Defraggler a volné místo

...

Moderátor: Mods_senior

petrmet
Level 3
Level 3
Příspěvky: 440
Registrován: leden 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Defraggler a volné místo

Příspěvekod petrmet » 15 kvě 2017 17:18

Mám systémový disk 160 GB, z toho 60 GB volného místa. Spustil jsem Defraggler, běžel asi 2.5 hodiny, během defragmentace mi ubývalo volné místo, ale myslel jsem, že si jen vytváří nějaké dočasné soubory, které pak smaže. Když defragmentace skončila, zjistil jsem, že mi ubylo 45 GB, zbylo pouze 15 GB. :shock: Hledal jsem, kde to místo ubylo a zjistil jsem, že se zvětšil bod obnovy na 47 GB ! Tím jsem taky přišel o 6 starších bodů obnovy. :mad: Takže jsem musel smazat všechny body obnovy a vytvořit nový, který je 2.5 GB. Nikdy jsem se nesetkal s tím, že by se při defragmentaci zapisovalo do bodů obnovy, ale při googlení jsem zjistil, že takové zkušenosti má více lidí. Zajímalo by mě, jestli jsou podobné zkušenosti s programem CCleaner, když budu mazat větší místo, tak mi to zapíše do bodů obnovy a volné místo se zmenší. Díky za odpověď.

Reklama
sarkafarka
Level 1
Level 1
Příspěvky: 52
Registrován: květen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Defraggler a volné místo

Příspěvekod sarkafarka » 15 kvě 2017 17:28

CCleaner nic nevytváří, jen odstraňuje. Jaký máš systém bys nemohl napsat?
Tento duplicitní účet byl založen a používán trollem Blue Spirit, který nerespektuje základní pravidlo fóra, kterým je zákaz zakládání účtů za účelem obcházení trvalého BANu, který před mnoha lety obdržel za nevhodné chování a opakované narušování chodu fóra. Na fórum nadává kde může, kritizuje ho, kritizuje všechny jeho stálé členy, přesto k nám stále a pořád "leze"...

petrmet
Level 3
Level 3
Příspěvky: 440
Registrován: leden 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Defraggler a volné místo

Příspěvekod petrmet » 15 kvě 2017 17:44

Mám Win7 Home Premium 64bit, file systém NTFS. Defraggler taky nic nevytváří ani nemaže, pouze přemísťuje.

sarkafarka
Level 1
Level 1
Příspěvky: 52
Registrován: květen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Defraggler a volné místo

Příspěvekod sarkafarka » 15 kvě 2017 17:51

Ano deflagrer jen přemísťuje, ale možná je tam nějaké nastavení, které vytvoří bod obnovy před defragmentací. Nevím, kdysi jsem to používal, ale to je fakt dávno.
Koukni do toho nastavení.
Tento duplicitní účet byl založen a používán trollem Blue Spirit, který nerespektuje základní pravidlo fóra, kterým je zákaz zakládání účtů za účelem obcházení trvalého BANu, který před mnoha lety obdržel za nevhodné chování a opakované narušování chodu fóra. Na fórum nadává kde může, kritizuje ho, kritizuje všechny jeho stálé členy, přesto k nám stále a pořád "leze"...

petrmet
Level 3
Level 3
Příspěvky: 440
Registrován: leden 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Defraggler a volné místo

Příspěvekod petrmet » 15 kvě 2017 17:55

V nastavení je volba něco jako "vypnout stínové kopie", defaultně není zaškrtnuta. Defraggler nevytvoří bod obnovy před defragmentací, ale zapisuje průběžně něco do bodů obnovy a jak jsem psal v úvodu, u mě tam toho zapsal asi 47 GB !

sarkafarka
Level 1
Level 1
Příspěvky: 52
Registrován: květen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Defraggler a volné místo

Příspěvekod sarkafarka » 15 kvě 2017 17:58

V nastavení je volba něco jako "vypnout stínové kopie", defaultně není zaškrtnuta.

Něco, co znamená něco, to nemáš přesnou informaci? Tak ji zaškrtni, protože to možná vytváří stínové kopie!
Tento duplicitní účet byl založen a používán trollem Blue Spirit, který nerespektuje základní pravidlo fóra, kterým je zákaz zakládání účtů za účelem obcházení trvalého BANu, který před mnoha lety obdržel za nevhodné chování a opakované narušování chodu fóra. Na fórum nadává kde může, kritizuje ho, kritizuje všechny jeho stálé členy, přesto k nám stále a pořád "leze"...

petrmet
Level 3
Level 3
Příspěvky: 440
Registrován: leden 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Defraggler a volné místo

Příspěvekod petrmet » 15 kvě 2017 18:11

Volba se přesně jmenuje "Zastavit VSS při defragmentování NTFS disku", jak jsem psal, defaultně není zaškrtnutá. Ale mě zajímá, proč a co se zapisuje do bodů obnovy při přemístění souboru a proč to zabírá 47 GB. A jestli se stejně chová CCleaner, když např. vyčistím 20 GB, tak jestli mi je nacpe do bodu obnovy a tím vlastně nic neušetřím. CCleaner a Defraggler vytvořila stejná firma.

sarkafarka
Level 1
Level 1
Příspěvky: 52
Registrován: květen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Defraggler a volné místo

Příspěvekod sarkafarka » 15 kvě 2017 18:14

Tak ji zastav, asi to před defragmentací vytváří stínovou kopii, čemu na to nerozumíš?

Odstraň body obnovy, odškrtni tu ptákovinu a udělej defragmentaci. Pak vytvoř nový bod obnovy.
Tento duplicitní účet byl založen a používán trollem Blue Spirit, který nerespektuje základní pravidlo fóra, kterým je zákaz zakládání účtů za účelem obcházení trvalého BANu, který před mnoha lety obdržel za nevhodné chování a opakované narušování chodu fóra. Na fórum nadává kde může, kritizuje ho, kritizuje všechny jeho stálé členy, přesto k nám stále a pořád "leze"...

petrmet
Level 3
Level 3
Příspěvky: 440
Registrován: leden 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Defraggler a volné místo

Příspěvekod petrmet » 15 kvě 2017 18:26

sarkafarka píše: čemu na to nerozumíš?

Já myslím, že otázka je jasná :
proč a co se zapisuje do bodů obnovy při přemístění souboru a proč to zabírá 47 GB. A jestli se stejně chová CCleaner, když např. vyčistím 20 GB, tak jestli mi je nacpe do bodu obnovy a tím vlastně nic neušetřím. CCleaner a Defraggler vytvořila stejná firma.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Defraggler a volné místo

Příspěvekod ITCrowd » 15 kvě 2017 18:31

Co to je za disk? výrobce a typ?
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

sarkafarka
Level 1
Level 1
Příspěvky: 52
Registrován: květen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Defraggler a volné místo

Příspěvekod sarkafarka » 15 kvě 2017 18:48

Já myslím, že otázka je jasná :
proč a co se zapisuje do bodů obnovy při přemístění souboru a proč to zabírá 47 GB. A jestli se stejně chová CCleaner, když např. vyčistím 20 GB, tak jestli mi je nacpe do bodu obnovy a tím vlastně nic neušetřím. CCleaner a Defraggler vytvořila stejná firma
.

Naprosto jasná, jen ty to nechápeš - vytváříš si tam stínové kopie, CCleaner s tím nemá nic společného.
Tento duplicitní účet byl založen a používán trollem Blue Spirit, který nerespektuje základní pravidlo fóra, kterým je zákaz zakládání účtů za účelem obcházení trvalého BANu, který před mnoha lety obdržel za nevhodné chování a opakované narušování chodu fóra. Na fórum nadává kde může, kritizuje ho, kritizuje všechny jeho stálé členy, přesto k nám stále a pořád "leze"...

petrmet
Level 3
Level 3
Příspěvky: 440
Registrován: leden 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Defraggler a volné místo

Příspěvekod petrmet » 15 kvě 2017 19:12

Seagate Barracuda ST1000DM003 SATA/600 1TB.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Misto zvuku 5.1 jen 2.0
    od kuře » 19 říj 2023 14:32 » v Windows 11, 10, 8...
    7
    1650
    od richchie Zobrazit poslední příspěvek
    24 říj 2023 09:25
  • Menší ssd naklonované do většího - nelze rozšířit kapacitu C: o nealokované místo na disku Příloha(y)
    od jxdm » 21 srp 2023 16:57 » v Problémy s hardwarem
    4
    838
    od jxdm Zobrazit poslední příspěvek
    21 srp 2023 17:37

Zpět na “Vše ostatní (sw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů