jsem to do servisu. Diagnostika pry zdarma... po dni mi volali, ze je to oprava na MB za 3,5k... ale za tu cenu bych koupil stejny v lepsim stavu. Je mozne, ze takovou castku chteji za vymenu CMOS baterie? :D
nVidia MSI GeForce 9600 GT, 512MB

d1amond
člen HW spec týmu
Elite Level 12
Elite Level 12
Příspěvky: 16106
Registrován: květen 08
Bydliště: České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: NB Lenovo G580 nenabiha po vymene komponent!

Příspěvekod d1amond » 13 kvě 2017 21:40

Pokud napsali poskozeni MB, nebudou preci jen menit CMOS baterii.
U notebooku je vse mensi a hrozne moc veci se da pokazit, pokud to nedelas jako rutinu.
Nikdy neříkej, že to nejde, protože se najde někdo, kdo o tom neví a udělá to!
Chcete si nechat sestavit nový počítač?



  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • notebook - po zapnutí občas nenabíhá displej
    od maiki » 10 kvě 2023 14:40 » v Problémy s hardwarem
    2
    1024
    od meda2016 Zobrazit poslední příspěvek
    10 kvě 2023 16:46
  • Kompatibilita komponent Příloha(y)
    od pukasinek » 08 lis 2023 10:28 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    699
    od Gerete Zobrazit poslední příspěvek
    08 lis 2023 11:44
  • Nacenění starších komponent
    od WolfGunCZ » 20 črc 2023 15:31 » v P: Hardware
    9
    2139
    od Zivan Zobrazit poslední příspěvek
    22 črc 2023 10:10
  • Nelze spustit wifi po vymene karty - resenii
    od akem » 28 led 2024 13:16 » v Problémy s hardwarem
    6
    1000
    od akem Zobrazit poslední příspěvek
    30 led 2024 21:41
  • Upgrade NTB Lenovo Příloha(y)
    od Ivo79 » 17 dub 2024 15:56 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    8
    1450
    od Zivan Zobrazit poslední příspěvek
    20 dub 2024 12:04

Zpět na “Vše ostatní (sw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů