Firmware/unroot telefonu Vyřešeno

...

Moderátor: Mods_senior

Tony147
Level 1
Level 1
Příspěvky: 61
Registrován: únor 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Firmware/unroot telefonu

Příspěvekod Tony147 » 25 čer 2017 13:24

Mám telefon Sony Xperia M4 aqua E2303 a nedávno jsem na něm dělal root, jelikož mi ale přestal při funkci "hlasitý reproduktor" nebo také názývanou "handsfree" při telefonování fungovat mikrofon (kvůli této závadě už byl telefon 1x reklamován a bylo to způsobené vadou mikrofonu) tak jsem se rozhodl ho po 2. reklamovat. Jelikož ale vím že výrobce chce originální firmware tak musím provést "unroot" a nějak tam vrátit origo firmware. (což jsem pochopil z návodů na internetu ale po složité instalaci rootu a odemykání bootloaderu se v tom začínám ztrácet). Takže, mám root ale nevím jestli tam mám origo firmware nebo ne, zatím pro jistotu stahuji jeden (origo firmware) z této stránky: http://www.firmwares.androidinfotech.co ... firmwares/ Okej, zamknutí bootloaderu, na to mám flashtool, unroot nabízí aplikace "superuser" ale zatím to hlásí že unroot selhal (asi málo baterie, nabiju uvidím) Co tedy pořebuji?--- Má s tím někdo zkušenost? Jestli se tam má ještě něco udělat popř. jestli mám něco špatně... Předem díky za odpovědi. :shock: :? :|

Reklama
Uživatelský avatar
ChrisTaylor
Level 2
Level 2
Příspěvky: 161
Registrován: duben 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Firmware/unroot telefonu

Příspěvekod ChrisTaylor » 25 čer 2017 14:39

Když jsi instaloval práva root, flashoval jsi i jinou recovery či ROM? A ta chyba, má nějaký detailnější popis?
Ono můžeš jít více cestami. Prvně, bootloader bych zamykal až nakonec, předtím bych dělal unroot.

  • Pokud jsi neinstaloval custom recovery ani ROM, tak stačí použít jednu z metod pro unroot (například skrze SuperUser, manuálně apod.). Pak stačí zamknout bootloader.
  • Pokud už jsi instaloval custom recovery či ROM, tak musíš nainstalovat jejich stock verze (nejprve ROM, poté recovery). Poté stačí aplikovat stejný postup.
  • Jestli se ti nebudou dařit předchozí možnosti, můžeš i zkusit nainstalovat firmware, ten v podstatě udělá vše za tebe a máš hotovo.
U druhé varianty počítej se ztrátou dat, pokud jsi instaloval jinou ROM. To stejné platí i pro třetí variantu. Jinak pokud chceš data zachovat, tak je zazálohuj.

Tony147
Level 1
Level 1
Příspěvky: 61
Registrován: únor 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Firmware/unroot telefonu

Příspěvekod Tony147 » 25 čer 2017 16:47

Hmmmm... Díky za odpověď, teď tomu rozumím, zdá se mi že jsem flashoval jinou recrovery abych tam měl to menu (a ono to myslím jinak nešlo) Co se té chyby týče tak ne, nic jiného jenom "Odinstalace selhala" i po nabití telefonu... Ztráta dat ta mě moc netrápí, stejně to chci dát do opravy. A pro mě bude asi nejpohodlnější ta poslední možnost protože už jsem cosi stáhl... tak to tam zkusím s pomocí videí na youtube dostat přikládám screenshot jestli je to vpořádku a jestli jsem nestáhl nějakou kravinu... popř. kdyby jsi sem přihodil detaily k tomu poslednímu postupu tak by to bylo super, na YT je to pokaždé jinak. :thumbup: ;)

Screenshot: https://drive.google.com/open?id=0B0FZt ... F9RU0U1NzA

Uživatelský avatar
ChrisTaylor
Level 2
Level 2
Příspěvky: 161
Registrován: duben 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Firmware/unroot telefonu

Příspěvekod ChrisTaylor » 25 čer 2017 17:12

Díky za odpověď, teď tomu rozumím, zdá se mi že jsem flashoval jinou recrovery abych tam měl to menu (a ono to myslím jinak nešlo)

Ano, to potvrzuje, že máš jinou recovery.
V názvu souboru, který jsi stáhl, je „OTA“, což znamená, že stačí přesunout daný soubor do paměti telefonu či na SD kartu. Poté se nabootuješ do recovery a pokud máš TWRP, což v dnešní době předpokládám, tak vybereš možnost „Install“, vybereš stáhnutý soubor a nainstaluješ ho.

Tony147
Level 1
Level 1
Příspěvky: 61
Registrován: únor 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Firmware/unroot telefonu

Příspěvekod Tony147 » 25 čer 2017 18:40

Ano, TWRP mám, takže tedy stačí přesunout stažený .zip soubor do paměti a přes TWRP nainstalovat, pak zamknout bootloader a je to? (Promiň zdá se mi to moc jednoduché, tak si ověřuji jestli to chápu správně)

Dodatečně přidáno po 8 minutách :
A k tomu zamikání bootloaderu jenom jestli by jsi mi ověřil postup který jsem si už dávno (kdy jsem tomu ještě aspoň trochu rozuměl) zapsal:

1. Jdi na tuhle stránku: https://developer.sonymobile.com/unlockbootloader/ A zjisti kód pro odemčení/zamčení bootloaderu (E2303: Můj telefon: xxxxxxxxxxxxxxxx)
2.Nainstaluj Flashtool a otevři
3. Zmáčkni tlačítko BLU
4. Vypni telefon a drž vol. down (-) a připoj usb kabel
5. Do pole IMEI vepiš IMEI telefonu (pokud není vyplněno)
6. Do pole "Unlock code" vepiš kód který jsi zjistil na stánce (pokud není vypněno)
7. Zmáčkni "Relock" a vyčkej, než se telefon načte
8. Hotovo, Bootloader je zamčený...


(Ono i podle toho "relock" bych tipoval že to je správný postup ale jen se chci ujistit ;) )

Uživatelský avatar
ChrisTaylor
Level 2
Level 2
Příspěvky: 161
Registrován: duben 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Firmware/unroot telefonu

Příspěvekod ChrisTaylor » 25 čer 2017 19:23

Ano, mělo by to tak být, pokud už jsi někdy v minulosti takový návod našel.
K tomu originálnímu firmwaru, ano, je to takto jednoduché, pokud to je OTA. Sám jsem se takto před pár lety potřeboval vrátit k originální ROM a recovery.

Tony147
Level 1
Level 1
Příspěvky: 61
Registrován: únor 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Firmware/unroot telefonu  Vyřešeno

Příspěvekod Tony147 » 25 čer 2017 19:31

Dobře, jdu na to, pak napíšu jak to dopadlo ;)

vojtoun
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 147
Registrován: říjen 14
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Firmware/unroot telefonu

Příspěvekod vojtoun » 25 čer 2017 19:35

Kdyby ti ten návod nahoře nešel, tak u SONY se to dá lehce pomocí SONY PC companion. Jen se připojí mobil a dáš repair/reinstall. Tady je to bod B. Ale o vše přijdeš, tak radši zálohuj. http://support.sonymobile.com/global-en/xperiaz3compact/kb/0231018807c614a08013cec540b570068fb/

Tony147
Level 1
Level 1
Příspěvky: 61
Registrován: únor 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Firmware/unroot telefonu

Příspěvekod Tony147 » 25 čer 2017 19:42

Teď jsem právě procházel interní úložiště a to co je ve složce .thumbnails tak to nic ne? Jsou tam jenom jakési fotky, mimochodem o tom SONY PC companion jsem taky přemýšlel ale jsi si jistý že to přeinstaluje celý firmware? Já totiž moc nevím, myslím že je to něco jako factory reset :/

Uživatelský avatar
ChrisTaylor
Level 2
Level 2
Příspěvky: 161
Registrován: duben 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Firmware/unroot telefonu

Příspěvekod ChrisTaylor » 25 čer 2017 19:55

Ve složce .thumbnails se ukládají náhledy tvých obrázků pro galerii, takže není potřeba je zálohovat, vygenerují se vždy automaticky dle obrázků, které máš uložené.
U Sony PC Companion si to budeš nejspíše dohledat sám, tento software jsem naposledy používal v roce 2013, takže nemůžu říct, jestli to umí kompletně celý firmware. ROM by to teoreticky mělo, ale u recovery si nejsem jist (spíše jsem k tomu skeptický). Tuto metodu zvol pouze tehdy, pokud nepůjde ta reinstalace skrze recovery.

Tony147
Level 1
Level 1
Příspěvky: 61
Registrován: únor 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Firmware/unroot telefonu

Příspěvekod Tony147 » 25 čer 2017 19:56

Jojo, jdu na to, už jsem uvolnil místo na interním

Dodatečně přidáno po 25 minutách 24 vteřinách:
Tak, skončil jsem s chybou, nakonec jsem to hodil na SD protože se tomu do interního nechtělo, při pokusu nainstalovat ten soubor mi to vyhodilo:
E:unkown command [log]
Proces updater skončil s CHYBOU: 7
Chyba při instalaci zip souboru '/external_sd/
tulip-ota-eng.e2303-7.1.1-NOF26V-20170217.zip'
Obnova detailů oddílu...
...hotovo

Neuspěšné
Zkusím teda ten SONY Companion a pokud ani to nepůjde tak zkusím ještě stáhnout jiný firmware... :/

Dodatečně přidáno po 39 minutách 47 vteřinách:
Tak asi budu muset nejdřív zamknout bootloader aka zavaděč Xperia companion je moc chytrá na to aby to přeinstalovala telefon s odemčeným zavaděčem takže ho zkusím zamknout a uvidím

Dodatečně přidáno po 2 hodinách 13 minutách 6 vteřinách:
Takže jsem to udělal následovně: Zamknul jsem bootloader a jelikož se telefon nechtěl načíst tak jsem dal opravit v softíku Sony Xperia companion, nyní jsem ve fázi kdy se telefon nastavuje... Tak uvidím, podívám se jestli je bootloader zamčený a na ověření jestli tam ten root není si stáhnu nějakou appku z google play. :clap: :thumbup:

Dodatečně přidáno po 2 hodinách 19 minutách 12 vteřinách:
Takže vypadá to, že se vše povedlo jak má, bootloader zamčený a telefon je bez rootu. Díky moc všem :thumbup:


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Potrebujem pomôcť s ME firmware UpdateTool Příloha(y)
    od michal35542 » 24 kvě 2023 10:29 » v Vše ostatní (sw)
    2
    1342
    od michal35542 Zobrazit poslední příspěvek
    24 kvě 2023 11:04
  • Chyba při kompilaci firmware pro 3D tiskárnu (Prusa MINI)
    od ddann » 26 lis 2023 20:58 » v Vše ostatní (sw)
    11
    1519
    od faraon Zobrazit poslední příspěvek
    27 lis 2023 07:27
  • info Asus - 18.5.2023 výpadek serveru při aktualizaci firmware
    od FlanK3r » 19 kvě 2023 09:56 » v Sítě - hardware
    0
    1778
    od FlanK3r Zobrazit poslední příspěvek
    19 kvě 2023 09:56
  • Wipe Telefonu
    od Luis » 21 lis 2023 19:43 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    1
    1281
    od cervcek Zobrazit poslední příspěvek
    22 lis 2023 21:15
  • Přesunutí sms do nového android telefonu
    od Petr98 » 21 říj 2023 16:10 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    4
    1814
    od meda2016 Zobrazit poslední příspěvek
    21 říj 2023 21:45

Zpět na “Vše ostatní (sw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti