Vzdálená plocha WIN10 Home z Androidu Vyřešeno

...

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Vzdálená plocha WIN10 Home z Androidu

Příspěvekod karlos » 20 lis 2017 13:57

Zdravím. Jak název tématu vypovídá, potřebuji spravovat plochu WIN10 Home, tabletem s Androidem.
A k věci trochu blíže. Ovládám mixážní pult (Souncraft Ui12) pomocí tabletu. Jelikož spojení pultu a tabletu přes WiFi je značně nestabilní, přistupuji k mixu přes externí router. Vedle toho zpracovávám audio signál z mixu v notebooku, pomocí programu MusicVisualization a tímto ovládám přes převodník USB>DMX512 světelný park. Potud vše funguje, jak má, je zde však jeden nedostatek a tím je váha a rozměry kufru s notesem a zdlouhavé "drátování" na každém "kšeftu" (cca 3x do měsíce).
Vymyslel jsem si inovaci v podobě nahrazení notebooku nepoužívaným mini PC Acer Revo M1. Tento bych rád provozoval bez monitoru, kdy po startu se spustí program MusicVisualization a začne automaticky dělat to, proč ho pan Nušl napsal. I toto mi doma funguje. Problém je "genialita" WIN10, které neustále do všeho kafrají a co chvíli vyskakuje nějaké okno, že to, nebo ono by bylo dobré nainstalovat... Mám obavu, že by tato vnitřní moudrost systému mohla způsobit zastavení chodu programu. Proto bych chtěl mít jakási zadní vrátka, kterými bych mohl vzdáleně vlézt z tabletu do Windows a usměrnit je.
Konečně se tedy dostáváme k meritu dotazu. Jak přinutit WIN10 Home, aby si nechaly líbit přístup z Androidu. Drobnou komplikací je, že tato síťová aplikace nikdy nebude připojena k internetu, což snad všem aplikacím vadí. Jaká aplikace by byla vhodná?
Předem díky a pro snazší pochopení topologie, přikládám malůvku.
UI12-Acer.pdf
(113.13 KiB) Staženo 22 x
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Reklama
zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10914
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vzdálená plocha WIN10 Home z Androidu

Příspěvekod zeus » 20 lis 2017 16:56

Pouzij RDP (to jde i v ciste lokalni siti), ale na to musis Win povysit na Pro. Tedy investice ~150 Kc a jeden restart.
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..


Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vzdálená plocha WIN10 Home z Androidu  Vyřešeno

Příspěvekod karlos » 22 lis 2017 08:28

Dík za snahu o pomoc. Čekal jsem poněkud blbuzdornější řešení, pokud možno trochu P&P, na které bych se mohl spolehnout na 110% bez obav, že bych si to mohl lehce roze.rat, neopatrným kliknutím. Vyřeším to nakonec externím TouchScreen monitorem 7', který pro mě vyrobily čínské děti za necelých 50$.
Ještě jednou díky.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Rychlost WIN10 - po upgrade na SSD nic moc... Příloha(y)
    od Prema844 » 05 led 2024 14:28 » v Problémy s hardwarem
    37
    2638
    od Prema844 Zobrazit poslední příspěvek
    17 led 2024 08:19
  • Win10 sa nenačítal správne Příloha(y)
    od 28nitro28 » 25 zář 2023 10:12 » v Windows 11, 10, 8...
    24
    3745
    od 28nitro28 Zobrazit poslední příspěvek
    28 zář 2023 06:18

Zpět na “Vše ostatní (sw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů